Blog założony przez tom_pot.
Projekt: Dom w makadamiach (R2). Na blogu 51 wpisów, 270 zdjęć, 52 komentarze.

Gładź_cz.2 oraz łazienki_cz.2

Po ostatniej przygodzie z huraganem, mamy problem z wysychaniem ścian. Przyczyniły się do tego również deszcze, które systematycznie nawadniają silkę, która pije wodę. Elewację mamy uzgodnioną na wakacje, więc jeszcze kilka miesięcy musimy poczekać.

Aby gładź dobrze trzymała się ściany, na budowę musiał wjechać ciężki sprzęt. Osuszacz waży i wygląda jak dobra zamrażarka, ale wydajność tego ustrojstwa można było zaobserwować w senioratce już w ciągu pierwszych 24h. Wyciągnął prawie 3 pełne pojemniki wody...

Senioratka + poddasze zakończone w 80%. W następnym tygodniu powinniśmy finiszować z naszymi białymi ścianami :)

W łazience wszystkie płytki położone. Zostało fugowanie, sufity oraz wykończenie (armatura i meble).

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Gładź_cz.1 + łazienki_cz.1

Szpachlowanie łączeń w części "domowej" zakończona. Rozpoczęliśmy ostatni etap wykończenia ścian - kładzenie gładzi. Nad tym produktem również długo debatowaliśmy. Nie chcieliśmy najtańszego badziewia (typu Franspol), ale też nie miałem zamiaru wydawać 50 zł/worek. Ostatecznie wybór padł na Ceresit IN35 Start + Finish 2in1. Cena - ok. 35 zł za worek 20kg. Pierwsza warstwa wygląda obiecująco, czekamy na efekt końcowy.

Równolegle glazurnik rozpoczął układanie płytek w łazienkach na górze. I tutaj mała rada. Nie kierujcie się tylko i wyłącznie gustem. Płytki na ścianach prysznica oraz ścianach wanny (i podłodze, jeśli nie planujecie mieć brodzika) powinny być najlepiej półmatowe i bez żadnego dekoru. Jednolita struktura. Inaczej będziecie przez następne lata wkurzać się na zacieki wodne. Kolega zaproponował mały test. Polejcie płytkę wodą i zobaczcie jak spływa i po chwili ile zostało zacieków. Ten eksperyment kosztował nas ponowną wycieczkę do Castoramy i oddanie ok. 15 m2 płytek, które mieliśmy mieć na ścianach kabiny.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Łazienki_projekty

Jedną z istotniejszym zmian jakie wprowadziliśmy do projektu, to wykonanie dwóch łazienek zamiast jednej na poddaszu (dla rodziców i dla dzieci). Tego typu zmiana wymagała bardzo starannego zaplanowania. Są to dwa pomieszczenia na całej budowie przeprojektowane praktycznie w całości.

Dlatego już na etapie budowy skorzystaliśmy z usług naszej koleżanki - Kasi - Pani projektant :) Dzięki Pani projektant udało się tak pokierować hydraulika, elektryka i obecnie glazurnika, aby uniknąć większych przeróbek i błędów. Oczywiście nie obyło się bez burzy mózgów, ale było warto. W załączeniu kilka fotek z aktualnych projektów.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Profile i regipsy_cz.4

Na całym dole przykręcone płyty kartonowo-gipsowe. Zostawiliśmy tylko pasek przy oknach w senioratce, aby ściany mogły wyschnąć po huraganie. Tak więc szybki powrót na poddasze i rozpoczynamy szpachlowanie łączeń regipsów.

Kilka fotek z ostatnich dni na budowie w załączeniu.

 

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Huraganowe szkody_23/24.02.2020

To był ciężki dzień (i noc). Tym razem huragan nie oszczędził naszej budowy. Blaszany garaż znalazł się na działce sąsiada, rozwalając po drodze podmurówkę i dwa panele w płocie.

Całe szczęście nie uszkodził (za bardzo) nowego domku gospodarczego sąsiada.

