Prace hydrauliczne trwały od marca do maja z nielicznymi przerwami. Wykonano je bardzo starannie, wszystkie rury są w otulinach, a na parterze dodatkowo położone na styropianie. Ekipa wszystko wykuwała prosto i wszystko sprzątała na bieżąco, więc było ładnie i czysto.

Na parterze mamy wszędzie ogrzewanie podłogowe. Jeśli chodzi o kuchnię, to wyłączone zostały obszary pod szafkami – to bardzo ważne, bo wtedy niepotrzebnie podwyższa się w nich temperatura i np. można mieć wiecznie suchy chleb.  Wyłączony został jeszcze obszar przeznaczony na kominek i pod szafę we wiatrołapie. Dodatkowo hydraulik zaproponował nam awaryjne wyprowadzenie rur  do grzejnika w salonie, ale pewnie nigdy go nie powiesimy, bo mamy dobrze ocieplony dom. Garaż będzie ogrzewany grzejnikiem.

Piętro będzie ogrzewane grzejnikami (oraz opcjonalnie przez rozprowadzenie ciepła do kominka), oprócz łazienki, w której też położono ogrzewanie podłogowe. Ze względu na to mamy dwa rozdzielacze do ogrzewania podłogowego – u góry i na dole.

Podłogę na parterze zaizolowano styropianem grafitowym firmy Termo Organika, termonium plus dach-podłoga,  grubość 2 x 5 cm, lambda 0,031 [W/mK], EPS 100

Na piętrze mamy styropian Termo Organika, gold dach-podłoga, grubość 5 cm i 4 cm nad garażem, lambda 0,036 [W/mK], EPS 100.

W łazienkach mamy stelaże Grohe 3 w 1 (z przyciskiem). Gdybyśmy mieli kupować  je dziś, to zdecydowalibyśmy się na pełen komplet, czyli razem z miską WC, bo kupno osobno to duży wydatek i w ogólnym rozrachunku płaci się więcej.

W kuchni zostały przygotowane rury do zmywarki i oczywiście zlewu.

Na cały dom wystarczyło poprowadzenie jednego pionu. Wyprowadzony jest przez łazienkę na piętrze, a na dachu znajduje się blisko kalenicy, tak by nie zawiewało do kominków wentylacyjnych.

 We wrześniu będzie montaż pieca oraz jego uruchomienie.

Do tej pory prace hydrauliczne razem z materiałem kosztowały 27 tys. zł.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?