W związku z tym, że w piwnicy nie planujemy basenu, ściany i fundamenty zostają pokryte trzema warstwami izolacji Plastimul, która wg producenta zapewnia całkowitą izolacje przeciw wodzie, nie tylko przeciw wilgoci. Środek, z racji tego, że nakładany był w wysokiej temperaturze (lato było ciepłe) był bardzo wydajny. 

Połączenie ławy fundamentowej oraz ścian zabezpieczamy papą termozgrzewalną. Na część, która zostanie zasypana, nakładamy 10 cm frezowanego styropianu XPS, którego wszystkie łączenia dodatkowo pokrywamy klejem w piance, styropian osłaniamy folią kubełkową. Budynek zostaje wyposażony w drenaż obwodowy ze studzienkami rewizyjnymi umiejscowionymi w narożnikach. Studzienki dają bardzo przydatna opcję w postaci łatwego skontrolowania poziomu wody gruntowej oraz drożności samego drenażu.

Obecnie (styczeń), mogę potwierdzić szczelność całej izolacji, przez pół roku ani kropla wody nie przedostała się do środka i nie ma też charakterystycznych, ciemnych plam wilgotnego betonu. Oby tak było przez najbliższe kilkadziesiąt lat:)

White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?