Temat założony przez Miodunki,
1 zdjęcie, 6 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Miodunki
#1

Witamy serdecznie,
właśnie kupiliśmy projekt "Dom w miodunkach" (wersja podstawowa = bez garażu). Jesteśmy na etapie wprowadzania zmian. Bardzo prosimy o uwagi odnośnie do funkcjonalności domu. Zastanawiamy się nad przeniesieniem łazienki na poddaszu do pokoju nad kotłownią, ale... szkoda nam tracić pokój. Pytamy zwłaszcza osoby, które już ewentualnie przez ten dylemat przebrnęły. Może są już wśród forunowiczów radośni użytkownicy "Miodunek" - tym goręcej prosimy o podpowiedzi.
Będziemy niezmiernie wdzięczni za rady i wszelką dokumentację fotograficzną z placu budowy.
Budujemy pod Poznaniem (choć "budujemy" to na razie stwierdzenie nieco na wyrost - przed nami papierologia), mamy działkę z wjazdem od południa.
Nasz e-mail to: miodunki@tlen.pl
Paulina i Sławek

Default avatar
Napisany przez Marek
#2

Witajcie,Mam już stan surowy (zdjęcie wątek obok). Wprowadziłem zmiany : zamiana okna w małym pokoju na drzwi i odwrotnie zamiana drzwi w salonie (tych pod filarem) na okno. Dzieki temu mam z obu pokoi wyjście na taras, a dwie pary drzwi z salonu to przesada. Doprojektowałem sobie ganek przed wejściem (na zdjęciu) a zlikwidowałem ostatnią ścianke działową (pierwszą odklatki schodowej). Początkowo też myśłem o zamianie tego samego pokoju na łazienkę ale zostawiłem tak jak jest w projekcie. W tym pokoju nad kotłownią zrobię garderobę.

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w miodunkach obrazek 13485
Default avatar
Napisany przez Miodunki
#3

Marku,
dziękujemy za odpowiedź. Jesteśmy podbudowani faktem,że ktoś aktywny na forum zwrócił swą uwagę ku "Miodunkom". Jesteśmy po spotkaniu z architektem, który ma zaadaptowac projekt.
Problem polega na tym,że radzimy się nie tylko owego architekta,ale pytamy także znajomych,którzy zdążyli już się wybudowac i "pomieszkać" (niekoniecznie w "Miodunkach"). I tu rodzi się wielorakość podpowiedzi i interpretacji naszych pomysłów na zmiany... Ciągle debatujemy,czy pozostać przy dwóch parach drzwi balkonowych w salonie,czy jednak pozostawić tylko te przy wykuszu. Coraz więcej punktów zyskuje jednak ta druga wersja. Nie wiemy,gdzie postawić telewizor - chcemy przy kominku,ale naprzeciwko mamy tę "przeszkloną" ścianę z wyjściem na taras, u nas od strony zachodniej, więc słońce może nam przeszkadzać w oglądaniu TV...
Natomiast co do łazienki na poddaszu,to mamy dośc jednoznacznie sprecyzowane plany - przenosimy ją do pokoju nad kotłownią. Chcemy -po blokowym życiu - zaznać luksusu :)
W byłej łazience robimy garderobę. Marku, czy powiększałeś okna w tym domu? Architekt radził nam zdecydowanie powiększenie paru okien, chociażby na elewacji frontowej z szer. 90cm do min. 120cm w przypadku kuchni (i symetrycznie-w kotłowni). Dalej-kazał powiększyć okno w kuchni od strony wykusza - do 150cm, w pokoju małym na parterze-do 150cm etc...
Ponadto,rezygnujemy z balkonu. Przesuwamy ściankę na poddaszu pomiędzy tymi pokojami z zaplanowanym w projekcie dostępem do balkonu (aby je wyrównać). Zmiana stropu na TERIVĘ,zamiast monolitycznego gęstożebrowego. Acha,czy udało Ci się,Marku,ukryć te 4 słupy drewniane na poddaszu,16cmX16cm??? Architekt twierdzi,że można je zamienić na stalowe 12cmX12cm, co pozwoliłoby je ukryć dokładnie w ściankach działowych na poddaszu.
Jakie masz schody: czy "zwykłe" zabiegowe, czy ze spocznikiem?
No i jeszcze jedno-robimy drzwi do kotłowni od razu z przedsionka w prawo,a zamiast tego będziemy mieli o jedną parę drzwi mniej w korytarzu ;) A do tego w miejsce pierwotnie zaprojektowanych drzwi do kotłowni w korytarzu uzyskujemy przestrzeń na szafę typu KOMANDOR.Przynajmniej żywimy nadzieję,że owa szafa się tam zmieści...
Masz Marku fajny kolorek dachu-co to za dachówka?
Mamy nadzieję,że pozostaniemy w jakimś kontakcie,1/2 naszego małżeństwa będzie na konferencji w Krakowie w maju,więc może by tak jakieś odwiedziny na Twoim placu budowy??? ;)
Pozdrawiamy
Paulina i Sławek

