Blog założony przez DAILI.
Projekt: Dom w malinówkach (G). Na blogu 21 wpisów, 119 zdjęć, 16 komentarzy.

04.04.2020 - postępy prac na budowie

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

02.04.2020- Fundamenty wymurowane

Fundament domu 180 cm - 130 cm bedzie zakopane i 50 cm na wierzchu. Fundament bud.gosp. 120 cm.
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

30.03.2020 - Niech się mury pną do góry

Ekipa goni jak szalona. Fumdament bud.gosp. wymurowany, od sroda rozpoczeli już malowanie srodkiem (izolbetem-dysperbit). Od dziś mamy juz wodę na dzielce - szpila wbita na glebokosc 6,5m . Od 4 m jest woda za free.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

28.03.2020-Murujemy fundamenty domu i budynku gospodarczego

Ekipa dostala od nas zielone światlo na murowanie i sporo dziś zrobili.
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

25.03.2020 - Wylanie ław fundamentowych domu i budynku gospodarczego!!!

Ławy fundamentowe wylane, oby nie było mrozu. Nie zgodziliśmy się na murowanie do soboty, aby wszystko dobrze wyschło.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Gotowe zbrojenie w ławach fundamentowych pod dom.

Dzisiaj 10 h Pan Koparka uporządkowywał nam teren budowy - poprzewoził góry ziemi w jedno wznaczone miejsce na działce, aby jutro Grucha z betonem mogła przyjechać. Zamówiliśmy dodatkowo kilka wywrotek ziemi i kamieni aby uformować lepszy wjazd na działkę. Budujemy dom na dawnym polu uprawnym z poziomem o wiele niższym niż sąsiednie działki ( woda spływała czasy czas do nas).

Prz okazji mąż miał kilka propozycji odkupienia tych gór wykopanej ziemi. Zdecydowaliśmy się jednak ją zostawić i po skończonych fundamentach porządnie wyrównać teren.

Jutro wielki dzień - wylanie łąw fundamentowych pod dom i budynek gospodarczy.

 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

20.03.2020- Ławy fundamentowe pod dom

Wczoraj spacerowaliśmy po terenie wykopanym pod dom, a dzis juz są gotowe ławy fundamentowe. I dobra wiadomość- martwilismy sie, ze mimo tak głebokiego wykopu( z czym wiązą sie duzo wieksze koszty zakupu materiałów na wyższy fundament) nadal jest glina. Przy wykopywaniu ław fundamentowych dokopali się w końcu do piasku. Ponieważ nie mialam czasu zaglądnac na budowę ( zbliżające się podatki - dla księgowych to gorący czas) prosiłam męża, zeby pstryknał choć jedno zdjęcie z postępów budowy. I co pstryknął tylko jedno. Ja już bym z 20 pstryknęła.
White
Dodaj komentarz

19.03.2020 - Zbrojenie w ławach fundamentowych pod budynek gospodarczy

Wykonawca przystąpił do zbrojenia z drutu w ławach fundamentowych w budynku gospodarczym. 

Wykop pod dom już jest gotowy i po mału przymierzają się do wkopania ław fundamentowych.

Działka jest tak zawalona górami ziemi, że na jutro znowu zamówiliśmy Pana koparkę i posprząta nam troche na działce, aby grucha mogła przyjechać z cementem i żeb miec gdzie składować materiały budowlane. Ziemię przerzuci tam ,gdzie będziemy chcieli wyrównać teren.

Na jednym zdjęciu, mąż i córka stanęli przy linkach, aby pokazać jak szeroki będzie taras nad garażem.

 

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

17.03.2020 - Ławy fundamentowe pod budynek gosppdarczy

W budynku gospodarczym już widać postęp prac. Jeśli chodzi o dom to jutro przyjezdza kopara i skonczy wykop pod dom. Dzieci podczas dzisiejszej inspekcji na budowie stwierdzily, że po co nam dom wystarczy budynek gospodaczy a z wykopu pod dom zrobimy super duzy basen:) Mamy problem z zamówionym garażem blaszakiem. Ze wzgledu na koronowirusa firma wstrzymala zamowienie. A tak bardzo by sie teraz przydal na budowie. Narazie wszystko chowamy w kibelku drewnianym ale powierzchnia jest bardzo ograniczona.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Start budowy - 16.03.2020

