Temat założony przez BZ,
86 zdjęć, 38 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez BZ
#1

Czy ktoś może już budował albo buduje ?

Default avatar
Napisany przez Oman
#2

Przyłączam się do pytania.

Default avatar
Napisany przez joanna
#3

Budujemy w podkarpackim, ale było troszkę zmian. Aktualnie jestesmy na etapie drugiego stropu.

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#4

Hej,
Mam kilka pytań, bo bardzo się mocno zastanawiam nad ostatecznym wyborem tego projektu. Pierwsze pytanie czy szacowałaś koszty SSZ ?? Drugie pytanie jakie zmiiany wprowadziliście?? Czy dysponujesz zdjęciamu, którymi chciałabyś się podzielić ?? Zastanawiałem się czemu kubbatura jest w tym projekcie aż tak duża, może Ty znasz odpowiedź ??

Pozdrawiam
Łukasz

Default avatar
Napisany przez joanna
#5

jesli chodzi o koszty to wszystko zależy jak budujesz, jakim systemem, z czego ( np.u nas ściana trójwarstwowa). zadaszyliśmy taras, zrobiliśmy lukarnę w sypialni i łazience, niestety zdjęć poki co nie mam. co do kubatury - powiem szczerze, nie zastanawialiśmy się nad tym.

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#6

Hej, dzięki za odpowiedź. Ja także chcę zadaszyć taras. Obawiam sięe tej wysokiej ściany kolanowej, żeby nie powstał efekt tzw. stodoły. Nie ma niigdzie żadnego zdjęcia z realizacji i jestem bardzo ciekaw jak to wygląda już po wybudowaniu. Jak będziesz miała zdjęcia i chcoiałabyś je zaprezentować to byłbym bardzo wdzięczny.

Default avatar
Napisany przez joanna
#7

My zmniejszyliśmy ściankę kolankową - tez z obawy o wygląd zewnętrzny do 160 ale z drugiej strony tez sie zmniejszyła na ok. 45 stąd zrobiliśmy lukarne w łazience. Z tymi lukarnami dom zmienil wyglad. Teraz dopiero bedziemy wylewac drugi strop, więc tak naprawde dopiero jak zadaszymy bedzie lepiej widac efekt końcoy. JAk będę miec zdjęcia to się podzielę, albo zapraszam na budowę.

Default avatar
Napisany przez Grzesiek
#8

Witam, mam wielką prośbę do Joanny, czy mógłbym odwiedzić Waszą budowę, też będziemy budować ten dom, w okolicach Rzeszowa. proszę o kontakt: gkrysa@erzeszow.pl

Default avatar
Napisany przez Monika
#9

Witam,
Ja rownież mam ogromną prośbę do Joanny o możliwość zobacżenia etapu na którym jesteście. My ruszamy pod koniec listopada. Dokonaliśmy kilku zmian: poszerzyliśmy i wydłużyliśmy dom o 50 cm, co dało nam schody szersze (100cm) i bardziej wygodne bo stopień jest teraz wysoki na 17 cm, oraz poszerzyliśmy garderobę w głównej sypialni, zrezygnowaliśmy również z okna narożnego.
Joannę proszę o kontakt: monika_cwik@wp.pl
Pozdrawiam,
Monika

Default avatar
Napisany przez Ola i Michał
#10

My też jesteśmy zainteresowanie tym projektem. Będziemy wdzięczni za wszelkie Wasza uwagi oraz zdjęcia z poszczególnych etapów budowy. Nasz email: teakmeble@gmail.com Pozdrawiamy z Poznania:)

Default avatar
Napisany przez Paulina
#11

Witam, mam ogromną prośbę o kilka zdjęć z budowy Państwa domu gdyż kupiliśmy ten projekt i zastanawiamy się czy wprowadzić jakieś zmiany. Bardzo proszę o kontakt korczakpaulina@gmail.com. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Karolina
#12

Pani Joanno,
w związku z tym, że również jestem zainteresowana tym projektem domu, bardzo proszę o kilka zdjęć z budowy tokaj.k@gmail.com
Z góry dziękuję

Default avatar
Napisany przez Mirek
#13

Pani Joanno, my też jesteśmy zainteresowani tym projektem, czy istnieje możliwość zobaczenia Pani budowy. Bardzo proszę o kontakt mircool@op.pl. pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Monika
#14

My budujemy, jestesmy na takim etapie.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w glosterach obrazek 65002
forum Dom w glosterach obrazek 65003
forum Dom w glosterach obrazek 65004
forum Dom w glosterach obrazek 65005
forum Dom w glosterach obrazek 65006
Default avatar
Napisany przez Dyras
#15

Pani Moniko, jak zrealizowany jest u Państwa odpływ wody z tarasu?