Straty: oprócz płotu należy doliczyć styropian - z 15 sztuk no i przede wszystkim garaż. Płyty OSB udało się wysuszyć w domu. Do tego zalało nam senioratkę - woda dostała się przez strop TERIVA pod oknami.

Okna zabezpieczone, garaż rozkręcony, a Inwestor musiał zdegustować nową partię cytrynówki własnego wyrobu...

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Profile i regipsy_cz.3

Na całej górze przykręcone płyty kartonowo-gipsowe. Zamontowany właz na strych.

Na dole położone profile i dzisiaj rozpoczynamy przykręcanie płyt.

Niestety okazało się, że będziemy musieli szlifować tynki... Przygotowaliśmy więc jeden pokój na próbę i zagruntowaliśmy.
 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Profile i regipsy_cz.2

Kilka aktualnych fotek z budowy. Powoli zamykamy górę. W garderobie, pokojach i łazience mamy założoną folię i zaczynamy przykręcać płyty.

Powoli zaczyna to wszystko "wyglądać".

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Profile + regipsy_cz. 1

Po ułożeniu wełny przystępujemy do profili pod płyty kartonowo-gipsowe. Praktycznie mamy przygotowane całe poddasze i senioratkę.
 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ocieplenie dachu_cz. 2 + strych

Skończyliśmy ocieplenie poddasza. Pozostało tylko przykręcenie płyt OSB. Strych wyszedł przyzwoity. Stanąć, staniemy - ale się nie wyprostujemy.

 

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ocieplenie dachu_cz. 1

Rozpoczęliśmy ocieplenie poddasza wełną. Wrzucamy 15 cm (pomiędzy krokwie) + 10 cm.

Zastosowany produkt Wełna URSA Amber "33".

Oprócz tego, że bardzo fajnie się ją układa, z uwagi na panujące temperatury... to w ogóle fajnie się ją układa :)

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Uruchomienie kotłowni (z cyklu: cuda się zdarzają...)

Mimo małej nerwówki, udało się spełnić wymagania programu "Czyste powietrze" czyli: zakupić, zamontować oraz - przede wszystkim - uruchomić ogrzewanie. (HURA!) Tym razem atmosfera Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim osobom, które brały w tym udział...

18.12.2019r. Robimy próbę szczelności + opinia kominiarska.

19.12.2019r. Jestem z kompletem dokumentów we Wrocławiu na podpisaniu umowy na sprzedaż gazu i... okazuje się, że jurysdykcja Wrocławia kończy się w Poniatowicach (ok. 15 km od Sycowa). Syców zaś podlega... pod Kępno. Pomijam fakt, że Syców to przecież dalej woj. dolnośląskie, a Kępno to już Wielkopolska. No przecież nie będę teraz jechał z 80km... I mamy pierwszy mały cud - kierowniczka z Wrocławia (wielkie ukłony dla niej) w ciągu 25 minut załatwia umowę z Kępnem. O 9:00 rano wychodzę z podpisaną umową. Miła Pani kierownik na moją prośbę nadaje priorytet zamontowania gazomierza, którym ma się zająć Oddział w Oleśnicy. Mając z tyłu głowy, że na zamontowanie gazomierza czeka się do 2 tygodni, o godz. 10:00 dzwonię do Oddziału w Oleśnicy. Dyplomatycznie podpytuje się, czy uda się zamontować gazomierz w roku 2019r. Krótka cisza w telefonie. "Jak prześle mi Pan na maila opinie kominiarską i próbę szczelności, to będziemy dzisiaj o 13:00". Tym razem chwila ciszy była po mojej stronie, którą poświęciłem na zbieranie szczęki z podłogi. (kolejny mały cud). Gazomierz o godz. 13:00 został zamontowany.

