Ponoć położenie fugi epoksydowej jest bardzo trudne. Lepiej samemu tego nie robić, a nawet jeśli robi fachowiec to efekty też są różne, bo czasem zostają na płytkach ślady, których nie da się zmyć itd. itd. Brrr straszny ten epoksyd. A teraz z mojego punktu widzenia: położenie fugi epoksydowej jest trudniejsze niż położenie zwykłej, ale skoro zrobiłam to sama, to "diabeł nie taki straszny". Dlaczego jest trudniej? Jest więcej kroków niż przy zwykłej fudze. Trzeba zgromadzić wiaderka, szpachelkę, gąbki, pacę gumową, do wiaderek nalać wody, w jednym wodę podgrzać... Woda musi być gorąca, ale nie za bardzo. Potem wymieszać dwa składniki. Odpowiednia proporcja i dokładne wymieszanie. Fuga epoksydowa jest dość ciągliwa, więc nie tak łatwo zostaje tam, gdzie być powinna. Czas pracy na epoksydzie nie jest długi, więc im dłużej pracujemy, tym trudniej fugę rozłożyć. Potem profilowanie i wstępne mycie, i kolejne mycie, i kolejne... O ile od razu i kilka razy umyje się płytki, żadne magiczne płyny do epoksydu nie będą potrzebne. Podchodziłam do tej fugi jak pies do jeża, ale nie było tak źle. Trudniejsze na pewno będzie położenie fugi epoksydowej na ścianie. W dzisiejszym wyzwaniu udział wziął Wim Epoxyd.
Mid eb16fe3ff983848fa61a833faf0bd581
Mid 6a171b9a1e8061c897e3aca5869c4167
Mid e074e6da2eb3c3c7a27cfff899ed1c59

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Ola
#1
Dzień dobry, na jakim etapie są obecnie prace w Państwa domu? Zastanawiam się nad budową domu wg tego projektu i jestem ciekawa kolejnych etapów :-) Pozdrawiam serdecznie!
Default avatar
Napisany przez Monika
#2
Witam, mam te same piękne płytki :) jaki kolor fugi został zastosowany?
Default avatar
Napisany przez Kasia
#3
Witam, jak sie sprawdzają te płytki w użytkowaniu? Są bardzo ładne ale w dotyku mocno matowe. Czy można je czymś wypolerować? Mam obawy czy brud nie bedzie sie mocno czepiał takiego matu.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?