Pow. domu 111,37 m²
Pow. garażu 20,16 m²
Pow. kotłowni 4,72 m²
pokoje 4
łazienki i WC 2
Min. wym. działki 21,9 x 16,2 m
Likwidacja okna w garażu
20,9 x 16,2 m
Pow. domu 111,37 m²
Pow. garażu 20,16 m²
Pow. kotłowni 4,72 m²
pokoje 4
łazienki i WC 2
Min. wym. działki 21,9 x 16,2 m
Likwidacja okna w garażu
20,9 x 16,2 m
Dom w krotonach 4 (G)
111,37 m² 20,16 m² 4,72 m²
gotowy projekt Dom w krotonach 4 (G) widok 1
Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym
4 pokoje, kuchnia, łazienka, spiżarka, toaleta, kotłownia, garderoba, kominek, garaż

4 990 zł z VAT 23% (4 056,91 zł netto)
  ZAMÓW PROJEKT
Projekt dostępny od ręki


Masz pytania?
Zadzwoń
+48 12 37 21 900 pn-pt 8-19, sb. 9-13
Pokaż powierzchnie pomieszczeń na rzucie
Pokaż lustrzane odbicie
lupa
PARTER
80,35 (82,45)
1. Wiatrołap 5,40
2. Korytarz 5,52
3. Spiżarnia 4,02 (6,12)
4. Kuchnia 10,80
5. Salon + Jadalnia 25,97
6. Toaleta 3,76
7. Kotłownia z pralnią 4,72
8. Garaż 20,16
Pokaż powierzchnie pomieszczeń na rzucie
Pokaż lustrzane odbicie
lupa
PODDASZE
55,90 (63,62)
1. Schody 5,10
2. Korytarz 6,11
3. Pokój 10,48 (12,36)
4. Pokój 11,47 (13,47)
5. Łazienka 6,22 (7,56)
6. Garderoba 4,89 (5,91)
7. Pokój 11,63 (13,11)

Dane projektu Domu w krotonach 4 (G)

Powierzchnie i wymiary

Powierzchnia domu to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń bez powierzchni użytkowej piwnicy, garażu, kotłowni i strychu. Na poddaszu, pod skosami dachu do powierzchni użytkowej uwzględniono powierzchnię wg zasady:
- tam gdzie wysokość pomieszczenia ma powyżej 2,2m powierzchnia jest liczona w 100%,
- pomiędzy 1,4m a 2,2m (wysokości pomieszczenia) w 50%,
- poniżej 1,4m powierzchnia nie jest brana pod uwagę.

Powierzchnia użytkowa wg obowiązującej normy PN-ISO 9836, to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku liczona w świetle ścian. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym w pomieszczeniach na poddaszu (tj. ze skosami) powierzchnia użytkowa:
- powyżej 2,2m jest liczona w 100%,
- pomiędzy 1,4m a 2,2m w 50%,
- poniżej 1,4m nie jest brana pod uwagę.

Powierzchnia terenu, zajęta przez budynek w stanie wykończonym, bez tarasów, schodów zewnętrznych i podjazdów (PN-ISO 9836)
W odróżnieniu od powierzchni netto i użytkowej liczona jest bez uwzględnienia wysokości pomieszczeń i pokazuje rzeczywistą wielkość podłogi w pomieszczeniach. Powierzchnia ta widnieje przy opisach rzutów w nawiasach.
Powierzchnia całkowita budynku (wg. PN-ISO 9836).
Powierzchnia całkowita budynku (w m2) to suma powierzchni wszystkich kondygnacji budynku liczona po obrysie zewnętrznym każdej kondygnacji na poziomie posadzki.
Za kondygnacje przyjmuje się kondygnacje znajdujące się całkowicie lub częściowo poniżej poziomu terenu,oraz kondygnacje powyżej poziomu terenu.
Objętość budynku, liczona zgodnie z normą PN-ISO-9836, czyli wraz z przegrodami zewnętrznymi i wewnętrznymi (ścianami, stropem, dachem i podmurówką).
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do kalenicy
Podane wartości nie uwzględniają powierzchni tarasów zewnętrznych.
Ważne! W zabudowie jednorodzinnej, na działce budowlanej o szerokości 16m lub mniejszej, dopuszcza się lokalizację budynku ścianą bez okien i drzwi w odległości 1,5m od granicy.
Likwidacja okna w garażu

Technologia i konstrukcja

Eurokody
Konstrukcja zgodna z normami Eurokod więcej >>
Dopuszczamy możliwość zmiany zastosowanych materiałów oraz rodzaju elementów konstrukcyjnych np. stropów, przy zachowaniu nie gorszych parametrów technicznych. Zgoda na wprowadzenie w/w zmian stanowi część dokumentacji technicznej.
Zmiany wprowadzane są przez architekta z uprawnieniami podczas adaptacji projektu. Na wszystkie inne zmiany w projekcie wyrażamy bezpłatną zgodę.
ściany: bloczek z betonu komórkowego H+H 24 cm, styropian Termo Organika 20 cm, tynk
strop: płyta żelbetowa
ścianka kolankowa: 138 cm
dach: dwuspadowy, nachylenie 40 st. , więźba drewniana, blacha, okno dachowe FAKRO
brama garażowa: HÖRMANN
kocioł: gazowy

pompa ciepła POMPA CIEPŁA
Planujesz POMPĘ CIEPŁA w swoim domu? Zamów dodatkowo projekt pompy ciepła (powietrze - woda) i ogrzewania podłogowego, jako alternatywne opracowanie. więcej >>

ogrzewanie podłogowe: zastosowano we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych
wentylacja: grawitacyjna

