Temat założony przez Mariio,
2 zdjęcia, 3 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Mariio
#1

Witam wszystkich zainteresowanych tym projektem i nie tylko. Czytając forum a w szczególności tematy dotyczące budowy domu w mniszkach zauważyłem że jest to dość popularny projekt i wiele osób realizuje go, co pozwala przypuszczać że będzie stałe zainteresowanie w temacie tego projektu.
A teraz do rzeczy. Z zamiarem budowy zbierałem się kilka ładnych lat i różne były perypetie losu, aż dotarłem do chwili kiedy zapadła decyzja o budowie. Wybór padł na dom w mniszkach 2. Mieszkanie małe dla jednej osoby a duże dla dwóch. Obecnie jestem na etapie uzgodnień i poszukiwań architekta. Dom ma stanąć pod Lublinem, na dużej zadrzewionej działce ponad 22 ary. Wersja projektu w lustrzanym odbiciu i na dzień dzisiejszy żadnych zmian. Projekt wręcz idealnie pasuje do preferencji. Oczywiście nie wykluczam zmian na etapie budowy, ale może uda się przebrnąć bez niespodzianek. Znalazłem świeżo zrealizowany projekt domu w mniszkach 2 w Lublinie ale właściciel nie odzywa się mimo że wymieniliśmy się nr telef. może uznał że swoje rozwiązania i popełnione błędy zachowa dla siebie. Ma takie prawo. Zakładam ten temat w nadziei uzyskania podpowiedzi, pomocy osób które zbudowali, budują ten lub inne domy. Co do działki to warunki gruntowe mam dobre. Głęboko wody gruntowe, a nośność gruntu też dobra. Warstwa tzw. humusu to 30-40 cm. Na działce mam tzw. prąd (licznik i punkt odbioru), na przeciwko planowanego budynku kończy się sieć gazociągu, który też jest w mojej działce, ale nie posiadam przyłącza. Tydzień temu złożyłem wniosek o warunki techniczne przyłącza i za dwa trzy tygodnie powinienem je otrzymać. Woda będzie z wodociągu gminnego, tu również złożyłem wniosek o wt przył. kwestia dwóch trzech tygodni. Mapa do celów projektowych w trakcie realizacji przez geodetę. Najważniejsza sprawa, o której nie wspomniałem to fakt, że działka jest do zabudowy zagrodowej, tak jest ujęta w wypisie z planu zagospodarowania, który to wypis też już mam. Tak przygotowany idę na rozmowę z architektem, pierwszym z kilku. Proszę wszystkich o podpowiedzi te istotne na danym etapie budowy. w tej chwili przygotowania do budowy. Oczywiście pewną wiedzę już posiadam ponieważ odwiedziłem już jednego architekta ale to w celu rozpoznania tematu tak że nie uznaje tego za poważną rozmowę dopiero dzisiaj idę do biura adaptacjelublin, które mieści się w Gali. Mam nadzieję uzyskać kompendium wiedzy jaka mi będzie potrzebna na etapie adaptacji i przygotowania dokumentacji do złożenia w Starostwie w Lublinie. Aha, zastanawiam się na zmiana rozwiązania wybudowania schodów, ale to w kolejnych postach. To tyle w kwestii wprowadzenia do tematu. Postaram się na bieżąco opisywać postępy w przygotowaniach a następnie w budowie.

29404444 1320419294769781 1505741487 o  1
Napisany przez Mario
#2

temat architekta ogarnąłem. obyło się bez niespodzianek i zapowiada się łatwa adaptacja. z niemiłych rzeczy to niestety cena, ale to jest nie do przeskoczenia.

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w mniszkach 2 obrazek 92950
forum  Dom w mniszkach 2 obrazek 92951
29404444 1320419294769781 1505741487 o  1
Napisany przez Mario
#3

Na dzień dzisiejszy przerwa w działaniach. Muszę czekać na mapę do celów projektowych, około miesiąc zajmie geodecie załatwienie sprawy w starostwie. Liczyłem na ruszenie z budową jeszcze w tym roku ale chyba się nie uda. Miesiąc mapa, miesiąc adaptacja, miesiąc decyzja o pozwoleniu. No niestety tak to u nas jest z biurokracją.

gotowy projekt Dom w mniszkach 2
WT 2021
- 450 zł
Dom w mniszkach 2
dwurodzinny (jednorodzinny dwupokoleniowy) z poddaszem
153,72 + 6,84
Koszty : 291 700 zł
Cena: 3 930 zł 3 480 zł (2 829,27 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?