Jesteśmy już po tynkach, coraz bliżej wylewek.

Aktualnie układamy styropian na warstwę styrobetonu - izolacji, która jednocześnie równa płyty betonowe  (chudziak) oraz "zatapia" w sobie wszelkie instalacje, które są na nich rozprowadzone (u nas to prąd, woda, kanalizacja oraz rekuperacja). Dzięki temu ułożenie styropianu jest szybsze i prostsze, więc robimy to sami - w zasadzie M. ja trochę pomogłam  :) Do styrobetonu namówił nas fachowiec, który będzie robił nam wylewki. Na zdjęciach widać, jak to wygląda. Fajnie się po tych chodzi - efekt, jakby chodzenie po wykładzinie. Mamy nadzieje ., że się to nam sprawdzi - dzięki temu ma lepiej pracować ogrzewanie podłogowe.

Zdecydowaliśmy się na tynki gipsowe Diamant w "nie-wilgotnych" pomieszczeniach. Efekt jest super. Teraz wystarczy je lekko przeszlifować i można malować. Nasi fachowcy się spisali :)

Mamy też już zrobioną rekuperację. Naszym niedopatrzeniem, ale i Archonu jest to, że w projekcie, na piętrze, jest założona za niska wylewka (tzn. poziom 0) w porównaniu do tego, aby zmieściły się "standardowe" kanały rekuperacji. Na szczęście nasz instalator znalazł takie pasujące - niższe, bardziej płaskie. Dzięki temu uda się "zmieścić" w założonej w projekcie wysokości wylewki.

Następne etapy to ułożenie ogrzewania podłogowego oraz wylanie wylewek - powinniśmy zdążyć jeszcze w maju :)

Pomiędzy pracami w domu zajęliśmy się też pracami wokół domu - posadziliśmy 150 tuji wzdłuż jednej ściany ogrodzenia. Oby rosły :)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Paweł
#1
Cześć, mam pytanie dotyczące styrobetonu. Jak grubą warstwę kładliście styrobetonu i jak grubą warstwę styropianu kładziecie na styrobeton pod podłogówkę? Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem i będę wdzięczny za te cenne informacje. Jeżeli możecie to proszę podajcie także przybliżony koszt styrobetonu za mkw. Z góry dziękuję za odpowiedź...
Default avatar
Napisany przez K&M
#2
Trudno mi powiedzieć, ile dokładnie cm ma nasz styrobeton. Myślę, że na dole ok 10 cm, u góry mniej, może ok 6 cm (zakrywa 5-cio centymetrowe kanały od rekuperacji). Średnio tyle, bo nasz beton-chudziak był bardzo nierówny. Styrobeton ładnie wyrównał powierzchnię pod podłogówkę i właściwą wylewkę. Cena styrobetonu z robocizną za metr sześcienny (tak to u nas było liczone) to 320 zł
Default avatar
Napisany przez Marta i Patryk
#3
Cześć ;) Razem z mężem myślimy o zakupie tego właśnie projektu. Mam pytanie o koszty doprowadzenia domku do SSZ :) Interesuje mnie również wyburzenie ścianki na parterze, dzielącej salon i dodatkowy pokój. Czy posiadacie może zdjęcia pokazujące jak duża jest powierzchnia ściany za schodami, i czy jest możliwe przesunięcie salonu właśnie na te stronę tak żeby wszystko było dość ustawne? Dziękujemy :)
Default avatar
Napisany przez Sławomira Pakosz
#4
Dzień dobry, czy mogę prosić o zdjęcie środka dolnej łazienki, zwłaszcza tej lewej części ze skosem. Pozdrawiam, S. Pakosz
Default avatar
Napisany przez Marta
#5
Bardzo podoba mi się ten projekt i mam pytanie, czy mogliby Państwo podać koszt budowy tego domku tak mniej więcej?
Default avatar
Napisany przez K&M
#6
Trudno powiedzieć, ponieważ my dołożyliśmy parę rzeczy (rekuperacja, ogrzewanie podłogowe w całym domu, styrobeton, tynki gipsowe), których nie ma w projekcie. Myślę, że ok 450-500 tys. z wykończeniem ze średniej półki.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?