Temat założony przez ewa,
11 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez ewa
#1

Zamierzam budowac ten dom.
Jestem ciakawa uwag o projekcie i trudnosciach z wykonaniem
Ewa

Default avatar
Napisany przez zdziś
#2

Pan Ewo !

Wybrałem projekt pod modrzewiem 2, bo spełniał moje oczekiwania. 2004 roku ukończyłem budowę na etapie stropu. Przygotowuję się na wiosnę do wykonania więźby dachowej i położenia dachówki.
Mury wykonałem z pustaków porotherm 44, strop ceramiczny.
Ze zmianą materiałów budowlanych wiąże się zmiana ocieplenia wylewki betonowej na parterze. Zmiana wysokości schodów. Nie dokonałem zadnych zmian projektowych więc rozkład pomieszczeń jest taki jak w projekcie. moja budowa jest w województwie sląskim.

Pozdrawiam Zdzis

Default avatar
Napisany przez zdziś
#3

P. Ewo
pisze ponownie, aby Pani paniętała o wykonaniu w fundamentach przejść na kanalizację, a pózniej przed wysypaniem piaskiem, wykonania całego odpływu kanalizacyjnego.
Ja do domu mam wprowadzone światło, wodę oraz rozprowadzoną całą kanalizację połączoną już z kanalizacją na ulicy. Brakuje mi tylko gazu. Zastanawiam się nad rodzajem schodów, czy zrobic je betonowe, czy tez moze z konstrukcji lekkiej . Ma zamiar obłożyc je dewnem dębowym. Mam zamiar doświetlić ścianę w korytarzu na parterze nad drzwiami do kotłowni oraz wstaic luxfery na drzwiamu nad łazienką bed tworzyły całość. Również przy wejści do kuchni ( kuchnia otwarta ) , ozdobie go luxferami.

Na tyle moich przemysleń.

Z poważaniem Zdziś.

Default avatar
Napisany przez Ewa
#4

Panie Zdzisławie,
czy rozwazal Pan zmiane komunikacji do kotłowni?
Czy zapachy z kotlowni nie bedą zbyt latwo przenikac do pozostalych
pomieszczen na parterze?. Jakie planuje Pan ogrzewanie?
Pozdrawiam, Ewa.

Default avatar
Napisany przez Zdziś
#5

Pani EWO !

Nad ogrzewaniem jeszcze się nie zastanawiałem, ciekawi mnie jakie Pani ma rozwiązania dot. połączenia z kotłownią. Proszą napisać swoje przemyślenia.

Z poważaniem Zdziś.

Default avatar
Napisany przez ewa
#6

Szanowny Panie Zdzisławie, ostatecznie nie będę zmieniać komunikacji z kotłownią, będę ogrzewać gazam, na razie ze zbiornika, a docelowo z sieci. Planuję natomiast przenieść okno garażowe na tył garażu i zamiast okienka na górze dać okna dachowe. Pozwoli mi to zbliżyć się do granicy na trzy metry i da więcej miejsca ze strony drugiej. Architekt sugeruje mi też grubszą zmianę: poszerzenie domu tak aby hol na parterze i korytarz na piętrze były szersze. Wymiar domu z 12,9 zwiększyłby się o od 0,5m do jednego m.
Czy ktoś z inwestorów wprowadził taką zmianę?. Czy to dobry pomysł?. Pozdrawiam, Ewa

Default avatar
Napisany przez Justyna
#7

Szanowni Państwo!
Właśnie jestem na etapie wyboru projektu z dwoma garażami. Działkę mam szer. 22m dł. 80m. Dom muszę postawić wejściem od strony pd-wsch. aby mieć salon przynajmniej na pd-zach.
Czym jeszcze muszę się sugerować przed podjęciem decyzji?

Default avatar
Napisany przez zdziś
#8

Pai Ewo!

Moje oczekiwania na temat korytarza są wystarczające. Nie jest on rewelacyjnie szeroki ale jest wystarczający w celach komunikacyjnych. Pierwsza część korytarza jest szersza i wydaje mi sie wystarczająca, szerokie drzwi do salonu sprawiają wrażenie szerszego. Nie ma nadmiernego metrażu.
Uważam, ze poszerzenie korytarzy wiąże się ze zwiększeniem powierzchni domu o około 25 m2., ze zmianą konstrukcyjną dachu, ze zmianą projektową. Dodatkowe metry zwiekszają kuchnię, kotłownię, łazienkię. Każda większa zmiana w gotowym projekcie pociąga za soba kolejną zmianę. Czy nie lepiej wybrać gotowy projekt spełniający Państa oczekiwania?

Default avatar
Napisany przez ewa
#9

Panie Zdzisławie, bardzo dziękuję za odpowiedż, gdyż utwierdziła mnie w mojej decyzji. Ja też ostatecznie uznałam, że poszerzenie korytarza to zbyt poważne zmiany w projekcie, zwiększa znacznie powierzchnię domu, którą trzeba wybudować (koszt), a potem utrzymywać, ogrzewać itp. Zresztą nie planowałam takiego dużego domu - nie jest mi potrzebny. Kupiłam już projekt, bardzo mi się podoba i oswajam się z myślą, że będzie to nasz dom. Jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę i mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie skorzystam z pana doświadczeń, Pozdrawiam serdecznie, Ewa

Default avatar
Napisany przez AndrzejK
#10

Ludzie, nie przejmujcie sie jakąś tam kotłownią. Ja od razu usunąłem takie pomieszczenie z mapy domu a kocioł wsadziłem do szafy (kondensacyjny oczywiście bo innego nie wolno). Szkoda miejsca na jakieś wynalazki! To tylko maszyna co ma służyć człowiekowi a nie odwrotnie!
Pozdrowienia
AndrzejK

Default avatar
Napisany przez Monika
#11

Witam! Ja uważam, że kotłownia jest niezbędna, nawet mogłaby być większa. Chodzi o to, że nie wiemy, jak będzie wyglądać w przyszłości sytuacja gospodarcza Polski, może Rosja odetnie nam gaz, może ceny oleju opałowego wzrosną tak bardzo, że pozostanie tylko ogrzewanie budynku węglem. No a gdzie go wtedy składować? Teraz przepisy zabraniają ogrzewania węglowego, ale kto wie, co będzi za rok, dwa czy 5 lat? Dom się stawia na całe życie, dlatego trzeba myśleć przyszłościowo. Myślę poważnie o zakupie tego projektu, jeśli ktoś z woj. mazowieckiego ma już budowę tego domku za sobą to bardzo proszę o kontakt, chętnie go obejrzę. Pozdrawiam.

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?