Blog założony przez DAILI.
Projekt: Dom w malinówkach (G). Na blogu 4 wpisy, 12 zdjęć, 4 komentarze.

Budowa tymczasowego ogrodzenia i chrzest działki!!!

Długo mnie tu nie było. Nie sądziłam, że tak długo zejdzie nam z formalnościami - a konkretnie z adaptacją projektu domu i garażu, wprowadzeniu zmian u architekta. Napotkaliśmy po drodze problemy typu: jedna granica naszej działki nie była prawnie uregulowana - spór odwieczny między sąsiadami jak u Kargula i Pawlaka o czym nie mieliśmy pojęcia przy zakupie tej ziemi. W konsekwensji czego były pisemne zawiadomienia do sąsiadów i ustalenie terminu mediacji, gdzie w obecności wszystkich sąsiadów i firmy geodezyjnej ze starostwa oraz zatrudnionego przez nas geodetę ustalono granicę działki. Drugim problemem był fakt, że nasza działka jest przy zakręcie drogi i otrzymaliśmy decyzję, że mamy sporządzić na włąsny koszt projekt organizacji ruchu drogwego i jego wykonanie - w konsekwencji mamy postawić tam lustro.

I w końcu otrzyamliśmy komplet dokumentów od architekta, aby móc wszystko złożyć w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Ale żeby nie było tak pięknie, to nie mogłam złożyć tych dokumentów bo dokładnie w 10.2019 roku mój dowód stracił ważność i 3 tygodnie czekałam na nowy dowód.

W czasie kiedy formalności utknęły mąż zbudował ogrodzenie tymczasowe i bramę drewnianą, aby ogrodzić teren działki. Mąż zamówił też kilka wywrotek piachu z kamieniami aby utwardzić wjazd na działkę. Chcieliśmy jeszcze w tym roku zdążyć postawić garaz blaszak, ale już chyba nie zdażymy. Za to zdążyliśmy ochrzcić działkę pierwszych spontanicznym ogniskiem z naszymi obecnymi sąsiadami.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściąga dla początkujących!!!

1. Zakup działki ( zeszło nam 2,5 m-ca)

- spisanie umowy przedwstępnej i wpłata zaliczki właścicielom gruntu

- kredyt hipoteczny na zakup działki - sporo dokumentów do złożenia, szczególnie, gdy mamy działalność gospodarczą

- podpisanie aktu notarialnego i zapłacenie sporo kasy za wszystkie opłaty notarialne

2. Architekt:

- sprawdzenie, czy nasz wymarzony projekt domu da się wpisać w naszą działkę, 

- zakup projektu domu i garażu

przygotowanie projektu zagospodarowania działki,

- wykonanie wszystkich zmian w projekcie

- wykonanie projektu wjazdu na działkę

- wykonanie projektu organizacji ruchu drogowego - działka przy zakręcie drogi

3. Geodeta:

- zamówienie mapki do celów projektowych

- wytyczenie granic działki, aby móc zrobić tymczasowe ogrodzenie terenu budowy

4. Geolog - badanie geologiczne gruntu wraz z opinią pod kątem przydomowej oczyszczalni ścieków. 

5. Przyłącza:

- złożenie wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączy: prądu, wody i gazu. ( woda- wydana w tydzień, prąd i gaz po 20 dniach)

6. W między czasie przepisanie "Decyzji o warunkach zabudowy" byłej właścicielki działki na nas

 

Z czasem będę tą ściągę uzupełniać.

Dodaj komentarz

Zakup projektu!!!

Projekt domu zakupiony. Z architektem uzgodniliśmy wszystkie zmiany, jakie chcemy wprowadzić. Zmian będzie sporo:

- drzwi od garażu zamieniamy na zwykłe, ponieważ pomieszczenie garażowe zaadaptujemy na studio fotograficzne męża

- okno narożne w kuchni zmieniamy na zwykłe okno

- likwidujemy ten niewielki taras z zadaszeniem i 2 kolumnami z tyłu domu, a na to miejsce doprojektujemy taras naszych marzeń.

- wyjście na taras z salonu zamieniamy na okno, gdyż dom musimy postawić prostopadle do drogi ( równolegle niestety się nie da ) i przytulamy go do granicy działki z sąsiadem, więc taras przesuwamy na bok i przód domu.

