Zmiana schodów z zabiegowych na dwubiegowe ze spocznikiem to bardzo dobra decyzja. Cieszę się, że zostały wykonane z dużą precyzją, bo wymiary stopni różnią się w najgorszym przypadku o 0,5 cm. Pierwszy bieg ma 12 stopni o szer. 27,5 cm i wys. 19 cm, 13 stopień - spocznik,  drugi bieg ma 4 stopnie o szer. 27,5 cm i wys. 19 cm. W konstrukcji został uwzględniony zapas na wylewkę w pierwszym stopniu – ok. 15 cm (na parterze będzie ogrzewanie podłogowe), jak i przy spoczniku i ostatnim stopniu na piętrze – należy dodać ok. 10 cm. Wysokość pod schodami znacznie się zmniejszyła, choć w najwyższym punkcie będzie jakieś 180 cm, to nie będzie już o co oprzeć drugich drzwi, dlatego od garażu będą nas oddzielały tylko jedne. 

Z uwagi na zmianę typu schodów musieliśmy wydłużyć bieg, dlatego też stopień na dole będzie wystawał ok. 30 cm za słupem, do czego zrobiłam rysunek poglądowy przy pomocy rzutu interaktywnego dostępnego na stronie Archonu.  Widać na nim, że te 30 cm wydłuża drogę do salonu – coś za coś – my wybraliśmy wygodniejsze schody, a jeśli chodzi o drogę do kanapy...  nie ma to większego znaczenia, bo najważniejszy jest dobry dostęp do lodówki :D  

 

White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?