Nie moglismy sie doczekac rozpoczecia budowy , ale nie sądziliśmy że bedzie sie to odbywać podczas wybuchu epidemii. Wykop pod budynek gospodarczy poszedl bez problemu. Problem jest z wykopem pod dom. Wykonawca chcial zrobic wykop na 40 cm, na co mąz sie nie zgodzil. Zgodnie z wytycznymi od Geologa wykopano metr lecz nadal jest glina. W czwartek ciag dalszy wykopu plus wizyta Geologa na dzialce, aby sprawdzic wykopany teren.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wytyczenie granic domu i budynku gospodarczego

Po mału nasze marzenie nabiera kształtow.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Przygotowywanie gruntu pod garaż blaszak

Coś ruszylo. Przygotowujemy dzialke pod budowę. Kibelek juz zostal przywioziony na terez budowy. Jest zamykany na klucz więc aktualnie słuzy nam jako kantorek na narzędzia. Mąż z tesciem przygotowali słupy pod garaż blaszak i lada chwila go zamówimy.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

KOSZTORYS BUDOWLANY

White
Dodaj komentarz

Wizualizacja naszego domu i budynku gospodarczego

Prezentuje projekt naszego domu i zmiany, jakie w nim wprowadziliśmy. Zamiast niewielkiego tarasu doprojektowaliśmy ogromny taras marzeń, jak pokazałam na zdjęciach. Prezentuje również projekt budynku gospodarczego, który zamiast garażu będzie pełnić funcję: letniej kuchnii, łazienki i miejsce dla naszej córki na kącik malarski i miejsce dla męża na sprzęt muzyczny.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Pozwolenie na budowę

Dokładnie 06.12.2019 roku otrzymalismy pozwolenie na budowę. Po 3 tygodniach pozwolenie się uprawomocniło i podbito nam dzienniki budowy. Nasz kierownik budowy niestety zmarł i z polecenia dotarlismy do innego kierownika, ktory ma zaopiekowac sie naszą budową. Kierownik budowy namówił nas już na złożenie Zgłoszenia budowy i 03.02.2020 r. tego dokonaliśmy.Mamy 3 lata na rozpoczęcie budowy. Do zrobienia mamy: Przygotować podłoże pod garaż blaszak i zamówić dostawę blaszaka Mielismy kupic kibelek na budowę ale otrzymalismy go w prezencie od teścia - własnorecznie wykonany. Nigdy nie sądzilam , że będe się tak cieszyć z kibelka. Wykonawca przygotowuje nam własnie kosztorys wybudowania naszego domku do stanu surowego zamķnietego. Zdecydowaliśmy, że zrobimy za jednym zamachem fundament pod dom i fundament pod budynek gospodarczy, aby później nie robić już takiej rozpierduchy.

Jak narazie mamy 28.02.2020 i strasznie miękki teren na działce.  Zamówiliśmy wywrotkę piachu i nie dość, że powstały głębokie koleiny to jeszcze maszyna się zakopała i trzeba ją było wyciągać przy pomocy innego pojazdu. W przyszłym tygodniu ruszamy - geodeta ma wytyczyć miejsce pod dom i budynek gospodarczy, a potem wkroczy koparka.

White
White
White
Dodaj komentarz

Budowa tymczasowego ogrodzenia i chrzest działki!!!

Długo mnie tu nie było. Nie sądziłam, że tak długo zejdzie nam z formalnościami - a konkretnie z adaptacją projektu domu i garażu, wprowadzeniu zmian u architekta. Napotkaliśmy po drodze problemy typu: jedna granica naszej działki nie była prawnie uregulowana - spór odwieczny między sąsiadami jak u Kargula i Pawlaka o czym nie mieliśmy pojęcia przy zakupie tej ziemi. W konsekwensji czego były pisemne zawiadomienia do sąsiadów i ustalenie terminu mediacji, gdzie w obecności wszystkich sąsiadów i firmy geodezyjnej ze starostwa oraz zatrudnionego przez nas geodetę ustalono granicę działki. Drugim problemem był fakt, że nasza działka jest przy zakręcie drogi i otrzymaliśmy decyzję, że mamy sporządzić na włąsny koszt projekt organizacji ruchu drogwego i jego wykonanie - w konsekwencji mamy postawić tam lustro.

I w końcu otrzyamliśmy komplet dokumentów od architekta, aby móc wszystko złożyć w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Ale żeby nie było tak pięknie, to nie mogłam złożyć tych dokumentów bo dokładnie w 10.2019 roku mój dowód stracił ważność i 3 tygodnie czekałam na nowy dowód.

