Temat założony przez Jacek,
7 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Jacek
#1

Witam wszystkich!!!
Planujemy z zoną rozpoczęcie budowy w maju. Wprowadziliśmy parę zmian. Jeśli ktoś planuje budowę to proszę o kontakt. Może coś podpowie.

Default avatar
Napisany przez fred
#2

Witamy
rówież z żoną planujemy budowę bukszpanu z garażem. Jesteśmy na etapie przygotowania projektu przez architekta. Wprowadziliśmy zmiany:
- wyrównianie poziomów w salonie
- likwidacja okna od salonu na podcień
- na górze łączymy łazienkę z garderobą (chcemy wydzielić wizualnie część pralnianą - w pom gosp. na dole za mało miejca)
- gabiet przejmnie funkcję garderoby - (dom budujemy tylko dla 3 osób)
- dobudowujemy balkon dla pokoju nad garażem
- i najstotniejsz zmiana - architekt ma doprojektować wiatę przylegającą do garażu dla drugiego samochodu oraz z przestrzeniami typowo gospodarczymi (drewno do kominka, narzędzia ogrodowe itp.)
Planujemy rozpocząć budowę - czerwiec 2007
Z przyjemnością wymienię doświadczenia z przygotowania strony prawnej i budowy oraz poznam innych budujących uwagi i spostrzeżenia
Z życzeniami pokonania wszystakich trudności
fred

Default avatar
Napisany przez Jacek
#3

Witam fredek!
Również likwidujemy podcień, w salonie zostawiamy różnicę poziomów ale stopień będzie pod kątem prostym a nie w kształcie fali, likwidujemy okna w garażu i w pokoju nad nim (będą tylko połaciówki - tak narzuca nam plan zagospodarowania przest.). Wejście do garderoby będzie z pokoju nad garażem a nie z korytarza. Na dole zmieniamy wejścia do garażu, WC. Planujemy rozpocząć w maju, materiały (częściowo) już kupiliśmy, bo taniej. Jak ruszymy będę zamieszczał zdjęcia.
Pozdrawiam Jacek

Default avatar
Napisany przez Jacek
#4

Jeszcze jedno: Łączymy spiżarkę z kotłownią. Mamy nadzieję, że kuchnia będzie bardziej ustawna.
Jacek

Default avatar
Napisany przez fred
#5

Witam. Również przyglądam się kuchni z punktu funkcjonalności. Zlikwidowanie drzwi do spiżarki rzeczywiście poprawi funkcjonalność kuchni, jednak wychodzę z założenia, przy utrzymaniu spiżarki przy kuchni, że ilość szafek w kuchni można ograniczyć dla podstawowego, najczęściej używanego sprzętu, talerzy itp, pozostałe znajdą miejsce w spiżarce. Elementem do zmiany uważam, że jest lokalizacja zlewozmywaka. Uważam, że powinien on być w ciągu z kuchenką, lub na ścianie od strony hollu. Na tych ścianach powinno się znależć miejsce również dla zmywarki. Pod oknem planuję blat roboczy z nawiązaniem do części jadalnianej (ale tym będę zajmował się za parę miesięcy). Obecnie jestem na etapie załatwiania formalności do pozwolenia na budowę (na szczęście jest miejscowy plan zgospodarowania przestrzennego) i jestem przerażony naszą biurokracją. Dodatkowo chcę wybudować przydomową biologiczną oczyszczalnię (brak kanalizacji) z odprowadzeniem do cieku wodnego - droga przez mękę!!!. Ciekawy jestem, czy szacowałeś już koszty poszczególnych elementów budowy i ile one wynoszą. Ja na dzisiaj wstępnie rozmawiałem z dwoma firmami co do możliwości wykonawczych na czerwiec/lipiec, rozmowę o pieniądzach podejmę po opracowaniu kosztorysu na wersję z garażem. fred.

Default avatar
Napisany przez Jacek
#6

Witam!
Mamy już firmę. Wstępne koszty stanu surowego zamkniętego to ok. 120.000-130.000 PLN. Przerażają nas tylko rosnące ceny materiałów. Kupiliśmy już Porotherm, cegłę i parę innych rzeczy w porozumieniu z budowlańcami (tak nam doradzili- i dobrze). Mieli rację co do cen. Dachówka podrożała ok 15 gr. na sztuce (Roben). Dachówki nie zamawialiśmy, bo nie wiemy jeszcze jaki wybrać kolor (Czy Wy już wiecie jaki?). Problemów z mediami nie mamy. Mamy już elektrykę, wodę i ścieki. Czeka gazownia na pozwolenie na budowę i też będzie ruszała. Za ok. miesiąc będę nawoził trochę ziemi bo chcemy podnieść dom. Robi się ciepło więc coraz bliżej do rozpoczęcia, brr... czasami mamy obiekcje czy na pewno dobrze zrobiliśmy z tą budową ale ceny mieszkań są kosmiczne. Życzymy powodzenia i bądźmy w kontakcie. Każda uwaga, sugestia będzie na pewno cenna.
Jacek

Default avatar
Napisany przez Rufus
#7

Gdzie budujecie ten dom? Ja się zastanawiam nad tym projektem, ale chciałbym zobaczyć go w rzeczywistości. Jeśli można to umówilibyśmy się na jakąś wizytę lub proszę przynajmniej o zdjęcie.
z góry dziękuję.

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?