Default avatar
Napisany przez Marek
#4

Witajcie, a więc do rzeczy:1.drzwi balkonowe na parterze-ja zostawiłem te drugie, od frontu. Dzieki temu bede miał miejsce na telewizor w miejscu gdzie wy bedziecie mieli drzwi. Ale to zależy też od układu działki-ja mam wąską i taras rozbudowałem w lini domu, a nie z boku.2. powiększenie okien-dobra rzecz, bo faktycznie te o których piszecie są małe. Przeszkadza to szczególnie w kuchni (dwa okna. Mały pokolik na parterze jest ciemny-światło wpada tylko od tarasu.3.poddasze-nie mam żadnych drewnianych słupów na poddaszu, bo zrobiłem laną skośną płyte. Dzięki temu mam strych z solidną, betonowa podłogą. Właśnie poddasze-pomyślcie nad nim bo to naprawde spora, niewykorztana w projekcie przestrzeń. Aby je doświetlić dodałem dwa okna w kształcie trójkąta-po jednym z każdej strony budynku. 4.Schody-też myślałem o zaminie na ze spoczynkiem ale wiąże się to z koniecznością dodania dwóch stopni na które nie ma miejsca (te stopnie musiałyby wniknąć w głąb korytarza). Te zwykłe też są wygodne.5. drzwi do kotłowni-zostawiłem je tam gdzie są. Powiekszyłem ich szerokość (w tamtym miejscu to nie razi)-nigdy nie wiadomo jak duży gabarytowo bedzie np piec co który tam bedzie.6.Moja dachówka do Kreaton glazura w kolorze czerwonego wina. Jest łady ale teraz myśle nad kolorem elewacji (bo okna chce mieć w kolorze złotego debu).Co do spotkania to wstępnie OK chociaż nie wiem gdzie mnie żona wyciągnie w długi weekend. Dom jest 20 km na zach od Krakowa.   

Default avatar
Napisany przez Miodunki
#5

Witaj Marku,
najbardziej zaciekawiła nas ta kwestia wykorzystania nieużytkowej przestrzeni nad poddaszem. Ciekawe, jak to wysmyczyłeś, jeśli chodzi o tę ukośną płytę. Trzeba by to obgadać z naszym architektem,bo to jest kosmicznie ciekawa opcja. W zasadzie mielibyśmy dodatkowe pokaźne zaplecze gospodarcze,których nigdy zbyt wiele.
Wciąz dumamy nad tą łazienką na poddaszu, chwilowo zwycięża wizja pozostawienia jej na swoim miejscu, z opcją zagarnięcia fragmentu największej sypialni.
Zastanawiamy się poważnie,czy na dole nie zrobić wc pod schodami - tak nam zasugerował architekt... Można by wówczas obok, w łazience, zrobić swobodnie pralnię... Pytań coraz więcej.
Z tym powiększaniem okien to zdecydujemy na jakiś wariant wypośrodkowany, typu poszerzanie w kuchni, likwidacja drzwi balkonowych etc. Ale na razie nie główkujemy nad tym na 100% mocy, bo głowy mamy zajęte raczej bardziej "twardymi" kwestiami, typu właśnie rozkład pomieszczeń, ich funkcje...
Co do spotkania, to nie mieliśmy akurat na myśli długiego weekendu, wizyta Sławka w Krakowie przypada na, zdaje się, 19-21 maja. Może uda się zorganizować coś w stylu łażenia po budowie ;) ?

Default avatar
Napisany przez Marek
#6

Witajcie, termin wstępnie mi odpowiada-zapraszam na budowę. najlepiej bedzie samemu zobaczyć jak to wygląda po zbudowaniu. Pozdrawiam

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?