Cześć Kochani.

Zarejestrowałem się kilka miesięcy temu, z myślą o pisaniu bloga, który być może ułatwi podjąć decyzję o budowie, innym zapaleńcom. Tak- zapaleńcom właśnie.

Jeśli nie zlecasz budowy domu od A do Z, deweloperowi lub firmie budowlanej, to musisz być zapaleńcem, żeby podjąć się ogarnięcia tych wszystkich ekip, wycen, hurtowni, porównywania materiałów itd.

Ale do meritum. Tak więc kilka miesięcy temu, sądziłem, że w maju, to już będę tutaj prezentował za pomocą zdjęć, stan surowy otwarty, a gdzieś była nadzieje, że I dachu z oknami się nie powstydzę I pokażę. A jak.

No to zejdźmy na ziemię. Nie złożyłem jeszcze wwniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę (będę to robił w tym tygodniu). Zmiany w projekcie przyniosły sporą stratę czasu. Do tego te wszystkie terminy w każdym, jednym urzędzie, czy też u gestorów sieci. Dramat. Nie wspominając o geodetach, mapach do celów projektowych itd. A propo;s geodetów I map.

Ale jesteśmy już bliżej niż dalej. Mamy nadzieję zacząć w polowie Lipca. W zasadzie musimy tak zacząć, ponieważ jest już ułożony harmonogram prac I terminy dla ekip. Chodzi oczywiście o stan surowy zamknięty.

Przymierzaliśmy się jak to w takich sytuacjach bywa do wyboru wykonawców  i wyceny materiałów. Są bardzo duże różnice i w jednym i w drugim. Zarówno koszty robocizny jak i materiałów się różnią i to znacznie.

Jeśli chodzi o wykonawcę fundamentów, murów i stropu, to zdecydowaliśmy się jednak na jedną z droższych ofert. Solidna firma, gwarancja, referencje, realizacje itd. Sam sposób przedstawienia i omówienia szczegółowo oferty, już nam się spodobał. Doszliśmy do wniosku, że oszczędności będziemy szukać później, ale kręgosłup domu, musi być wykonany solidnie i tu nie ma miejsca na kompromis. W późniejszych wpisach, będę informował o poniesionych kosztach, włączając w to oczywiście wszystkie opłaty. Zarówno te urzędowe jak i wynikające z podłączenia prądu, gazu, wody. Kupno samej działki, jest dopiero początkiem. Do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, trzeba się liczyć z wydatkiem kilkunastu tysięcy pln. Ale o tym później. Finansami zajmuje się Asia i to Ona ma o tym pojęcie. Dla mnie to była zawsze czarna magia. Nie rozumiałem, jak można się w tym nie pogubić. No i proszę- piękny, czytelny, transparentny plik excell, Tabelki, rubryczki. Każda złotóweczka opisana. Co, kiedy, komu, za co....

Tak więc podane tu informacje finansowe będą bardzo rzetelne.

Przed zakupem projektu, interesował nas realny koszt wybudowania tego domu. Ale niestety, nikt wcześniej nie podał takiej informacji.

Ze wstępnych obliczeń już wiemy, że beż żadnych szaleństw do kwoty podanej przez autora projektu, należy doliczyć ok 150.000 pln- w naszym przypadku.. Jak wspomniałem wcześniej- wybraliśmy nieco droższą ofertę na wykonanie fundamentów, stropu i ścian,. Tutaj można zaoszczędzić ok 30.000- 35.000 pln.

Będziemy informowali o realizacji i kosztach poszczególnych etapów budowy. Być może dla kogoś, będzie to ważna informacja.

Do następnego razu.

 

Pozdrawiamy.

 

Asia i Bartek

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?