Default avatar
Napisany przez Sepopol
#16

A jak Moniko mają się koszty w porównaniu z wyceną przez Archon (stan surowy, zamkniety)? Czy wprowadzaliście jakieś zmiany w projekcie? Nam ten projekt sie podoba ale chcielibyśmy jakoś na poddaszu 4 pokoje wygospodarować. Chętnie też zobaczylibyśmy zdjęcia z wnętrza domku. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Monika
#17

Dzien dobry,
Na plycie betonowej polozona zostala folia budowlana na to 25 cm styropianu nastepnie ma to znowu folia i wylewka z betonu lekkiego styrobetonu o grubosci 15 cm . Z wylewkarzem ustalilismy jednolity spadek tej wylewki z jednej strony tarasu (front domu ) na druga z delikatnym spadekiem kratki sciekowej umieszczonej ma w jednym wierzcholku tarasu.
NA ta wylewke ulozona zostala podwojna papa termoszgrzewalna podkladowa + wlasciwa, do kratki / otworu w wlozylismy kolano 90 stopni fi 100 ktore z jednej strony bedzie zakonczone kratka sciekowa zwykla z syfonem a z drugiej strony rynna spustowa . Na dwie warstwy papy bedzie wylana 5 cm wylewka plus hydroizolacja w postaci gumy w plynie albo innego systemu a na koncu polozona glazura "

Default avatar
Napisany przez Karolina
#18

Pani Moniko,
Proszę mi powiedzieć czy skosy w pokojach na poddaszu są bardzo duże ( szczególnie w pokoju z garderobą) Czy zmieniała Pani może wysokości ścianek?.
Mogłaby Pani podzielić się zdjęciami wnętrz ( szczególnie poddasza?)

Default avatar
Napisany przez Paulina
#19

My również budujemy, projekt prawie bez zmian jedynie powiększyliśmy go trochę aby zwiększyć powierzchnię łazienki na dole. Planujemy zadaszyć w tym roku.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w glosterach obrazek 65930
forum Dom w glosterach obrazek 65931
forum Dom w glosterach obrazek 65932
forum Dom w glosterach obrazek 65933
forum Dom w glosterach obrazek 65934
Default avatar
Napisany przez Monika
#20

Chciałam podnieść ściankę kolankową o jeden pustak, ale nasz architekt powiedział,że dom będzie wtedy brzydko wyglądał z zewnątrz. Myślę jednak,że dużo bynto dało, choć nie wiem czy teraz z perspektywy czasu zaryzykowała bym wygląd zewnętrzny domu. Skosy na poddaszu nie są duże, a pokoje naprawdę duże, oprócz tego z garderobą, jest trochę za mały w projekcie. My zdecydowaliśmy się poszerzyć dom o 50 cm właśnie dlatego, żeby sypialnia była większa, wiatrołap i schody wew szersze czyli na 100 cm a nie 90 cm jak w projekcie. Dom jest zdecydowanie bardzo praktyczny i bardzo dobrze doswietlony zakładając, że mają Państwo wjazd od strony południowej. Nie zdecydowaliśmy się na okno narożne i balkony w pokojach dzieci, przez co też zyskaliśmy światło w salonie. Ściana, na której ma być kominek jest wystarczająca by zmieścić mały kominek, więc jeśli ktoś marzy o dużym to trzeba ją wydłużyć o min 10 cm, zmiejszając wejście do salonu ( my w zasadzie powiększyliśmy je jeszcze o chyba 10 cm zmniejszając tą ściankę z lewej strony do 60 cm). Łazienka na parterze jest rzeczywiście mała, lecz wystarczająca myślę. Aha, przesuneliśmy to wielkie okno w salonie, to stałe przeszklenie o 30 cm bardziej do środka tej ściany, na której się znajduje, by mieć więcej światła na środku pokoju i by stół będący przy oknie nie stał za blisko wyjścia na taras. Zaskoczyło nas to,że drzwi z wiatrołapu muszą otwierać się do środka wiatrołapu, ponieważ otwierając się do garażu uderzałyby o prowadnice od bramy garażowej. My w listopadzie zaczynamy wykończenia...
Pozdrawiam,
Monika

