Temat założony przez Marcin,
6 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Marcin
#1

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to są nasze, z żoną indywidualne oceny. Przed budową polecam przyjrzeć się projektowi i wprowadzić kilka istotnych zmian. Osobiście powiększyliśmy otwory okienne na dole, te w projekcie są strasznie małe. Zlikwidowaliśmy też garaż, tworząc z niego całkiem przyjemny gabinet, co pozwoliło też powiększyć kotłownię.

Default avatar
Napisany przez Marcin
#2

Filar na tyłach domu jest kwadratowy, a dwa przednie okrągłe? Zrobiliśmy wszystkie jednakowe i większej średnicy niż projektowane dwa patyczki. Warto też podnieść ścianę kolankową, pamiętając  przy tym o dłuższych elementach dachu, w naszym wypadku o dwa bloczki, można zyskać naprawdę wiele miejsca! Ścianę nośną przy wejściu, tę od schodów prześwietliliśmy, po prostu nie zamurowana całkowicie - wydaje się lżejsza. Pozbyliśmy się też całej masy zbędnych drzwi, oraz ścianek działowych, po co komu takie korytarzyki jak w oryginalnym projekcie, nie zabudowaliśmy też garderób, pokoje są większe. Pozostawiliśmy wszystkie duże okna tarasowe nic nie zamurowaliśmy. Tak według nas dom wygląda dużo lepiej i w tym wypadku projekt jest trafiony. Wszystkie otwory drzwiowe przerobiliśmy na rozmiar 90, drzwi wejściowe, choć nie będą symetryczne też są dużo większe niż te z oryginalnego projektu, notabene wkurzająca jest ta ściana nośna przy wejściu głównym (w naszym domu prześwietlona).

Default avatar
Napisany przez Marcin
#3

Podłączenie prądu ktoś mądry zaprojektował nam wstępnie przy wejściu głównym, ale w porę się zreflektowaliśmy, jest w kotłowni, tam gdzie jego miejsce. Z pewnością powiększymy ten mały taras zewnętrzny. Fenomenalnie sprawdzają się końcówki dachu malowane pod wybrany kolor impregnatu, frezowane i rzeźbione piłą, plus podbitka z drewna, polecam. W ścianie kolankowej też mamy  małą zmianę, wieniec biegnie do tego okna nad wejściem głównym, dzięki temu powiększyliśmy łazienkę, co wraz z podniesieniem całości o dwa bloczki daje całkiem zadowalający efekt. Z automatu wstawimy tam też w pełni funkcjonalne i większe okno. Pozostawimy wszystkie okna dachowe, za wyjątkiem tego nad schodami, z doświadczenia wiem, że nie myte i nie otwierane okno szybko straci swoje właściwości estetyczne i nie tylko. Okna w wykuszu z tego, co pamiętam są trzy i dwa w innym rozmiarze, postanowiliśmy, że wszystkie mają być jednakowej wielkości.

Default avatar
Napisany przez Marcin
#4

Na etapie fundamentów pomyśleliśmy też o bednarce, jest dospawana do zbrojenia ław, tanio, skutecznie i bez problemowo. Polecamy gotowe nadproża, to znacznie przyśpiesza murowanie, szkoda, że projektant o tym nie pomyślał i jedno nadproże trzeba zamawiać lub zrobić z betonu, ze względu na jego rozpiętość. Zmieniliśmy też układ ścianek działowych w łazience na dole, znacznie ją powiększając. Przy wykonywaniu fundamentów zauważyłem, że w projekcie filary nie są w żaden sposób połączone ze ścianą fundamentów, do tej pory budzi to we mnie mieszane uczucia, co do trwałości tego rozwiązania, więc tu też zaszła mała zmiana. To na tyle, teraz, liczę na inne pomysły, które warto byłoby wprowadzić do tego projektu. Po tylu latach, ktoś mógłby wreszcie przygotować wizualizację tego domu w stylu bardziej nowoczesnym? Zauważyłem, że lata świetności i popularności projektu domu w winorośli2 minęły. Szkoda, pomimo wielu uwag krytycznych i faktu, że tak naprawdę ten dom nie jest aż taki duży jakby mógł być, z pewnością godny jest uwagi. Pozdrawiam.

Default avatar
Napisany przez Marcin
#5

Przepraszam za rozbicie tekstu, oraz inne czcionki, forum nie chce współpracować z moją przeglądarką Mozillą, tylko z Explorerem :) Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich budujących i projektantów.

Default avatar
Napisany przez entera
#6

Bardzo cenne wskazówki co do projektu.Czy mógłbyś zamiescic rzuty domku po zmianach?My będziemy robic projekt indywidualny na  podstawie winorosli 2 chcemy uzyskac troszke więcej przestrzeni,domek powiekszymy troszke ,potrzebujemy większą kotłownie.Kombinuje z górą,potrzebuje 1 garderobe z odzielnym wejsciem i z lazienki przejscie do malej pralni.na dole mała spizarke.Czy zmienialiscie ustawienie kominka?wydaje mi sieze jest  w niewygodnym miejscu.Bardzo proszę o jakies zdjecia jesli mozna zamiescic.

gotowy projekt Dom w winorośli 2 - 350 zł
Dom w winorośli 2
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym, ze stropem teriva
108,08 + 17,91 + 6,20
Koszty : 185 500 zł
Cena: 2 960 zł 2 610 zł
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

256 858 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?