Wreszcie mamy zarys pomieszczeń. Ekipa murarska postawiła ścianki wewnętrzne w dwa dni. Po wymurowaniu ścian zewnętrznych wydawało się, że zostanie nam trochę bloczków. A tymczasem niespodzianka, bo jeszcze ich zabrakło, i to około 100 sztuk. Już nie kupowaliśmy Wienerbergera. To była sobota, więc możliwości zakupowe ograniczone. Tym bardziej, że to gorący towar i obecnie niekoniecznie od ręki. Braki zostały zastąpione Leierem. Taniej, a na ścianki wewnętrzne wystarczy.

No i wreszcie mogliśmy ocenić podmurowane na 3 bloczki okna balkonowe! I stwierdzamy: tak, warto było. Podmurowanie w naszym przypadku nie zabrało wiele światła, a nie będzie dziwnego widoku na chodnik sąsiada i ewentualnych mostków termicznych.

Garderoba jest malutka, ale jak ktoś wychował się w bloku to taka nawet mała garderoba to skarb. Zmieści się cała ścianka regałów. Na etapie wstawiania okien dachowych pojawiło nam się pytanie, czy nie zrezygnować z garderoby na rzecz powiększenia sąsiadującego pokoju, ale ja obroniłam garderobę. A ten pokój i tak jest bombowy. W naszym przypadku jest ładnie doświetlony, i nienasłoneczniony jednocześnie.

Być może troszkę ciemny wyszedł pokój obok sypialni. Zrezygnowaliśmy z okna podwójnego na rzecz pojedynczego, ale moim zdaniem to podwójne wcale by sytuacji zbytnio nie ratowało. W naszym przypadku istotny jest wpływ usytuowania domu. Być może gdy pojawią się tynki i wylewki, a więc gdy podłoga "podniesie" się do góry, a ściany pojaśnieją, też inaczej to będzie wyglądało.

Nie stawialiśmy ścianki między kuchnią a salonem, dzięki czemu przestrzeń jest bardziej otwarta. I jeszcze jedna, drobna zmiana: ścianka wejściowa kotłowni jest wymurowana na równo z kominem.

Obecnie jesteśmy przed montażem okien. Zostały nam jeszcze do przygotowania pod montaż 4 górne otwory. Upał zniechęca do "pracy po pracy" i do tego przy otworach okiennych na wysokości. I tu z tą wysokością jest pewien szkopuł, bo skoro nie mamy betonowych schodów, to musimy teraz na przygotowanie i montaż okien zamontować belkę, która umożliwi dostanie się do lewego okna korytarzowego.

Trzeba przyznać, że choć na zewnątrz słońce pali, na poddaszu wcale nie jest gorąco. I tu chyba plusuje deskowanie.
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Kasia
#1
Zastanawiam się nad połączeniem pokoi po prawej stronie, tego malutkiego z sypialnianym ... Czy Twoim zdaniem będzie to dobrze wyglądać ?
Borowka amerykanska chandler 4 letnia mega owoc.jpeg
Napisany przez Izabela
#2
Zależy, jakie kto ma potrzeby. Ja uznałam, że choćby mała garderoba się przyda, ale połączenie tych pomieszczeń było rzeczywiście bardzo kuszące.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?