20.12.2019r. Rano dzwonię do serwisanta, w celu pierwszego uruchomienia. I podobna rozmowa... Czy damy radę w roku 2019r.? "Będę u Pana dzisiaj o godz. 13:00". ... i ponownie zbierałem szczękę z podłogi... (kolejny mały cud). Z tego wszystkiego zapomniałem zadzwonić do hydraulika, aby napełnił instalację wodą. Na szczęście wyręczył mnie serwisant i hydraulik przyjechał 2 godziny szybciej, aby przygotować instalację. O godzinę 14:00 rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego domu :)

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia :)

White
Dodaj komentarz

Drzwi zewnętrze

...10 tygodni minęło jak jeden dzień...

I doczekaliśmy się w końcu drzwi zewnętrznych.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Posadzki_wylewka

Krótko i na temat... Mamy posadzki!!!

Teraz krótka przerwa technologiczna (ok. 1,5 tygodnia) i kończymy kotłownię.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ogrzewanie podłogowe_cz.1

Piękna jesienna pogoda, więc na budowie przyspieszamy przed zimą. Po rozłożeniu styropianu, ekipa rozpoczęła na poddaszu instalację ogrzewania podłogowego. Kilka zdjęć (jeszcze cieplutkich jak bułeczki :P)

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Droga dojazdowa + Przyłącza_cz.3

Minął kolejny miesiąc, który zakończył się pomyślnym zakończeniem przyłącza energii. Oczywiście nie obyło się bez przygód. ENERGA SPRZEDAŻ nie popisała się i przez błędne nadanie adresu (zamiast adres domu w budowie, wpisali... adres zamieszkania), ENERGA OPERATOR nie bardzo wiedzieli do jakiej skrzynki (!!!) mają zamontować nowy licznik. Po kilku interwencjach telefonicznych i nie dogadania się (niestety) z osobami z obsługi, sprawę trzeba było załatwić osobiście. Nie mniej - mamy w końcu własny prąd!!!

Ale... żeby nie było nudno... Po interwencjach sąsiadów, Gmina podjęła decyzję, że utwardzą i zrobią nam drogę (hura!!!). Po kilku tygodniach wjechał ciężki sprzęt i... uszkodzili moje przyłącze wody. Skutek - woda wybiła w kotłowni, zalewając ją w pełnym wymiarze. Brak słów. Dość szybko jednak się zorientowali, bo tego samego dnia usterka została naprawiona.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Styropian na podłodze + tynki_cz.2

Tynki w całym domu położone. Z uwagi na drewniane słupy zdecydowałem, że w łazienkach na górze rezygnujemy z tynków na rzecz "regipsów". Bezpieczniejsze rozwiązanie pod płytki.

Zaczęliśmy zabawę pod tytułem układanie styropianu. I tu mała przestroga dla potencjalnych inwestorów - nie dajcie sobie wmówić, aby rury od rekuperacji położyć na podłodze. Lepiej podwiesić pod sufitem. No chyba, że lubicie układać puzzle lub chcecie dać komuś zarobić ok. 2000 zł. Robota w miarę prosto, tyle że mega czasochłonna.

Na dole układamy 21 cm z podziałem na 5cm, 6cm i 10 cm, na poddaszu - 10 cm z podziałem na 5cm i 5 cm.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Tynki_cz.1

Po małych perturbacjach z tynkarzami, udało się rozpocząć najbrudniejszą część budowy...  Tynki wapienno-cementowe, Knauf. Z gipsowych zrezygnowaliśmy z uwagi, że mamy małe dzieci. Oprócz aspektów zdrowotnych (którym osobiście do końca nie ufam), to są one mniej trwalsze i znając moje pociechy, za chwilę musiałbym łatać dziury, które "przez przypadek" powstały...

Do tej pory nie mieliśmy większych problemów z wykonawcami... do tynkarzy. Niestety z tymi fachowcami na naszym terenie jest po prostu masakra. Chociaż umawiasz się z nimi pół roku wcześniej, to i tak nie przyjdą zanim nie będziesz miał ścianek działowych. A później... oczekiwanie przez min. 6-7 miesięcy. Do tego jeśli w między czasie pojawi się inwestor, który zapłaci więcej niż się umawialiście to spadasz na niższą pozycję w ich poczekalni...