Default avatar
Napisany przez Monika
#21

Ps zdecydowanie wycena archonu była podobna do kwoty jaką wydaliśmy na stan surowy zamknięty

Default avatar
Napisany przez luc
#22

Fajnie, że coś się dzieje na forum domu w Glosterach, też mam zamiar ruszać z tym projektem i opinie użytkowników są cenne. Na razie załatwianie formalności wokół działki.

Default avatar
Napisany przez Monika
#23

Oto kilka zdjęć wnętrza

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w glosterach obrazek 66027
forum Dom w glosterach obrazek 66028
forum Dom w glosterach obrazek 66029
forum Dom w glosterach obrazek 66030
forum Dom w glosterach obrazek 66031
forum Dom w glosterach obrazek 66032
Default avatar
Napisany przez Monika
#24

Cd

Default avatar
Napisany przez Monika
#25

I jeszcze kilka

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w glosterach obrazek 66053
forum Dom w glosterach obrazek 66054
forum Dom w glosterach obrazek 66055
forum Dom w glosterach obrazek 66056
forum Dom w glosterach obrazek 66057
forum Dom w glosterach obrazek 66058
forum Dom w glosterach obrazek 66059
forum Dom w glosterach obrazek 66060
Default avatar
Napisany przez luc
#26

Pani Moniko,
dobrze widzę, że powiększyliście spiżarkę pod schodami kosztem łazienki?
Jaka jest mniej więcej wysokość zabudowy w łazience, jeśli zostawilibyśmy powierzchnię pod schodami tak jak w projekcie?

PS: domek zaczyna nabierać kształtów :)

Default avatar
Napisany przez Karolina
#27

Dziękuję za zdjęcia w imieniu wszystkich budujących i zainteresowanych projektem:)
Trochę obawiałam się tych skosów, ale widzę że nie jest tak najgorzej.
Ja będę rozpoczynać murowanie poddasza. Też zmienialiśmy co nieco w projekcie ( min. wydlużaliśmy dom). Na etapie murowania parteru zrezygnowaliśmy też ze spiżarki i zmieniliśmy bieg schodów ( tym samym zyskaliśmy odrobinę przestrzeni w korytarzu.
Pani Moniko, czy zostawiała Pani taką samą szerokość okien jak w projekcie w dwóch pokojach nad salonem?

Default avatar
Napisany przez Monika
#28

Witam,
Wysokość zabudowy w łazience to 140 cm, powiększając spiżarkę zyskuje się miejsce na dodatkową zamrażalkę np. W pokojach nad salonem wnęka na okno wynosi 180 cm szerokości. W większym pokoju zrezygnowaliśmy z okna dachowego ( zresztą dachowe mamy tylko dwa w górnej łazience) i nie jest w ogóle ciemno w nim. Z perspektywy czasu myślę, że salon mógłby mieć 4.5 m szerokości a nie 4m, aczkolwiek nie jest on mały!!!
Pozdrawiam,
Monika
Ps mała jest jedynie ta sypialnia z garderobą, my ją poszerzyliśmy.

Default avatar
Napisany przez Karolina
#29

W takim razie jak szeroka jest teraz sypialnia i jak korytarz ?

Default avatar
Napisany przez Luc
#30

Witam

Czy ktoś buduje/wybudował dom w golsterach w zachodniopomorskim?

Default avatar
Napisany przez Krzysztof WiluWIlk
#31

Pani Moniko ,
jak tam postępy w budowie ? :)

Default avatar
Napisany przez pixeloza
#32

Też chętnie obejrzę zdjęcia z późniejszych etapów :) My jesteśmy na etapie załatwiania dokumentów, więc fajnie by było zobaczyć już kompletną inwestycję, do której się szykujemy. Ciekawi nas brak okien z jednej strony - to świadomy wybór ? Czy tylko chwilowy wymóg budowlany ?