- wyjście z salonu to bliżej kuchni poszerzamy na drzwi tarasowe

- w 2 pokojach na górze zamieniamy okna balkonowe na zwykłe okna

- pralnie na piętrze zaadaptujemy na garderobę,

- podnosimy fundamenty domu

- podnosimy poddasze o wysokość 1 pustaka

- rezygnujemy z ogrzewania podłogowego

Została zamówiona mapka do celów projektowych u geodety. Poprosiliśmy również o wytyczenie przez geodetę granic działki, ale tu pojawił się problem. Podobno w latach 60 -tych inaczej wytyczali granice niż teraz i będzie z tym problem ale podobno do ogarnięcia. W między czasie przyszły mi wydane warunki techniczne przyłączy: wody, prądu i gazu. Prąd przyłączą nam dopiero do gotowego domu więc w grę wchodzi tylko agregat.

 

White
White
Dodaj komentarz

Pierwszy krok do spełnienia marzenia!!!

...a zaczęło się od tego, że marzyłam o remoncie kuchni. Zdaniem mojego męża odbiło mi, bo kto remontuje kuchnie co 10 lat - serio!!!!.Nasza maleńka kuchnia w mieszkaniu błaga o pomstę do nieba. Gdy już w miarę go przekonałam do tego pomysłu, to ktoś serdeczny wspomniał mu, że za rok będzie w naszym bloku termomodernizacja, likwidacja termy w kuchni co skutkuje w tym, że mąż miał kolejny powód, żeby nie remontować. Ja jednak nie odpuszczałam, był nawet pomysł, żeby wybić ścianę do małego pokoiku, aby poszerzyć kuchnię, bo sama wymiana mebli w tej maleńkiej kuchni cudów nie zdziała.I tak ni stąd ni zowąd mąż wypalił aby się wybudować. Stwierdziliśmy, że trochę jeszcze wytrzymamy, spłacimy do końca kredyt za mieszkanie i po malutku zaczniemy szukać działki dając sobie na to jakieś dwa lata. Ja już jednak zaczęłam przeglądać ogłoszenia - sprzedaż działek w okolicy. Z czasem i męża to wciągnęło i sam wyszukiwał co ciekawsze ogłoszenia. Napaliliśmy się na jedną działkę, ale babka chciała za dużo kasy i była nieugięta. Postanowiliśmy pojeździć trochę po okolicy w nadziei, że sami natkniemy się na jakąś ciekawą działkę na sprzedaż. Mąż zwrócił uwagę na jedną działkę, która kompletnie mi się nie spodobała - cała zarośnięta i zaniedbana. Mąż obok działki wypatrzył jedyny sklep w okolicy - z nadzieją, że będzie miał blisko po piwo. ...... Z czasem stwierdziliśmy, że pojedziemy tam jeszcze raz w dzień i zaczęłam patrzeć na to miejsce przez różowe okulary, działka duża 17 arów, gdzie moglibyśmy zrealizować wiele naszych pomysłów. I padła decyzja - kupujemy. Wzięłam się za załatwianie formalności związanych z kredytem. Jak to mówi mój mąż nic nie umacnia tak jak kredyt - skoro dwa kredyty pomału nam się kończą to, żeby się nie rozwieść trzeba wziąść kolejny.

Po trzech m-cach formalności 12.03.2019 r. podpisaliśmy akt notarialny zakupu działki.

Projekt" Dom w malinówkach G" bardzo szybko wpadł mi w oko. O dziwo, jak mąż lubi wszystko robić na przekór, ten projekt mu się spodobał. Wprowadzimy w nim jednak troche zmian, żeby go dopasować do naszego wymarzonego ideału. Oczywiście wszystkie formalności są po mojej stronie, bo Andrzej nie ma do tego głowy.

Teraz jesteśmy na etapie Architekta i wpisaniu projektu naszego domku na naszej działce. W między czasie polatałam trochę po urzędach i złożyłam wnioski o wydanie warunków technicznych przyłączy: prądu, gazu i wody. Na wodę mamy czekać tylko kilka dni, na gaz i energię do 30 dni niestety. 

Jeśli chodzi o samą działkę to dziś pierwszy raz zaczęło się na niej coś dziać. Mąż dopadł kosiarkę i skosił wszystkie chwasty z całej 17 arowej działki, a teraz leży i kwiczy ze zmęczenia.

Oczywiście zdjęcia po ogarnięciu działki nie pstryknął bo po co.

White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?