Blog założony przez K&M.
Projekt: Dom w rododendronach 24 (G2N). Na blogu 8 wpisów, 68 zdjęć, 16 komentarzy.

Coraz bliżej stanu deweloperskiego

Jesteśmy już po tynkach, coraz bliżej wylewek.

Aktualnie układamy styropian na warstwę styrobetonu - izolacji, która jednocześnie równa płyty betonowe  (chudziak) oraz "zatapia" w sobie wszelkie instalacje, które są na nich rozprowadzone (u nas to prąd, woda, kanalizacja oraz rekuperacja). Dzięki temu ułożenie styropianu jest szybsze i prostsze, więc robimy to sami - w zasadzie M. ja trochę pomogłam  :) Do styrobetonu namówił nas fachowiec, który będzie robił nam wylewki. Na zdjęciach widać, jak to wygląda. Fajnie się po tych chodzi - efekt, jakby chodzenie po wykładzinie. Mamy nadzieje ., że się to nam sprawdzi - dzięki temu ma lepiej pracować ogrzewanie podłogowe.

Zdecydowaliśmy się na tynki gipsowe Diamant w "nie-wilgotnych" pomieszczeniach. Efekt jest super. Teraz wystarczy je lekko przeszlifować i można malować. Nasi fachowcy się spisali :)

Mamy też już zrobioną rekuperację. Naszym niedopatrzeniem, ale i Archonu jest to, że w projekcie, na piętrze, jest założona za niska wylewka (tzn. poziom 0) w porównaniu do tego, aby zmieściły się "standardowe" kanały rekuperacji. Na szczęście nasz instalator znalazł takie pasujące - niższe, bardziej płaskie. Dzięki temu uda się "zmieścić" w założonej w projekcie wysokości wylewki.

Następne etapy to ułożenie ogrzewania podłogowego oraz wylanie wylewek - powinniśmy zdążyć jeszcze w maju :)

Pomiędzy pracami w domu zajęliśmy się też pracami wokół domu - posadziliśmy 150 tuji wzdłuż jednej ściany ogrodzenia. Oby rosły :)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Elektryka i hydraulika

Trochę zaniedbałam bloga, ale jesienią i zimą dużo się u nas działo rodzinnie, a niewiele na budowie, więc nie było jak i o czym pisać. Jedynie tyle, że w grudniu osiągnęliśmy SSZ, ale potem już było cicho. Do marca, bo wtedy zaczęliśmy pracę w środku - elektrykę, a następnie hydraulikę.

W tym tygodniu tynkujemy :) zaraz po tynkach wchodzi ponownie ekipa hydraulików i jedziemy z przyłączem wody, ogrzewaniem, rekuperacją, szambem itp.

Wrzucam parę zdjęć środka - nie są idealne, bo robione telefonem, a i ciężko odpowiednio wykadrować. Mimo to, może komuś pomogą, bo wiele osób zastanawia się jakiej wielkości są pomieszczenia.

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany działowe - parter

Mamy już na dole zaczęte ścianki działowe. Panowie zaczęli, gdy deszczowa pogoda i wiatr dość mocno utrudniały wejście na dach. Dobrze, że w porę dojechałam na budowę, bo nie myśląc, że już się za to wezmą, nie powiedziałam im o dwóch istotnych zmianach, które już po naniesionych zmianach w oryginalnym projekcie, przyszły nam z M. na myśl.

Ja bardzo chcę mieć duże drzwi pomiędzy wiatrołapem, a holem. Najbardziej podobają mi się podwójne drzwi francuskie, ale ostatecznie zdecydowaliśmy o drzwiach z dostawką,bo i tak jedno ze skrzydeł kolidowałoby z drzwiami od łazienki. Trzeba było więc zrobić większy otwór na drzwi, niż zaplanowany (chyba) 100 cm. Panowie zrobili nam otwór na 150 cm.