W czasie kiedy formalności utknęły mąż zbudował ogrodzenie tymczasowe i bramę drewnianą, aby ogrodzić teren działki. Mąż zamówił też kilka wywrotek piachu z kamieniami aby utwardzić wjazd na działkę. Chcieliśmy jeszcze w tym roku zdążyć postawić garaz blaszak, ale już chyba nie zdażymy. Za to zdążyliśmy ochrzcić działkę pierwszych spontanicznym ogniskiem z naszymi obecnymi sąsiadami.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściąga dla początkujących!!!

1. Zakup działki ( zeszło nam 2,5 m-ca)

- spisanie umowy przedwstępnej i wpłata zaliczki właścicielom gruntu

- kredyt hipoteczny na zakup działki - sporo dokumentów do złożenia, szczególnie, gdy mamy działalność gospodarczą

- podpisanie aktu notarialnego i zapłacenie sporo kasy za wszystkie opłaty notarialne

2. Architekt:

- sprawdzenie, czy nasz wymarzony projekt domu da się wpisać w naszą działkę, 

- zakup projektu domu i garażu

przygotowanie projektu zagospodarowania działki,

- wykonanie wszystkich zmian w projekcie

- wykonanie projektu wjazdu na działkę

- wykonanie projektu organizacji ruchu drogowego - działka przy zakręcie drogi - obowiązek zainstalowania lustra na nasz koszt.

3. Geodeta:

- zamówienie mapki do celów projektowych

- wytyczenie granic działki, aby móc zrobić tymczasowe ogrodzenie terenu budowy

- wytyczenie granic domu i budynku gospodarczego

4. Geolog - badanie geologiczne gruntu wraz z opinią pod kątem przydomowej oczyszczalni ścieków. 

5. Przyłącza:

- złożenie wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączy: prądu, wody i gazu. ( woda- wydana w tydzień, prąd i gaz po 20 dniach)

6. W między czasie przepisanie "Decyzji o warunkach zabudowy" byłej właścicielki działki na nas

7. Pozwolenie na budowę - złożenie papierów na pozwolenie na budowę do Starostwa Powiatowego.

8. Kierownik budowy - dogadaliśmy się z naszym kierownikiem budowy w sprawie zaopiekowania się naszą budową. Kierownik ceni się po 500 zł za odebranie każdego z 4 etapów budowy: fundamenty, ściany i strop, dach i zakończenie stanu surowego zamkniętego.

9. Wykonawca budowlany - otrzymaliśmy wycenę domu do stanu surowego zamkniętego. W między czasie otrzymaliśmy wycenę od handlowca ze składu budowlanego i materiały wyszły dużo taniej niż od wykonawcy. Jesli chcemy ostrożnie wydawać kasę to zdecydowanie trzeba kupowac materiały we własnym zakresie - to są oszczędności w tysiącach złotych. Wiadomo, że jeśli jesteśmy zaprocowani i mamy mało czasu to taki układ, aby wykonawca sam załatwiał materiały jest wygodny ale kosztowny.

Podpisaliśmy umowę z Wykonawcą i do dzieła.

10. Przygotowanie terenu na budowę:

- kibelek drewniany

- garaż blaszak, żeby ekipa mogła pochować swój sprzęt - i tu mamy problem - koronawirus i wstrzymane zamówienie

- tablica budowlano-informacyjna - gdzie tu RODO

- tabliczka  na bramę - Uwaga teren budowy

- wyznaczyć miejsce na odpady - w innym wypadku odpady będą wszędzie

 

Z czasem będę tą ściągę uzupełniać.

Dodaj komentarz

Zakup projektu!!!

Projekt domu zakupiony. Z architektem uzgodniliśmy wszystkie zmiany, jakie chcemy wprowadzić. Zmian będzie sporo:

- drzwi od garażu zamieniamy na zwykłe, ponieważ pomieszczenie garażowe zaadaptujemy na studio fotograficzne męża

- okno narożne w kuchni zmieniamy na zwykłe okno

- likwidujemy ten niewielki taras z zadaszeniem i 2 kolumnami z tyłu domu, a na to miejsce doprojektujemy taras naszych marzeń.

- wyjście na taras z salonu zamieniamy na okno, gdyż dom musimy postawić prostopadle do drogi ( równolegle niestety się nie da ) i przytulamy go do granicy działki z sąsiadem, więc taras przesuwamy na bok i przód domu.

