Pow. domu 123,82 m²
Pow. kotłowni 6,58 m²
pokoje 5
łazienki i WC 2
Min. wym. działki 23,2 x 24,4 m
Likwidacja okna w pokoju na elewacji tylnej.
23,3 x 23,4 m
Pow. domu 123,82 m²
Pow. kotłowni 6,58 m²
pokoje 5
łazienki i WC 2
Min. wym. działki 23,2 x 24,4 m
Likwidacja okna w pokoju na elewacji tylnej.
23,3 x 23,4 m
Dom w perełkowcach 3 (E) OZE
123,82 m² 6,58 m²
gotowy projekt Dom w perełkowcach 3 (E) OZE widok 1
Dom jednorodzinny parterowy
5 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, spiżarka, kotłownia, garderoba, kominek

5 190 zł z VAT 23% (4 219,51 zł netto)
  ZAMÓW PROJEKT
Projekt dostępny od ręki


Masz pytania?
Zadzwoń
+48 12 37 21 900 pn-pt 8-19, sb. 9-13
Projekt garażi z kodem
PROJEKT GARAŻU z KODEM: GARAZ30%
przy zakupie projektu domu
Pokaż powierzchnie pomieszczeń na rzucie
Pokaż lustrzane odbicie
lupa
PARTER
130,40
1. Wiatrołap 3,67
2. Hol 7,25
3. Łazienka 2,98
4. Salon + Jadalnia 28,86
5. Kuchnia 13,49
6. Spiżarnia 1,61
7. Korytarz 10,87
8. Pokój 8,53
9. Garderoba 3,96
10. Pokój 11,12
11. Kotłownia z pralnią 6,58
12. Łazienka 7,29
13. Pokój 9,52
14. Garderoba 2,11
15. Pokój 10,45
16. Garderoba 2,11

Dane projektu Domu w perełkowcach 3 (E) OZE

Powierzchnie i wymiary

Powierzchnia domu to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń bez powierzchni użytkowej piwnicy, garażu, kotłowni i strychu. Na poddaszu, pod skosami dachu do powierzchni użytkowej uwzględniono powierzchnię wg zasady:
- tam gdzie wysokość pomieszczenia ma powyżej 2,2m powierzchnia jest liczona w 100%,
- pomiędzy 1,4m a 2,2m (wysokości pomieszczenia) w 50%,
- poniżej 1,4m powierzchnia nie jest brana pod uwagę.

Powierzchnia użytkowa wg obowiązującej normy PN-ISO 9836, to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku liczona w świetle ścian. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym w pomieszczeniach na poddaszu (tj. ze skosami) powierzchnia użytkowa:
- powyżej 2,2m jest liczona w 100%,
- pomiędzy 1,4m a 2,2m w 50%,
- poniżej 1,4m nie jest brana pod uwagę.

Powierzchnia terenu, zajęta przez budynek w stanie wykończonym, bez tarasów, schodów zewnętrznych i podjazdów (PN-ISO 9836)
W odróżnieniu od powierzchni netto i użytkowej liczona jest bez uwzględnienia wysokości pomieszczeń i pokazuje rzeczywistą wielkość podłogi w pomieszczeniach. Powierzchnia ta widnieje przy opisach rzutów w nawiasach.
Powierzchnia całkowita budynku (wg. PN-ISO 9836).
Powierzchnia całkowita budynku (w m2) to suma powierzchni wszystkich kondygnacji budynku liczona po obrysie zewnętrznym każdej kondygnacji na poziomie posadzki.
Za kondygnacje przyjmuje się kondygnacje znajdujące się całkowicie lub częściowo poniżej poziomu terenu,oraz kondygnacje powyżej poziomu terenu.
Objętość budynku, liczona zgodnie z normą PN-ISO-9836, czyli wraz z przegrodami zewnętrznymi i wewnętrznymi (ścianami, stropem, dachem i podmurówką).
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do kalenicy
Podane wartości nie uwzględniają powierzchni tarasów zewnętrznych.
Ważne! W zabudowie jednorodzinnej, na działce budowlanej o szerokości 16m lub mniejszej, dopuszcza się lokalizację budynku ścianą bez okien i drzwi w odległości 1,5m od granicy.
Likwidacja okna w pokoju na elewacji tylnej.