Default avatar
Napisany przez Agnieszka Solarczyk
#33

Zastanawiamy się nad budową domu z projektu Dom w Glosterach i szukamy możliwości obejrzenia takiego domu wiec jeśli by la by taka możliwość bylibyśmy wdzięczni. Południowa Polska

Pozdrawiam
Agnieszka Solarczyk
e-mail agnieszkasolarczyk@interia.pl
tel. 502113329

Default avatar
Napisany przez Agnieszka Solarczyk
#34

Zaczęliśmy budowę
Kraków

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w glosterach obrazek 91361
forum Dom w glosterach obrazek 91362
forum Dom w glosterach obrazek 91363
forum Dom w glosterach obrazek 91364
forum Dom w glosterach obrazek 91365
forum Dom w glosterach obrazek 91366
forum Dom w glosterach obrazek 91367
forum Dom w glosterach obrazek 91368
forum Dom w glosterach obrazek 91369
forum Dom w glosterach obrazek 91370
forum Dom w glosterach obrazek 91371
forum Dom w glosterach obrazek 91372
forum Dom w glosterach obrazek 91373
forum Dom w glosterach obrazek 91374
Default avatar
Napisany przez Paulina
#35

Dla wszystkich niezdecydowanych przesyłam kilka zdjęć naszego domu w glosterach.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w glosterach obrazek 91583
forum Dom w glosterach obrazek 91584
forum Dom w glosterach obrazek 91585
forum Dom w glosterach obrazek 91586
forum Dom w glosterach obrazek 91587
forum Dom w glosterach obrazek 91588
forum Dom w glosterach obrazek 91589
forum Dom w glosterach obrazek 91590
Default avatar
Napisany przez Agnieszka Solarczyk
#36

C. D. Kraków

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w glosterach obrazek 91851
forum Dom w glosterach obrazek 91852
forum Dom w glosterach obrazek 91853
forum Dom w glosterach obrazek 91854
forum Dom w glosterach obrazek 91855
forum Dom w glosterach obrazek 91856
forum Dom w glosterach obrazek 91857
forum Dom w glosterach obrazek 91858
forum Dom w glosterach obrazek 91859
forum Dom w glosterach obrazek 91860
forum Dom w glosterach obrazek 91861
forum Dom w glosterach obrazek 91862
forum Dom w glosterach obrazek 91863
forum Dom w glosterach obrazek 91864
forum Dom w glosterach obrazek 91865
forum Dom w glosterach obrazek 91866
forum Dom w glosterach obrazek 91867
forum Dom w glosterach obrazek 91868
forum Dom w glosterach obrazek 91869
forum Dom w glosterach obrazek 91870
Default avatar
Napisany przez Agnieszka Solarczyk
#37

C. D.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w glosterach obrazek 91871
forum Dom w glosterach obrazek 91872
forum Dom w glosterach obrazek 91873
forum Dom w glosterach obrazek 91874
forum Dom w glosterach obrazek 91875
forum Dom w glosterach obrazek 91876
forum Dom w glosterach obrazek 91877
forum Dom w glosterach obrazek 91878
forum Dom w glosterach obrazek 91879
forum Dom w glosterach obrazek 91880
forum Dom w glosterach obrazek 91881
forum Dom w glosterach obrazek 91882
forum Dom w glosterach obrazek 91883
forum Dom w glosterach obrazek 91884
forum Dom w glosterach obrazek 91885
forum Dom w glosterach obrazek 91886
forum Dom w glosterach obrazek 91887
forum Dom w glosterach obrazek 91888
forum Dom w glosterach obrazek 91889
forum Dom w glosterach obrazek 91890
Default avatar
Napisany przez Paweł
#38

Witam mam pytanie czy ma może ktoś zdjęcia domu jak ma lukarnę od strony wejścia? Bo ja się zastanawiam żeby zrobić że względu na niska ścianie kolankowa. Proszę o jakieś fotki. pawel.piekutowski@op.pl z góry dzięki pozdrawiam

gotowy projekt Dom w glosterach
WT 2021
- 450 zł
Dom w glosterach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
137,64 + 28,11 + 4,99
Koszty : 278 800 zł
Cena: 3 740 zł 3 290 zł (2 674,80 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?