Temat założony przez lelonik,
3 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez lelonik
#1

Witam wszystkich budujących ten domek i planujących budować. Proszę o radę, chcę wziąć kredyt na budowę tego domu, ma być w całości finansowany z kredytu, jaka kwotę mam brać pod uwagę? czy mam się sugerować kosztorysem architekta czy iść do budowlańca? co po kolei? ja chcę budować z bloczków Ytong lub podobnych, czy mozna to zmienić w projekcie? Pozdrawiam wszystkich.

Default avatar
Napisany przez Ela i Gregor
#2

Witamy!
Bardzo ciaszy nas fakt że domek tak się podoba i że mozemy wymieniac się woimi spostrzeżeniami na temat domu.
My również staramy się o kredyt na budowę naszego marzenia. Aktualnie nasz wniosek o kredyt jest w analizie. Jeżeli będziecie starac się o kredyt to zawsze potrzebna będzie wycena rzeczoznawcy. Rzeczoznawca wycenia obecną wartość nieruchomości tzn. w naszym przypadku działka + fundament = 64 000,00, oraz wartośc przyszłą domu tj. 309 000, 00. w projekcie jest kosztorys na kwotę ok. 250 000,00 ta róznica wynika oczywiście ze stale rosnacych cen matriałów bydowlanych, kosztorys z projektu nie uwzględnia instalacji w domu zresztą jak wszystkie tego typu kosztorysy dołączane do projektu, oraz wycena zalezy również od miejsca lokalizacji domu i panujących tam cen i standardów wyposażeń. Wg banku powinniśmy wziąć kredyt w wysokości róznicy tj. 309 tys - 64 tys, żeby wybudowac ten domek. Jednak nasza zdolność kredytowa nie jest taka kolorowa jak byśmy chcieli, więc wnioskowaliśmy o mniejszą kwotę. Warto zauważyć również że w przypadku franków zdolność jest zawsze niższa niz przy złotówkach. Więc jeżeli decyzja kredytowa będzie negatywna będziemy zmieniac kredyt na złotówkowy. Co w przypadku dzisiejszego poziomu franka i tak jest korzystniejsze, a zawsze można przewalutować.
Jeśli chodzi o Ytong to my rownież będziemy budować z podobnego materiału tj. Prefabet - bloczki z betonu komórkowego. Przenikalność cieplan jest taka sama jak w Porothermie 30 + styropian. Więc jest to duża oszczędność a ten sam rezultat. Nasz kierownik budowy nie mial żadnych przeciwskazań do Prefabetu, więc z tego będziemy budować. Wadą Prefabetu jest to że dobrze by było żeby domek postał nie zamieszkały przez zimę żeby mury wymroziło. Więc wprowadzimy się dopiero wiosną 2008 r. Systematycznie będziemy zamieszczać zdjęcia z budowy. Planujemy do lipca zrobić dach, całą zimę będziemy go wykańczać w środku ale zamieszkamy dopiero wiosną.
Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w realizacji Waszego marzenia.

Default avatar
Napisany przez lelonik
#3

Witam. Dziękuję za odpowiedź, my mamy zdolność kredytową na ok. 250-270 tys. dlatego się zastanawiam. Działkę już mamy. Jesteśmy zupełnie zieloni w tych sprawach, więc zbieramy informacje. Czekam teraz na pismo, z którego się dowiem co tam może stać (wiem tylko ,że domek jednorodzinny)i z tym mam się ubiegać o pozwolenie na budowę. A czy Prefabet ma te same właściwości co Ytong? Czy jest różnica w cenie? Ja też chciałąbym się wprowadzić w 2008 najpoźniej na jesień, bo dziecko zaczyna szkołę, nie wiem czy to wszystko się uda, jak znaleźć dobrą ekipę do budowy? pozdrawiam i życzę powodzenia.

gotowy projekt Dom w aksamitkach
- 450 zł
Dom w aksamitkach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym, ze stropem teriva
115,12 + 17,04 + 5,78
Koszty budowy : 289 700 zł
3 780 zł 3 330 zł (2 707,32 zł netto) Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 280 zł
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?