Planujesz WENTYLACJĘ MECHANICZNĄ w swoim domu? Zamów dodatkowo projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacją), jako alternatywne opracowanie. więcej >>

Energooszczędność

Projekt zgodny z aktualnymi WT 2021 dot. energooszczędności budynków więcej >>
EUco+w to wskaźnik zapotrzebowania budynku na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji.
Szacunkowa wartość EP - dla założeń projektu typowego.
EP to wskaźnik zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
Standard WT 2021 to lepsza izolacyjność termiczna ścian, podłóg, dachu oraz energooszczędna stolarka zewnętrzna.
Na wartość wskaźnika EP ma wpływ lokalizacja geograficzna (w zależności od uwzględnienia odpowiedniej stacji meteorologicznej otrzymamy różne wyniki, zależne od warunków klimatycznych panujących w tej części Polski, w której realizujemy inwestycję), zmiana założeń projektowych, czy też zmiana orientacji budynku względem stron świata.
Maksymalna wartość EP wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 95 [kWh/(m2*rok)]
WT2021 - 70 [kWh/(m2*rok)]
Szacunkowa wartość EP - dla założeń projektu typowego.
EP to wskaźnik zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
Standard WT 2021 to lepsza izolacyjność termiczna ścian, podłóg, dachu oraz energooszczędna stolarka zewnętrzna.
Na wartość wskaźnika EP ma wpływ lokalizacja geograficzna (w zależności od uwzględnienia odpowiedniej stacji meteorologicznej otrzymamy różne wyniki, zależne od warunków klimatycznych panujących w tej części Polski, w której realizujemy inwestycję), zmiana założeń projektowych, czy też zmiana orientacji budynku względem stron świata.
Maksymalna wartość EP wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 95 [kWh/(m2*rok)]
WT2021 - 70 [kWh/(m2*rok)]

Termoizolacyjność

Uścian to współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych

Maksymalna wartość Uściany wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 0,23 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,20 [W/(m2*K)]
Udachu to współczynnik przenikania ciepła dla dachu

Maksymalna wartość Udachu wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 0,18 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,15 [W/(m2*K)]
U okien to współczynnik przenikania ciepła dla okien i drzwi balkonowych

Maksymalna wartość U okien wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 1,1 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,9 [W/(m2*K)]

Przekrój

gotowy projekt Dom w krotonach 4 (G) przekroj budynku

Obrys

polnoc

Dla każdego projektu dołączamy obrys budynku w skali 1:500, który można przerysować na kalkę i "przymierzyć" do mapy działki. Mapa przeznaczona do celów projektowych jest wykonana właśnie w tej skali. Odwrócona kalka pozwoli na sprawdzenie ustawienia domu w lustrzanym odbiciu.

pobierz obrys budynku

Wyjątkowy projekt domu z poddaszem użytkowym o bryle zaprojektowanej w stylu nowoczesnej stodoły, która zwraca uwagę piękną kompozycją białych i grafitowych tynków z akcentami ciemnej, drewnianej okładziny. Naturalna stolarka dodaje atutów wizualnych bryle, a dzięki szerokim przeszkleniom wnętrze obu kondygnacji jest doskonale doświetlone przez wiele godzin w ciągu dnia. To projekt domu z garażem jednostanowiskowym, nad którym przewidziano atrakcyjny taras, dostępny z sypialni na poddaszu. Od strony ogrodu znajduje się również przytulna strefa wypoczynku zewnętrznego, osłoniętą ażurową pergolą. Z tego miejsca można przejść przez przesuwne przeszklenie do słonecznej strefy dziennej domu, w której narożna sofa pozwoli rodzinie komfortowo wypocząć przed efektownym kominkiem i kinem domowym. Jadalnia oferuje przestrzeń na duży stół dla domowników oraz drugie wyjście do ogrodu. Kuchnia wzbogacona została o półwysep z siedziskami oraz przylegającą spiżarnię, idealną do przechowywania produktów spożywczych. Gościnna toaleta oraz kotłownia dopełniają układ funkcjonalny parteru. Prywatna strefa domu zaprojektowana została na użytkowym poddaszu, gdzie rodzina może wypocząć w trzech ustawnych sypialniach, mieszczących wygodne łóżka, biurka i pojemne szafy. Główny pokój ma obszerną garderobę oraz dostęp do tarasu nad garażem. Do wspólnego użytku mieszkańców pozostaje łazienka z wanną i prysznicem. „Dom w krotonach 4 (G)” dołącza do kategorii: projekty domów nowoczesnych, projekty domów z poddaszem użytkowym, projekty domów z dachem dwuspadowym, projekty domów z garażem jednostanowiskowym.

dołącz do grupy na facebook.com
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Dołącz do grupy Krotony Które Kochacie
Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900
 ZAMÓW PROJEKT

Skontaktuj się z nami!

+48 12 37 21 900
Ikona zamów rozmowę z doradcą Zamów rozmowę z doradcą
Czat z Doradcą
Messenger Napisz do nas
Dołącz do nas na facebooku
DOŁĄCZ DO GRUPY BUDUJĄCYCH
KROTONY KTÓRE KOCHACIE