Druga zmiana to spiżarka w kuchni. Wiedzieliśmy, że musi mieć ona inny wymiar niż w projekcie, tak, aby we wnęce (bo z naniesionych wcześniej zmian w projekcie zdecydowaliśmy się zamurować przejście za kominem pomiędzy kuchnią a holem) zmieściły się meble. Powiedzieliśmy Panom, że spiżarkę, na której wtedy nam jeszcze zależało, zrobimy sobie sami, więc żeby nie układali tej ściany. I bardzo dobrze zrobiliśmy, bo ostatecznie, po ustawieniu całej ściany postanowiliśmy :):): zrezygnować ze spiżarki. Gdy kupowaliśmy projekt spiżarka wydawała mi się super pomysłem, jednak finalnie ta kuchnia będzie mieć dziwny układ, a sama spiżarka nie byłaby za duża, więc wolę wsadzić wielką szafę do sufitu, która właśnie będzie pełnić rolę spiżarki. Z resztą przetworów nie robię :)

Zachęcam do tego, aby nie zamurowywać powierzchni pod schodami. My chce to wykorzystać na schowek w łazience na mopy, odkurzacz itp. Zabudujemy to jakimiś drzwiami szafowymi, a ja ze swoim wzrostem na pewno nie będę mieć problemu, aby z niego korzystać :):).

Zostanie nam jeszcze dokończenie ścianek na dole i ścianki na piętrze i SSO będzie gotowy.

Mamy już zamówione okna, termin montażu w okolicy połowy listopada, no i możemy zaczynać z instalacjami. Ale się dzieje :):):)

 

Jak już wszystko będzie gotowe i posprzątane, wrzucę lepsze zdjęcia.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Już prawie koniec SSO

Mamy już prawie gotowy stan surowy zamknięty. Gotowy jest już dach - jak pisałam wcześniej wybraliśmy dachówkę betonową Braas Tevivę Cisar w kolorze grafitowym. Dachówka jest piękna i szybka w ułożeniu, ale niestety dość krucha - już w paletach parę było połamanych, co było winą złego załadunku, ale i przy układaniu sporo niestety musiało zostać wyrzuconych. Co zrobić :):) ale efekt jest super.

Z oryginalnego projektu - nie zdecydowaliśmy się na okna dachowe z tyłu domu nad garażem.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany gotowe

Ściany mamy już gotowe, dziś wylewane były wieńce na szczytach. Na zdjęciach nie widać, ale są już ułożone pierwsze krokwie z więźby dachowej. Panowie kładą więc już dach, a w przyszłym tygodniu pojawi się dachówka - wybraliśmy betonową, płaską w kolorze grafitowym, czyli podobną, jak w oryginalnym projekcie.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Mamy już ściany :)

Długo czekaliśmy, ale wreszcie się zaczęło! Pod koniec lipca weszła na naszą działkę ekipa i jak się Panowie rozkręcili, tak w dwa tygodnie postawili już ściany nośne parteru. Każdego dnia coś się zmienia z naszym domkiem: w dwa dni był chudziak, potem po tygodniu stan zero, a teraz mamy już ściany i przygotowanie do wylewania schodów i stropu.

Tak dużo się dzieje, że nie zdążyłam wrzucić osobnego postu z etapu fundamentów :)

Drugi tydzień zakończyliśmy uruchomieniem (w końcu) elektryczności - dotarła więc do nas cywilizacja :)

Za parę dno wrzucę kolejne zdjęcia z kolejnych etapów prac.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Przygotowania

Cały czas czekamy na naszą ekipę - no cóż, dużo roboty, mało ludzi.

Ale czas wykorzystujemy - mamy już przyłącz prądu, czekamy aż operator go odbierze i będziemy mogli korzystać z energii. Utwardziliśmy drogę dojazdową, aby duże auta nie utknęły na naszej górce. Nasz wykonawca zwiózł już drewno potrzebne do  stawiania murów, a my sami, dzięki uprzejmości znajomych, zaopatrzyliśmy się w potrzebne stemple. W ostatnich dniach stanął już też garaż potrzebny wykonawcą.

Jeszcze tydzień, dwa i mamy nadzieję, że ruszą "poważne" pracę.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

3, 2, 1! START!

No to zaczęliśmy! 7 maja to data rozpoczęcia naszej budowy. Na początek pracę przygotowawcze - ogrodzenie terenu oraz wyrównanie naszej górki, tak, aby już w najbliższych tygodniach mógł tam zacząć rosnąć nasz wymarzony DOM. Na działce powstały dwie "półki" - spad jest jednak znaczny, więc tylko w ten sposób mogliśmy sobie z nimi poradzić. 

Choć jeszcze wiele czasu już pomału planujemy zagospodarowanie ogrodu. M szuka kosiarek, przegląda rośliny. Ja wybieram meble ogrodowe - wypoczynkowe, ale i na grilla, a także szukam jakiś fajnych rozwiązań dla dzieci. Ojj, ale byśmy już chcieli siedzieć na naszym tarasie :)

Teraz parę tygodni czekania, ładowania akumulatorów i już w czerwcu powinniśmy ruszyć pełną parą.

K.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?