Co do ceny... Jeszcze dwa lata temu cena za tynk wapienno-cementowy był w okolicy 25-27 zł/m2, w zeszłym roku już 28-30 zł/m2, w tym roku miałem wycenę nawet za 36zł/m2. Cudem udało się znaleźć ekipę za 29 zł/m2 (materiał + robocizna). Zobaczymy jaki będzie finisz pracy... Poniżej kilka zdjęć.

 

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Instalacje wewnętrzne_cz.1

Ostatni czas to również wytężona praca elektryka, hydraulika i ekipy od rekuperacji. Udało się na początku września przygotować wszystkie instalacje pod tynkarzy.

Ostatnio biegam po budowie i kręcę filmy jak idą poszczególne instalacje, aby w przyszłości mieć ten jakże niezbędny materiał :)

Jesteśmy też po spotkaniu z ekipą od posadzek. Na podstawie ich wytycznych zaczynamy poszukiwania styropianu.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Przyłącza_cz.2

Po krótkich wakacjach wracamy na budowę. A tu wakacji nie było. W między czasie pojawiły się przyłącza wody i energetyczne. Przy energii została jeszcze kwestia wyboru dystrybutora, a w przypadku wody na dniach idziemy podpisać umowę.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Stan surowy zamknięty :)

Dom udało się zamknąć zgodnie z założonym planem. Mamy miesiąc poślizgu, ale patrząc i słysząc co się dzieje na innych budowach, zaryzykuję stwierdzenie, że to dobry wynik.

Po zliczeniu wszystkich wydatków + oddanie zbędnego materiału zmieściliśmy się w  ok. 175 000 zł.

Kwota ta obejmuje fundamenty, mury, ścianki działowe, dach, taras (część dachowa + dodatkowy podciąg), nabitkę, komin oraz okna. Dość sporo zaoszczędziliśmy, ponieważ silikat i dachówkę kupiliśmy po cenach z roku 2018r.

Tak więc chwila odpoczynku na hamaku... i jedziemy z instalacjami.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

OKNA

Przy oknach długo się zastanawialiśmy. Niestety w tym roku ceny poszły do góry i mieliśmy niezły orzech do zgryzienia. Ostatecznie wybór padł na firmę SALAMANDER - okna energooszczędne Brügmann bluEvolution 82. Okna otwierane oraz uchylane. W zestawie zakupiliśmy również ciepłe parapety oraz rolety elektryczne.

Aby zlikwidować mostki cieple, zrobiliśmy większe otwory na okna o 5 cm z każdej strony. Przed ostatecznym zamontowaniem, zastosowaliśmy po bokach okien styrodur XPS.

Wprowadzone zmiany: w kotłowni zmniejszyliśmy okno o połowę i przesunęliśmy na środek, w salonie - od bocznej strony podnieśliśmy okno o 4 bloczki.

Ciekawostka: Gdybyście starali się o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze" to te okna spełniają warunki, a są tańsze niż np. VEKA.

White
White
White
Dodaj komentarz

Ścianki działowe

Ścianki działowe prawie skończone.Oprócz dodatkowej łazienki, cofnęliśmy lekko ściankę od "gabinetu" w stronę korytarza. W związku z tym musieliśmy zrezygnować z części ścianki oddzielającej dwa pokoje z oknami balkonowymi. Bardzo zależało nam, aby drzwi zostawić w wymiarze 80. Do pokoi będzie się wchodziło pod skosie, ale w żadnym wypadku nie umniejsza to m2 pokoi.

Na dole zamurowaliśmy wejście do kotłowni od strony senioratki. Kotłownia będzie u nas jednocześnie pralnią, więc każdy centymetr na wagę złota. Zrezygnowaliśmy też ze ścianki do wiatrołapu koło kuchni - naprzeciwko klatki schodowej. Dzięki temu zyskaliśmy otwartą przestrzeń.

