W połowie lutego swoją pracę rozpoczął elektryk. Jak widać na zdjęciach większą część kabli rozprowadził pod sufitem, jedynie w części od kuchni na podłodze. We wiatrołapie chcieliśmy mieć światło zapalane przez czujnik ruchu z możliwością zapalania przez włącznik. Podobnie będą działać lampy przy drzwiach zewnętrznych. Parter w całości będzie miał sufit podwieszany, więc będziemy mogli jeszcze szczegółowo rozplanować oświetlenie, bo teraz trudno jest wszystko dopracować. Przy kominku będzie możliwość podłączenia elektrycznego nawiewu do rozprowadzenia ciepła. W kuchni została przygotowana instalacja pod lodówkę, piekarnik, zmywarkę, pochłaniacz oraz kuchenkę, z tym że  ta ostatnia rzecz jest asekuracyjna, ponieważ docelowo kuchenka będzie gazowa. Nad stopniami schodów będą rozmieszczone małe lampki zapalane na czujnik ruchu. W sypialniach  są gniazda do internetu oraz telewizji. W obu łazienkach wentylacja będzie wspomagana elektrycznie, a w tej na piętrze dodatkowo znajduje się gniazdo do pralki. Zdecydowaliśmy się na dwie rozdzielnie. 
Poza tym jest oczywiście mnóstwo gniazdek i włączników. 
Nasza działka nie była uzbrojona w prąd, więc musieliśmy sami dokonać wszystkich formalności. Od złożenia pierwszych dokumentów do podłączenia prądu minęło 19 miesięcy... Najważniejsze, że zdążyliśmy przed wprowadzeniem się... 

1. wiatrołap
2. wiatrołap
3. korytarz - widok od wejścia z garażu
4. rozdzielnia w garażu
5. garaż
6. salon - widoczna instalacja pod rozprowadzenie ciepła
7. wykusz w salonie
8. wykusz w salonie 
9. kuchnia
10. widoczne wejścia do wiatrołapu oraz łazienki
11. schody
12. sypialnia nad garażem
13. sypialnia nad garażem
14. rozdzielnia na piętrze
15. korytarz na piętrze
16 - 18. sypialnia przy łazience

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?