Przed przystąpieniem prac tynkarskich i posadzkarskich zależało nam na położeniu instalacji rozprowadzenia ciepła od kominka,  przeniesieniu wyczystki z salonu do garażu oraz montażu rury w kominie do pieca gazowego.

Kanały zostały rozprowadzone do wszystkich sypialni, a otwory umiejscowione zostały możliwie jak najniżej podłogi, dlatego ciepło powinno rozkładać się równomiernie. Dzięki temu nie będziemy mieli też brudnych sufitów.

Niestety nie mogliśmy się porozumieć z naszą ekipą i w naszym przekonaniu ich praca została wykonana niedbale. Posadzkarze nie chcieli zacząć, dopóki kanały nie zostaną poprawione, bo były zbyt wysokie, a przed tynkami trzeba było pozaklejać otwory w ścianach. Ekipa była u nas kilka razy i nie chcieliśmy, żeby więcej cokolwiek u nas „poprawiali”, dlatego sami rozcięliśmy folię i dokładnie założyliśmy watę – bo przez nią kanały były za wysokie. Niestety podczas tych poprawek okazało się, że od spodu w kilku miejscach nie ma w ogóle folii, a wata (to akurat wszędzie) jest położna byle jak, czasem tylko u góry, a od dołu nie. Gdyby zostały  w ten sposób zalane można podejrzewać, że styropian na podłodze zacząłby się topić…  Ponadto  sami odsunęliśmy jeden z kanałów od ściany (przed  zdj. 5, po zdj.  8 i 9), inaczej posadzka by nam w tym miejscu szybko popękała.

Żadnej filozofii w położeniu takiej rzeczy nie ma, gdybyśmy wiedzieli co nas czeka, to byśmy od razu to zrobili i zaoszczędzili wiele nerwów, bo jeszcze parę rzeczy się wydarzyło, o których nie napisałam.  

1. sypialnia nad garażem
2. sypialnia k. łazienki
3. sypialnia
4. sypialnia nad kominkiem
5. sypialnia nad kominkiem
6. sypialnia nad kominkiem
7. salon
8-10. kanały poprawione przez nas

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Beata
#1
Witam, mam pytanie, czy zamawiając projekt domu, zamówiła Pani rówież kosztorys szczegółowy do niego? Jeśli tak, to czy okazał się on przydatny i niezbędny? Obawiam się, że jeśli go nie zamówię, to nie dostanę w projekcie zestawienia niezbędnych do budowy materiałów.
20190827 123634
Napisany przez kasztelanka
#2
Nie, nie kupowaliśmy kosztorysu. Wszystkie materiały na etapie budowy liczyli wykonawcy, na etapie wykańczania mierzymy sami. Np. zestawienie materiałów do więźby jest wyszczególnione w projekcie, resztę trzeba samemu liczyć. Warto kupić dalmierz laserowy, my często z niego korzystamy.
Default avatar
Napisany przez Beata
#3
Dziękuję za odpowiedź, wczoraj zamówiłam projekt domu wraz z kosztorysem w promocji 50% ceny :-) Na jakim etapie są Państwo? Czy można prosić więcej zdjęć? Jak wychodzi koszt instalacji?
20190827 123634
Napisany przez kasztelanka
#4
Jesteśmy na etapie wykańczania. Hydraulika ponad 50 tys., elektryka ok. 15 tys.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?