Temat założony przez wybudowany,
6 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez wybudowany
#1

mieszkam w domu w Orchideach II od grudnia 2005. Bardzo przestronny, ale myślę, że konstrukcja domu zawiera błędy. M.Inn. krokiew koszowa łącząca połacie dachu nad garażem i nad gankiem z wejściem. W tym projekcie krokiew koszowa więźby "wchodzi" w ściankę boczną lukarny nad wejściem i jest kłopot z izolacją i konieczność dodatkowego zabezpieczenia przed spływającą wodą.
Sporo w tym projekcie powierzchni mieszkalnej ale i bezużytecznej - jak korytarze, klatka schodowa. Nizebyt pomysłowe rozwiązanie okna balkonowego na taras - ja przeprojektowałem. Poza tym wymaga większej działki. Moje 1000 m2 wydają się za małe. Ale w ogóle mieszka się świetnie.

Default avatar
Napisany przez 76
#2

Witam! jesteśmy zainteresowani kupnem w/w projektu, ale trochę zmartwiła nas wypowiedź krytyczna. Mamy gorąca prośbę do Pana czy byłaby możliwość przesłania zdjęć domu i ewentualnych zmian jakie Pan dokonał. Bardzo podoba nam się projekt ale zastanawiamy się nie mamy za małej działki 900m (22szer.X40 dł.) . Będziemy wdzięczni za jakiekolwiek informacje . Pozdrawiamy

Default avatar
Napisany przez grek
#3

prosze napisać na tego maila w sprawie orchidei 2 aby, mugł wysłać zdjecia i uwagi
machij@wp.pl

Default avatar
Napisany przez niski
#4

Proszę o rozwinięcie : 'Nizebyt pomysłowe rozwiązanie okna balkonowego na taras - ja przeprojektowałem'. Jak Pan to ostecznie zrobił ?
Swoją drogą chętnie bym przeczytał opinię biura Archon na temat zarzucanego błędu w projekcie :' krokiew koszowa łącząca połacie dachu nad garażem i nad gankiem z wejściem. W tym projekcie krokiew koszowa więźby "wchodzi" w ściankę boczną lukarny nad wejściem i jest kłopot z izolacją i konieczność dodatkowego zabezpieczenia przed spływającą wodą.'

Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Robert Mizera ARCHON+
#5

Odwodnienie z kosza padające na ściankę boczną jaskółki wymaga staranności wykonania i odpowiednich rozwiązań zabezpieczających przed zalewaniem wodami opadowymi. Dla fachowych ekip nie powinno być to problemem. Państwa sugestie jednak spowodowały, że projekt w tym zakresie został zmodyfikowany. Za wynikłe utrudnienia w trakcie realizacji przepraszamy.

Default avatar
Napisany przez tretten
#6

Witam, czy ktos z Panstwa moglby mi udzielic rady na temat konstrukcji stalowej wzmacniajacej wiezbe dachowa w tym projekcie?

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 500 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?