Temat założony przez westa,
9 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez westa
#1

Witam, noszę się z zamiarem zakupu projektu w macierzankach, chętnie nawiązała bym kontakt z osobami, które już mają taki dom i podzielą się swoim zdaniem na jego temat.Wiadomości proszę kierować na adres
iwonaprzybysiak@poczta.onet.pl

Default avatar
Napisany przez kasia
#2

nawiązałabym pisze się razem

Default avatar
Napisany przez westa
#3

Co prawda odpowiedź nie na temat, ale fakt nawiązałabym pisze się razem, dlatego poprawiam się i przepraszam za błąd. Cały czas liczę na kontakt osób, które budują lub już mają Macierzanki. A może w okolicach Warszawy można zobaczyć taki dom?

Default avatar
Napisany przez kasia
#4

To teraz jak wyjaśniliśmy sobie pisownię możemy przejść do konkretów.Zbudowaliśmy dom w macierzankach.Rozpoczęliśmy budowanie w lipcu ubiegłego roku.Teraz układamy parkiety,być może święta spędzimy w nowym domu.Wprowadziliśmy dużo zmian do projektu,dostosowaliśmy do naszych potrzeb.powiększyliśmy salon(40mkw.) mniejszy nie miałby sensu,obniżyliśmy sufit w garażu zyskując powierzchnię użytkową na piętrze nad garażem itp. Wyszedł całkiem ładny dom ( bo nie domek!).Mamy dużo doświadczeń ,którymi możemy się podzielić jeżeli jest taka potrzeba.Budowaliśmy bezstresowo w oklicach Lublina.

Default avatar
Napisany przez Marek
#5

Cześć Kasiu, zamierzam pobudować ten dom też pod Lubliniem bardzo mi zależy żeby zobaczć go w rzeczywistości, jeżeli mogłabyś na maila napisać mi gdzie go pobudowaliście. Wielkie dzięki

Default avatar
Napisany przez Marek
#6

Do Kasi
mój adres mail: markey@interia.pl

Default avatar
Napisany przez kasia@adam
#7

Zwracam się z prośbą do kasia@czarek- po przeczytaniu wszystkich próśb skierowanych do WAS domyślam się, iż macie dosyć rozmów, a tym bardziej wizyt w Waszym domu w "macierzankach". Mimo wszystko jeżeli jeszcze zaglądacie na to forum zwracam się z prośbą o jakiś kontakt. Przymierzamy się z żoną do zakupu tego projektu, a ponieważ jesteśmy z Lublina bardzo chętnie skorzystalibyśmy z Waszych doświadczeń. Mój mail to: adammazuryk@interia .pl. Z góry dziękuję.

Default avatar
Napisany przez magda
#8

Witam - mam ogromną prośbę do Kasi - o ile zagląda jeszcze na tę stronę - podobnie jak Ty przedłużyłam salon o 1 m uzyskując większą powierzchnię. Ciekawa jestem jak rozwiązałaś problem zbrojenia, a raczej jak Ci projektant zaproponował? Wg wstępnej propozycji naszego architekta belka stropowa wystawać będzie o 25 cm (obniżona) w stosunku do całości sufitu. Szczerze mówiąc nie chciałabyn uwidaczniać na suficie tej belki a wprowadzić ją sprytnie w strop. Jeśli jeszcze zaglądasz na stronkę archonu i masz chwilkę żeby mi odpisać to byłabym ogromnie wdzięczna. Być może ktoś z budujących miałaby jakąś podpowiedź ? Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez kasia
#9

Magda!
Rzeczywiście zaglądamy tutaj rzadk, ale fajnie czasem poczytać jak sobie radzą inni: np. nasi znajomi z Lublina Małgosia i Marek do swoich macierzanek wprowadzą się jesienią.
Jeśli chodzi o salon, to belki stropowe biegną w poprzek pokoju (patrząc od wejścia) , więc wydłużenie go o 1 lub 1,5 m powoduje tylko dołożenie belek stropowych i pustaków. U nas są poza tym dwie zbrojone belki ułożone poprzecznie w stosunku do belek podstawowych (przeciwdziałają klawiszowaniu i mieszczą się w grubości stropu). ale to sa oczywiste rozwiązania konstrukcyjne.
Pozdrawiamy
Kasia i Czarek

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?