Technologia i konstrukcja

Eurokody
Konstrukcja zgodna z normami Eurokod więcej >>
Dopuszczamy możliwość zmiany zastosowanych materiałów oraz rodzaju elementów konstrukcyjnych np. stropów, przy zachowaniu nie gorszych parametrów technicznych. Zgoda na wprowadzenie w/w zmian stanowi część dokumentacji technicznej.
Zmiany wprowadzane są przez architekta z uprawnieniami podczas adaptacji projektu. Na wszystkie inne zmiany w projekcie wyrażamy bezpłatną zgodę.
ściany: bloczek z betonu komórkowego H+H 24 cm, styropian Termo Organika 20 cm, tynk
strop: drewniany
dach: dwuspadowy, nachylenie 30 st. , więźba drewniana, dachówka ceramiczna CREATON
pompa ciepłaPOMPA CIEPŁA
kocioł: pompa ciepła
Dodatkowo do projektu dołączamy GRATIS projekt instalacji fotowoltaicznej jako alternatywne opracowanie!
ogrzewanie podłogowe: zastosowano we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych
wentylacja: mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Energooszczędność

Projekt zgodny z aktualnymi WT 2021 dot. energooszczędności budynków więcej >>
EUco+w to wskaźnik zapotrzebowania budynku na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji.
Szacunkowa wartość EP - dla założeń projektu typowego.
EP to wskaźnik zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
Standard WT 2021 to lepsza izolacyjność termiczna ścian, podłóg, dachu oraz energooszczędna stolarka zewnętrzna.
Na wartość wskaźnika EP ma wpływ lokalizacja geograficzna (w zależności od uwzględnienia odpowiedniej stacji meteorologicznej otrzymamy różne wyniki, zależne od warunków klimatycznych panujących w tej części Polski, w której realizujemy inwestycję), zmiana założeń projektowych, czy też zmiana orientacji budynku względem stron świata.
Maksymalna wartość EP wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 95 [kWh/(m2*rok)]
WT2021 - 70 [kWh/(m2*rok)]

Termoizolacyjność

Uścian to współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych

Maksymalna wartość Uściany wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 0,23 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,20 [W/(m2*K)]
Udachu to współczynnik przenikania ciepła dla dachu

Maksymalna wartość Udachu wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 0,18 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,15 [W/(m2*K)]
U okien to współczynnik przenikania ciepła dla okien i drzwi balkonowych

Maksymalna wartość U okien wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 1,1 [W/(m2*K)]
WT2021 - 0,9 [W/(m2*K)]

Przekrój

gotowy projekt Dom w perełkowcach 3 (E) OZE przekroj budynku

Obrys

polnoc

Dla każdego projektu dołączamy obrys budynku w skali 1:500, który można przerysować na kalkę i "przymierzyć" do mapy działki. Mapa przeznaczona do celów projektowych jest wykonana właśnie w tej skali. Odwrócona kalka pozwoli na sprawdzenie ustawienia domu w lustrzanym odbiciu.

pobierz obrys budynku

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowoczesnym projektem domu jednorodzinnego o nazwie "Dom w perełkowcach 3 (E) OZE". Ten parterowy budynek o wyjątkowym stylu i funkcjonalności zapewni wygodę i komfort dla Twojej rodziny. Wnętrze tego pięciopokojowego domu zaprojektowano tak, aby dostarczyć przestrzeni i prywatności całej rodzinie. Ponadto, dwie łazienki zaspokoją potrzeby codziennego funkcjonowania. W projekcie uwzględniliśmy również praktyczną pralnię, która została zlokalizowana w „czystej” kotłowni, co pozwoli na sprawną organizację przestrzeni. Kuchnia z wyspą staje się centralnym punktem domu, zapewniając przestronne miejsce do gotowania i spędzania czasu razem z rodziną i przyjaciółmi. Duża powierzchnia kuchni, daje swobodę przygotowywania posiłków i organizowania spotkań wokół stołu. Dodatkowo, spiżarnia przy kuchni ułatwia przechowywanie produktów i utrzymanie porządku. Dom jest wyposażony w pompę ciepła, co oznacza ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie. Kominek dodaje uroku wnętrzu i stanowi doskonałe miejsce do relaksu w chłodniejsze wieczory. W projekcie uwzględniliśmy także wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperacja), co pozwoli utrzymać świeże powietrze i zapewnić zdrową atmosferę w całym domu. "Dom w perełkowcach 3 (E) OZE" to idealna propozycja dla rodzin poszukujących nowoczesnego, ekologicznego i komfortowego miejsca do życia. Zadzwoń do nas już dziś i odkryj, dlaczego nasz projekt to odpowiedź na Twoje potrzeby! Projekt należy do kolekcji: projekty domów parterowych, projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły oraz projekty domów z pompą ciepła i projekty domów z wentylacją mechaniczną.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900
 ZAMÓW PROJEKT

Skontaktuj się z nami!