- wyjście z salonu to bliżej kuchni poszerzamy na drzwi tarasowe

- w 2 pokojach na górze zamieniamy okna balkonowe na zwykłe okna

- pralnie na piętrze zaadaptujemy na garderobę,

- podnosimy fundamenty domu

- podnosimy poddasze o wysokość 1 pustaka

- rezygnujemy z ogrzewania podłogowego

Została zamówiona mapka do celów projektowych u geodety. Poprosiliśmy również o wytyczenie przez geodetę granic działki, ale tu pojawił się problem. Podobno w latach 60 -tych inaczej wytyczali granice niż teraz i będzie z tym problem ale podobno do ogarnięcia. W między czasie przyszły mi wydane warunki techniczne przyłączy: wody, prądu i gazu. Prąd przyłączą nam dopiero do gotowego domu więc w grę wchodzi tylko agregat.

 

White
White
Dodaj komentarz

Pierwszy krok do spełnienia marzenia!!!

...a zaczęło się od tego, że marzyłam o remoncie kuchni. Zdaniem mojego męża odbiło mi, bo kto remontuje kuchnie co 10 lat - serio!!!!.Nasza maleńka kuchnia w mieszkaniu błaga o pomstę do nieba. Gdy już w miarę go przekonałam do tego pomysłu, to ktoś serdeczny wspomniał mu, że za rok będzie w naszym bloku termomodernizacja, likwidacja termy w kuchni co skutkuje w tym, że mąż miał kolejny powód, żeby nie remontować. Ja jednak nie odpuszczałam, był nawet pomysł, żeby wybić ścianę do małego pokoiku, aby poszerzyć kuchnię, bo sama wymiana mebli w tej maleńkiej kuchni cudów nie zdziała.I tak ni stąd ni zowąd mąż wypalił aby się wybudować. Stwierdziliśmy, że trochę jeszcze wytrzymamy, spłacimy do końca kredyt za mieszkanie i po malutku zaczniemy szukać działki dając sobie na to jakieś dwa lata. Ja już jednak zaczęłam przeglądać ogłoszenia - sprzedaż działek w okolicy. Z czasem i męża to wciągnęło i sam wyszukiwał co ciekawsze ogłoszenia. Napaliliśmy się na jedną działkę, ale babka chciała za dużo kasy i była nieugięta. Postanowiliśmy pojeździć trochę po okolicy w nadziei, że sami natkniemy się na jakąś ciekawą działkę na sprzedaż. Mąż zwrócił uwagę na jedną działkę, która kompletnie mi się nie spodobała - cała zarośnięta i zaniedbana. Mąż obok działki wypatrzył jedyny sklep w okolicy - z nadzieją, że będzie miał blisko po piwo. ...... Z czasem stwierdziliśmy, że pojedziemy tam jeszcze raz w dzień i zaczęłam patrzeć na to miejsce przez różowe okulary, działka duża 17 arów, gdzie moglibyśmy zrealizować wiele naszych pomysłów. I padła decyzja - kupujemy. Wzięłam się za załatwianie formalności związanych z kredytem. Jak to mówi mój mąż nic nie umacnia tak jak kredyt - skoro dwa kredyty pomału nam się kończą to, żeby się nie rozwieść trzeba wziąść kolejny.

Po trzech m-cach formalności 12.03.2019 r. podpisaliśmy akt notarialny zakupu działki.

Projekt" Dom w malinówkach G" bardzo szybko wpadł mi w oko. O dziwo, jak mąż lubi wszystko robić na przekór, ten projekt mu się spodobał. Wprowadzimy w nim jednak troche zmian, żeby go dopasować do naszego wymarzonego ideału. Oczywiście wszystkie formalności są po mojej stronie, bo Andrzej nie ma do tego głowy.

Teraz jesteśmy na etapie Architekta i wpisaniu projektu naszego domku na naszej działce. W między czasie polatałam trochę po urzędach i złożyłam wnioski o wydanie warunków technicznych przyłączy: prądu, gazu i wody. Na wodę mamy czekać tylko kilka dni, na gaz i energię do 30 dni niestety. 

Jeśli chodzi o samą działkę to dziś pierwszy raz zaczęło się na niej coś dziać. Mąż dopadł kosiarkę i skosił wszystkie chwasty z całej 17 arowej działki, a teraz leży i kwiczy ze zmęczenia.

Oczywiście zdjęcia po ogarnięciu działki nie pstryknął bo po co.

White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?