Z ciekawostek zabrakło nam suporexu. Okazało się, że brak jest również w okolicznych hurtowniach, więc musieliśmy ratować się...szarym. Za dużo ludzi się buduje/remontuje :)

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach_okna dachowe

Na poddaszu wprowadziliśmy dodatkowe pomieszczenie - łazienkę. Zgodnie ze standardowym projektem na górze koło sypialni jest garderoba i łazienka. Zmniejszyliśmy garderobę do 1,5m  i kosztem łazienki udało nam się dodatkowo wygospodarować drugą małą łazienkę.

Dzięki temu od strony frontowej zastosowaliśmy 3 okna dachowe (łazienka, łazienka oraz pokój - w projekcie "pralnia") Zdecydowaliśmy się na VELUX 78/118. Z tyłu domu zrezygnowaliśmy z okna dachowego nad sypialnią oraz nad klatką schodową. Zostawiliśmy jedno okno w "gabinecie" i muszę stwierdzić, że w zupełności wystarcza. Tutaj zainstalowane zostanie okno FAKRO 78/160.

Docelowo na dachu będziemy montować fotowoltaikę i chcieliśmy mieć jak najwięcej możliwości :)

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach pokrycie dachowe_cz.3

Kolejna porcja zdjęć.

Inwestor zaczął sprawdzać, ile będzie mógł przeznaczyć powierzchni na strych po dachem...

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach pokrycie dachowe_cz.2

Dom z dnia na dzień wygląda coraz bardziej okazale. Kolejna porcja zdjęć na wytrwałych czytelników tego bloga.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach łaty i kontrłaty_cz.2

Kilka zdjęć z drugiej strony domu (łącznie z tarasem).

Mamy już nadbitkę pod całym tarasem :)

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Schodki do schowka i komin

Dekarze na górze, a w środku murarze również nie próżnują.

Mamy dwa stopnie do schowka pod schodami oraz wybudowany komin. Wybraliśmy system kominowy BRATA. Pustak 36x36 fi 200, tylko spalinowy bez dodatkowych otworów wentylacyjnych, ponieważ robimy rekuperację. A kominek w domu musi być...

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach pokrycie dachowe_cz.1

Na początek ciężki sprzęt i wyładunek.

Oprócz dachówek ceramicznych zjechały do nas również suporex na ścianki działowe, system rynnowy oraz okna dachowe.

Już tego samego dnia dachówki znalazły się na górze od frontu.

 Kilka słów o materiale: Dachówka - Creaton Titanium - czarny mat, System rynnowy- Siba - metalowe czarne., Suporex - H+H 12x24x59 biały, okna dachowe - Velux oraz Fakro. VELUX - z przodu 3x 78/118, z tyłu FAKRO 78/160

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach_nabitka

W celu oszczędzenia trochę funduszy, zdecydowaliśmy się, że sami pomalujemy nabitkę. W sumie po pracy spędziliśmy kilka intensywnych wieczorów, ale było warto.

Efekt końcowy - rewelacja.

Łącznie z tarasem wyszło ok. 150m2 drewna, impregnatów zaś.... trudno zliczyć :) Pomalowane bezbarwnym, a później kolorem Dąb.

P.S. Dziękujemy i kłaniamy się za nieocenioną pomoc ekipie z Oleśnicy.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach łaty i kontrłaty_cz. 1

Trochę się ostatnio działo, nie mniej najwyższy czas nadrobić zaległości.

Po wylania betonu, zostały postawione drewniane słupki na taras.

Od frontu została położona folia membranowa i chłopaki zaczęli powoli przybijać łaty i kontrłaty.

Folia membranowa - zdecydowaliśmy się na produkt IVT Aqua Control XL.

 

 

 

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ścianka kolankowa_cz.2

Szczyty wymurowane i zazbrojone. Szalunek zrobiony i czekamy na beton.

 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ścianka kolankowa_cz. I

Zaczęliśmy murowanie ścianki kolankowej.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach_więźba dachowa cz.II

Po konsultacjach ustaliliśmy, że najpierw jest robiona więźba dachowa, a później ścianka kolankowa.

