Blog założony przez Bartek i Asia .
Projekt: . Na blogu 6 wpisów, 25 zdjęć, 8 komentarzy.

ściany piętra

zaczęliśmy wznosić ściany piętra. Teraz już z górki.

Niedługo lejemy wieniec I wpuszczamy na budowę dekarza.

W międzyczasie wprowadzamy instalacje elektryczną do domu I montujemy tymczasowo rozdzielnię

 

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

strop

Udało się zakończyć budowę ścian nośnych. DO ścian działowych wrócimy po zdjęciu szalunków pod strop.

Sam process szalowania stropu, również trwał dosyć długo. Ale tu nie można się spieszyć.

Z uwagi na to, pozwoliliśmy wykonawcy, aneksować umowę w zakresie terminu realizacji o dwa tygodnie.

 

 

White
White
White
Dodaj komentarz

ściany parteru

Po fundamentach, przyszedł czas na ściany parteru.

 

Jesteśmy mocno opóźnieni w stosunku do założeń. Wiem, że na budowie trzeba liczyć się z opóźnieniami, ale my już jesteśmy poza zakładanymi marginesami.

Panowie murują bardzo dokładnie, jednak mamy obawy, czy zdążymy przed zimą :)

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

fundamenty

Udało sie rozpocząć z niewielkim opóźnieniem

 

Wystartowaliśmy 30 Lipca

Idzie powoli, za to bardzo dokładnie.

No cóż... wykonawca bardzo chciał wziąć tą budowę I trochę bajek naopowiadał jeśli chodzi o termin realizacji.

W projekcie mieliśmy całe ławy lane, ale zaproponowano nam podniesienie na bloczkach. Oszczędności niby są, ale nie aż tak duże. Natomiast kosztowało to dużo czasu. Według mnie, nie warto.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ruszyliśmy

Cześć

Od mojego, ostatniego wpisu, upłyneły  3 miesiace.

 

Ale w końcu ruszyliśmy. Jesteśmy na etapie fundamentów.

White
Dodaj komentarz

Niebawem zaczynamy- Dom W Amorfach -lustrzane odbicie

Cześć Kochani.

Zarejestrowałem się kilka miesięcy temu, z myślą o pisaniu bloga, który być może ułatwi podjąć decyzję o budowie, innym zapaleńcom. Tak- zapaleńcom właśnie.

Jeśli nie zlecasz budowy domu od A do Z, deweloperowi lub firmie budowlanej, to musisz być zapaleńcem, żeby podjąć się ogarnięcia tych wszystkich ekip, wycen, hurtowni, porównywania materiałów itd.

Ale do meritum. Tak więc kilka miesięcy temu, sądziłem, że w maju, to już będę tutaj prezentował za pomocą zdjęć, stan surowy otwarty, a gdzieś była nadzieje, że I dachu z oknami się nie powstydzę I pokażę. A jak.

No to zejdźmy na ziemię. Nie złożyłem jeszcze wwniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę (będę to robił w tym tygodniu). Zmiany w projekcie przyniosły sporą stratę czasu. Do tego te wszystkie terminy w każdym, jednym urzędzie, czy też u gestorów sieci. Dramat. Nie wspominając o geodetach, mapach do celów projektowych itd. A propo;s geodetów I map.

Ale jesteśmy już bliżej niż dalej. Mamy nadzieję zacząć w polowie Lipca. W zasadzie musimy tak zacząć, ponieważ jest już ułożony harmonogram prac I terminy dla ekip. Chodzi oczywiście o stan surowy zamknięty.

Przymierzaliśmy się jak to w takich sytuacjach bywa do wyboru wykonawców  i wyceny materiałów. Są bardzo duże różnice i w jednym i w drugim. Zarówno koszty robocizny jak i materiałów się różnią i to znacznie.

Jeśli chodzi o wykonawcę fundamentów, murów i stropu, to zdecydowaliśmy się jednak na jedną z droższych ofert. Solidna firma, gwarancja, referencje, realizacje itd. Sam sposób przedstawienia i omówienia szczegółowo oferty, już nam się spodobał. Doszliśmy do wniosku, że oszczędności będziemy szukać później, ale kręgosłup domu, musi być wykonany solidnie i tu nie ma miejsca na kompromis. W późniejszych wpisach, będę informował o poniesionych kosztach, włączając w to oczywiście wszystkie opłaty. Zarówno te urzędowe jak i wynikające z podłączenia prądu, gazu, wody. Kupno samej działki, jest dopiero początkiem. Do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, trzeba się liczyć z wydatkiem kilkunastu tysięcy pln. Ale o tym później. Finansami zajmuje się Asia i to Ona ma o tym pojęcie. Dla mnie to była zawsze czarna magia. Nie rozumiałem, jak można się w tym nie pogubić. No i proszę- piękny, czytelny, transparentny plik excell, Tabelki, rubryczki. Każda złotóweczka opisana. Co, kiedy, komu, za co....

Tak więc podane tu informacje finansowe będą bardzo rzetelne.

Przed zakupem projektu, interesował nas realny koszt wybudowania tego domu. Ale niestety, nikt wcześniej nie podał takiej informacji.

Ze wstępnych obliczeń już wiemy, że beż żadnych szaleństw do kwoty podanej przez autora projektu, należy doliczyć ok 150.000 pln- w naszym przypadku.. Jak wspomniałem wcześniej- wybraliśmy nieco droższą ofertę na wykonanie fundamentów, stropu i ścian,. Tutaj można zaoszczędzić ok 30.000- 35.000 pln.

Będziemy informowali o realizacji i kosztach poszczególnych etapów budowy. Być może dla kogoś, będzie to ważna informacja.

Do następnego razu.

 

Pozdrawiamy.

 

Asia i Bartek

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?