Niewiele po zalaniu stropu ekipa zaczęła murować dalsze ściany nośne oraz kominy. Dobrze, że się pojawiłam z rana przed przyjazdem drewna na konstrukcję dachową, bo p. Wiesiek już miał zamiar wyprowadzić kominy wentylacyjne na wysokość zawartą w projekcie – nie powiedzieliśmy, że chcemy tylko „grzybki” (czy jak to się fachowo nazywa). W każdym razie rezygnacja z dwóch kominów na pewno wpłynie na estetykę domu.
Ścianki kolankowe – jak widać na zdjęciach są naprawdę wysokie. Ludzie zazwyczaj kombinują i podwyższają o pustak, ale w tym projekcie to w ogóle nie było potrzebne. I choć jest to dom, który byliśmy zmuszeni wybrać (bo taki był miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – jeśli kupujecie działkę, to sprawdźcie czy nie musicie spełnić dziwnych wymogów)  – to trzeba obiektywnie przyznać, że jest  to całkiem dobrze zaprojektowany dom.  W pokoju nad garażem ścianka kolankowa wydaje się niska, co podobno jest standardem w większości domów. To duże okno, które nie mieści się w  kadrze, znajduje się w sypialni. Trochę jest to bez sensu, ale architekt nie pozwolił na zmianę tego okna, gdyż stwierdził że „to przesada i nie będzie tam żadnego światła ”.  Tak więc zostaniemy z oknem, które jak dotąd wzbudza bardziej przerażenie niż zachwyt.
W garażu zdemontowano stemple i zamontowano wentylację. Zastanawiam się tylko, czy jest to wykonane poprawnie technologicznie z rury od kanalizacji…
Całe drewno na konstrukcję zamówiliśmy w oparciu o zestawienie w projekcie, nie robiliśmy żadnych zmian, bo element dekoracyjny, który widoczny jest na stronie projektu, nie jest wliczane w zestawienie. Doszliśmy do wniosku, że nie chcemy takich belek, bo ptaki na tym siadają i wiadomo jaki z tym się wiąże problem. Zdjęcia więźby są z dzisiaj, więc na ile mogłam, to pokazałam łączenia prostopadłe dachu. Starałam się też pokazać słupy drewniane, które najpewniej zostawimy widoczne. Na poddaszu są trzy takie słupy - dwa   w pokojach, a jeden w łazience.
Jeśli chodzi o łazienkę, to musimy jak najszybciej określić gdzie będą poprowadzone rury spustowe, bo ekipa zamierza wywiercić otwory w stropie. Propozycje ustawienia mebli są dobrze rozrysowane, ale jednak misa WC tuż pod oknem wzbudza różne uczucia, że tak to nazwę.

W każdym razie dom jest ogromny! 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Paweł┤
#1
Bardzo ładnie to wygląda, dom pnie się do góry, czy mogłaby Pani dodać zdjęcie domu z oddali tak aby była widoczna cała jego bryła ? Pozdrawiam, Paweł
20190827 123634
Napisany przez kasztelanka
#2
Tak późno pisałam, że nie dołączyłam zdjęć z daleka. Ale za to dodałam nowy wpis :)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?