Mamy już na dole zaczęte ścianki działowe. Panowie zaczęli, gdy deszczowa pogoda i wiatr dość mocno utrudniały wejście na dach. Dobrze, że w porę dojechałam na budowę, bo nie myśląc, że już się za to wezmą, nie powiedziałam im o dwóch istotnych zmianach, które już po naniesionych zmianach w oryginalnym projekcie, przyszły nam z M. na myśl.

Ja bardzo chcę mieć duże drzwi pomiędzy wiatrołapem, a holem. Najbardziej podobają mi się podwójne drzwi francuskie, ale ostatecznie zdecydowaliśmy o drzwiach z dostawką,bo i tak jedno ze skrzydeł kolidowałoby z drzwiami od łazienki. Trzeba było więc zrobić większy otwór na drzwi, niż zaplanowany (chyba) 100 cm. Panowie zrobili nam otwór na 150 cm.

Druga zmiana to spiżarka w kuchni. Wiedzieliśmy, że musi mieć ona inny wymiar niż w projekcie, tak, aby we wnęce (bo z naniesionych wcześniej zmian w projekcie zdecydowaliśmy się zamurować przejście za kominem pomiędzy kuchnią a holem) zmieściły się meble. Powiedzieliśmy Panom, że spiżarkę, na której wtedy nam jeszcze zależało, zrobimy sobie sami, więc żeby nie układali tej ściany. I bardzo dobrze zrobiliśmy, bo ostatecznie, po ustawieniu całej ściany postanowiliśmy :):): zrezygnować ze spiżarki. Gdy kupowaliśmy projekt spiżarka wydawała mi się super pomysłem, jednak finalnie ta kuchnia będzie mieć dziwny układ, a sama spiżarka nie byłaby za duża, więc wolę wsadzić wielką szafę do sufitu, która właśnie będzie pełnić rolę spiżarki. Z resztą przetworów nie robię :)

Zachęcam do tego, aby nie zamurowywać powierzchni pod schodami. My chce to wykorzystać na schowek w łazience na mopy, odkurzacz itp. Zabudujemy to jakimiś drzwiami szafowymi, a ja ze swoim wzrostem na pewno nie będę mieć problemu, aby z niego korzystać :):).

Zostanie nam jeszcze dokończenie ścianek na dole i ścianki na piętrze i SSO będzie gotowy.

Mamy już zamówione okna, termin montażu w okolicy połowy listopada, no i możemy zaczynać z instalacjami. Ale się dzieje :):):)

 

Jak już wszystko będzie gotowe i posprzątane, wrzucę lepsze zdjęcia.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?