Na poddaszu wprowadziliśmy dodatkowe pomieszczenie - łazienkę. Zgodnie ze standardowym projektem na górze koło sypialni jest garderoba i łazienka. Zmniejszyliśmy garderobę do 1,5m  i kosztem łazienki udało nam się dodatkowo wygospodarować drugą małą łazienkę.

Dzięki temu od strony frontowej zastosowaliśmy 3 okna dachowe (łazienka, łazienka oraz pokój - w projekcie "pralnia") Zdecydowaliśmy się na VELUX 78/118. Z tyłu domu zrezygnowaliśmy z okna dachowego nad sypialnią oraz nad klatką schodową. Zostawiliśmy jedno okno w "gabinecie" i muszę stwierdzić, że w zupełności wystarcza. Tutaj zainstalowane zostanie okno FAKRO 78/160.

Docelowo na dachu będziemy montować fotowoltaikę i chcieliśmy mieć jak najwięcej możliwości :)

White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Wojtek
#1
Witam czy maja Państwo w scianach na poddaszu słupy drewniane podtrzymujące konstrukcje dachu??
Dsc 9917
Napisany przez tom_pot
#2
Witam, Tak, mamy 6 słupów drewnianych. Wyprzedzając pytanie - warto zastanowić się i skonsultować ten fakt z kierownikiem budowy, czy aby nie można wprowadzić jakieś zamienniki (np. betonowe). Przy drewnianych słupach pojawił się problem w momencie kiedy weszli tynkarze. Jest zagrożenie, że tynk na drzewie może popękać. Jakby nie było, drzewo cały czas pracuje... Dlatego też w łazienkach na górze, całkowicie zrezygnowałem z tynków i będziemy montować zielone płyty gipsowo-kartonowe. Wolę nie ryzykować, że odpadną mi płytki w łazience + dodatkowa oszczędność kosztów budowy. Największy problem stanowił pokój "gabinet". Tam słupy wystają do środka na kilka dobrych centymetrów z dwóch stron ścian. Tynkarze musieliby położyć bardzo dużo materiału, a i tak na słupie tynk mógłby popękać. Zostawiliśmy je więc odkryte i przerobimy jako element dekoracyjny. W pozostałych pomieszczeniach - jest ok, chowają się w ścianach działowych i będą zasłonięte albo zabudowane (np. szafy - sypialnia, pokoje 4 i 5). Trochę obawiam się o klatkę schodową (jeden słup od strony pokoju "gabinet" i drugi od strony "sypialni". Ostatecznie zdecydowaliśmy się na tynkowanie tych ścian, są one wkomponowane w ścianki działowe, więc miejmy nadzieję, że pękanie nie będzie tu widoczne.
Default avatar
Napisany przez Wojciech
#3
W projekcie sa słupy żelbetowe i zastanawiam sie wlasnie dlaczego nasz architekt wprowadzil taka zmiane,
Dsc 9917
Napisany przez tom_pot
#4
Drewno jest tańsze od żelbetu. Architekt, architektem - ja bym ustalił ostatecznie z kierownikiem budowy.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?