Na pierwszą warstwę izolacji pionowej leci dysperbent 1:1, następnie aż 3 warstwy docelowe, co daje razem kilometry powierzchni. Ostatni raz z zewnątrz robimy to wałkiem, lepiej wchodzi we wszystkie nierówności niż szczotka i mniej męczy. Styropian hydro fundament o grubości 18 cm przyklejamy na kleju bitumicznym. W tym czasie wystawiamy wąsy do bednarki  na narożnikach i z kotłowni do uziomu otokowego. Myśląc przyszłościowo porywam się na bednarkę nierdzewną, dużo drożej, jednak będzie spokój na długie lata.

Folia kubełkowa wystawiona na wysokość gruntu jest przymocowana specjalnymi gwoździami z podkładkami, które udało mi się kupić w ostatnim sklepie w Gliwicach. Niestety nie trzymają zbyt dobrze, lepiej byłoby zamówić plastikowe ślimaki do folii przez internet.

Dookoła fundamentu układamy rurę drenarską 100mm w otulinie. Pod rurą wykładamy geowłókniną i warstwą żwiru. Drenaż ma spadek na całej długości w stronę przyszłej studni chłonnej. W czterech miejscach wstawiam trójniki drenarskie z rurą ponad grunt pod rewizje drenarskie w celu ich przyszłego przepłukania. Deskami robimy miejsce na żwir o szerokości 30cm. Obsypujemy piachem, wyjmujemy deski i zawijamy geowłókninę na górę żwiru, całość obsypujemy piachem.

Jako przepust pod kabel ziemny posłuży rura arota 50mm do wiatrołapu, chociaż docelowo tablicę rozdzielczą mam zamiar przenieść do garażu, żeby tak nie szpeciła wejścia do domu. W kotłowni pod rurę wodną (zapewne 40mm) wstawiamy rurę osłonową 63mm. Wygięcie tej rury to spore wyzwanie. Trzeba się nieźle natrudzić, żeby wyszła blisko ściany zewnętrznej. W drugiej próbie za pomocą opalarki poprawiamy jej lokalizację, chociaż po paru tygodniach trochę wraca do swojej pierwotnej, łukowatej formy. Dwie dodatkowe rury przepustowe to czterdziestki awaryjnie przygotowane pod wodę do studzienki ogrodowej oraz jedna pod zasilanie wodą deszczową spłuczek wc.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?