Założone zostały krokwie oraz jętki.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Przyłącza_cz. I

Czerwiec to miesiąc, gdzie pojawiły się skrzynki: gazowa i energetyczna.

Takie małe rzeczy, a tak cieszą :)

Czas oczekiwania na gaz - ok. 1,5 roku, na energię - ok. 9 miesięcy.

 

White
White
White
Dodaj komentarz

Dach Więźba dachowa_cz. I

Dach czas zacząć.

Na początek impregnacja + docinka więźby dachowej.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wieniec_cz. II

Zalanie betonem.

Na tym etapie zalaliśmy również słupy.

I tu mała zmiana w projekcie. Zdecydowaliśmy się z tyłu na dodatkowy taras (6x3,5 m). Co za tym idzie przygotowaliśmy zbrojenie z tyłu na słupy.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wieniec_cz.I

Ostatni wpis prawie miesiąc temu, więc trzeba nadrobić braki :)

Po wybudowaniu ścianki kolankowej, zostały przygotowane formy do zalania wieńca + zbrojenie.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop TERIVA_cz.III

Z małym opóźnieniem dołączam zdjęcia z efektu końcowego.

Przerwa technologiczna do Świąt Wielkiej Nocy.

 

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop TERIVA_cz.II

Belki i pustaki ustawione. Szalunek przygotowany. Zbrojenie wykonane.

Zdecydowaliśmy się na zadaszenie tarasu od strony salonu, z związku z powyższym zastosowaliśmy dodatkowe zbrojenie.

Jutro zalewamy :)

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop TERIVA_cz.I

Zaczynamy kolejny etap - strop.

Z uwagi na położenie (Dolny Śląsk) zdecydowaliśmy się ostatecznie na przeprojektowanie na Strop Teriva.

Na początek kształtki wieńcowe.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Etap II_ściany parteru cz.2

Efekt końcowy na zdjęciach.

Cofnęliśmy o kilka centymetrów nadproża, ponieważ planujemy rolety w oknach. Za kilka dni ruszamy ze stropem + komin.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Etap II _ ściany parteru cz.1

Rozpoczynamy budowę ścian. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na silikat z firmy SIL-PRO T-24 (wymiary 250/240/220). Do działowych zastosujemy gazobeton Suporex 12*24*59 biały H+H.

Dodatkowa zmiana w projekcie - zmniejszyliśmy okno w kotłowni o połowie i przesunęliśmy je na środek.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Stan "ZERO"

Początek marca 2019r.

Wracamy do budowy. Po położeniu kanalizacji zalaliśmy betonem do poziomu zero.

W następnym tygodniu ruszamy z murami.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Izolacja + ocieplenie fundamentów

Kolejna garść zdjęć z budowy:

Na początek izolowanie "czarnym" dysperbitem.

Z zewnątrz styropian 15, siatka oraz zaciągnięcie zaprawą.

P.S. Kolejna odsłona z działu "zabawki Harry'ego".
 

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Bloczki

Mała zmiana w projekcie.

Zamiast betonu, postawiliśmy bloczki - i trochę kasy zostało w kieszeni,
 

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Zalewanie fundamentów

Efekt końcowy.

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Zbrojenie

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Kopiemy fundamenty.

Praca na jeden dzień.

Nawet udało się wstrzelić z pogodą. Garstka zdjęć z budowy.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Zbieranie humusu

Jedne z ostatnich ciepłych dni w tym roku. Ściągamy humus.

P.S. Dla wtajemniczonych zdjęcia z działu "zabawki Harry'go" :)

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ogrodzenie + brama

Działka została ogrodzona z 3 stron panelami z podmurówką.

Frontowa część - na czas budowy - metalowe słupki + siatka leśna. Do tego 5 metrowa brama dwuskrzydłowa, aby każda ciężarówka miała możliwość bez problemu wjechać na działkę.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?