Blog założony przez PaulinaPawelO.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 4 wpisy, 32 zdjęcia, 4 komentarze.

Zmiana ekipy!

Odbyliśmy rozmowę z kierownikiem. Niestety murarze nie przykładają się do pracy. Nadproża są niechlujnie osadzone. Chudziak się kruszy i jest nierówny. Kierownik poradził zmienić firmę.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Katastrofa!!!

Pogoda nas nie rozpieszcza. Pięknie i szybko ściany rosły, ale niestety huragan postanowił obalić nam jedną ze ścian. Była tu również wina murarza. Troszeczkę nie pomyślał podczas murowania. Miał swoje powody, ale to nie usprawiedliwia tego, że zapomniał o technologii. zamiast murować równo, warstwa po warstwie na całym obwodzie domu, to jedną ze ścian postawił całą z nadprożem. Widać to na zdjęciach. Od samego początku komplikacje. :(

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Fundament już gotowy!

Udało się. Fundament już jest. Wynajęliśmy manitou, aby przewieźć materiał potrzebny na dokończenie fundamentów oraz wymurowanie ścian parteru.

Droga nadal wygląda fatalnie. Mamy nadzieję, że w przeciągu 2 tyg będzie już na tyle sucha, aby móc ją trochę utwardzić. W przeciwnym wypadku prace zostaną wstrzymane, ponieważ beton na strop nie dojedzie. :(

Jesteśmy dobrej myśli.

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

26 marca - czas START

No i stało się... Po kilku miesięcznej walce z biurokracją udało się. Zaczęliśmy budowę naszego wymarzonego domu. Jednak już na początku napotkaliśmy przeszkody.

Podczas kopania dziury do szamba na głębokości ok 1m zaczęła już wybijać woda. W bardzo dużych ilościach. Dodatkowo rurka drenarska została uszkodzona. To spowodowało, że jeszcze więcej wody zaczęło wypływać. :(

Po 1h przyjechał materiał oraz szambo betonowe. I tu kolejna niespodzianka. Stan drogi dojazdowej do działki uniemożliwił kierowcom dowiezienie tego wszystkiego. Do naszej działki jest ok 150m drogi nieutwardzonej. Na szczęście było na tyle dużo miejsca, aby móc to wszystko pozostawić na początku drogi. Operator koparki część materiału przewiózł na naszą działkę. Niestety stan drogi się pogarszał i nie udało się wszystkiego przewieść.

Dziura na szambo napełniła się wodą. Z jednej strony dobrze wyszło, ponieważ murarze wykorzystują to wodę do murowania. :)

Jak tylko droga wyschnie to nawieziemy trochę tłucznia, aby był możliwy dojazd z materiałem oraz naprawa drenażu i wkopanie szamba.

Pierwszy dzień pełen wrażeń. Ale jesteśmy pozytywnie nastawieni.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?