Blog założony przez ark.zet.
Projekt: Dom w kortlandach 3 (G2). Na blogu 9 wpisów, 48 zdjęć, 6 komentarzy.

Dach cz.2

Witam,

Murłaty już były, więc teraz czas na krokwie i będzie wiadomo jak to będzie wyglądało. Nasi Majstry idą jak burza, i w ciągu chwili mamy już taki obraz rąk ludzkich. Po raz kolejny nic nie zmieniamy. Wszystko zostaje tak jak w projekcie. Zapewne widzicie brak kominów. Nie ma ich specjalnie, żeby na zimę można było zabić całą płaszczyznę deska. Za rok dopiero będziemy kłaść blachę, to wtedy powstaną kominy.

Puk.. puk.. puk.. zaraz czas na deski i papę. 

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach cz.1

Witam,

Jak ten czas leci. Czas na ostatni etap w tym roku 2020 - DACH. Długo zastanawialiśmy się czy blacha czy dachówka, ale wybór padł na blachę modułową. W tym celu z uwzględnieniem decyzji naszego inspektora mogliśmy pomniejszyć trochę wymiary więźby dachowej. Nie potrzeba nam drzewa pod większy ciężar, gdy będzie tylko blacha. W związku z tym zaoszczędziliśmy lekko 2000 zł. Na coś się przyda. Zamówiliśmy drzewo, czekaliśmy na nie 3 tygodnie. Szczerze polecam tą firmę. Wszystko się zgadza, nie było wcale oflisa, a to dla nas najważniejszy aspekt. Drewno wyrzynane z naprawdę grubych kawałków. Jeżeli ktoś z Państwa szuka na dzień dzisiejszy więźby dachowej to chętnie podam namiary. My jesteśmy zadowoleni w 100%. Dodatkowo braliśmy, łaty, kontr łaty i deski impregnowane na pokrycie dachu. 

Zaczęło się zacinanie, skręcanie, wciąganie więźby dachowej. 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ścianka kolankowa, Wieniec

Witam,

Ufff kolejny etap. Termin z dachem się zbliża, więc musimy przyśpieszyć. Pogoda nie rozpieszcza ale cóż. 

Przyszedł czas na ściankę kolankowa + wieniec. Ścianka wykonana z pustaka H+H, zwieńczona betonem B20. Oczywiście w wieńcu nie mogło zabraknąć zbrojenia i szpilek do mocowania murłatów.

Jeden z szybszych etapów 1 .. 2 .. 3 .. i po robocie

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Sprzątanie, malowanie

Witam,

Przyszła pora na rozszalowanie stropu. Po 4 tygodniach przy odpowiedniej pogodzie, dodam iż nie spieszyło nam się, ponieważ z dachem mieliśmy ruszyć dopiero na początku grudnia.

Tak jak wspomniałem deski ze stropu zostaną, oczyszczone, zaimpregnowane i powędrują na dach. Nie ma sensu wyrzucać ich i kupować nowych. Oczywiście nie wystarczy ich na cały dach, ale będzie lepiej kupić kilka metrów. 

White
White
White
Dodaj komentarz

Stropy

Witam,

Przyszedł czas na mój ulubiony etap: STROP.

Szalowanie, zbrojenie to coś co lubię najbardziej. Pewnie będzie najwięcej zdjęć z tego etapu. 

Strop został wykonany w dwóch etapach. Pierwszy na części: garaż, toaleta, przejście do kotłowni. Drugi reszta domu. Nie zmieniałem nic, żeby zachować schody tak jak w projekcie. Szalowaliśmy na stemplach metalowych i leżniach z wypożyczalni. Nie używaliśmy gotowych płyt, tylko szalowaliśmy na desce szalunkowej. Deski będziecie mogli zobaczyć w kolejnym etapie. Na szczęście dwukrotnie udało nam się zalać bez szwanku, pomimo opadów deszczu do południa my zalewaliśmy około godziny 15 i przestawało padać. Beton B20, całe zbrojenie z pręta Φ 12 i Φ 6. 

Była idealna pogoda żeby beton powoli wiązał. 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Rury, kolanka, złączki, itd, itp

Witam, 

Oczywiście nie mogło zabraknąć też instalacji hydraulicznej. Przed zalaniem tzw. chudziaka wykonaliśmy hydraulikę. Dodaliśmy tylko jeden dodatkowy odpływ na kratkę ściekowa w garażu. Naprawdę jest to pomocne do zachowania czystości szczególnie w zimę. Przed zalaniem oczywiście zagęściliśmy teren dwukrotnie zagęszczarką.

Dużym plusem dla nas była zima, bo teren w środku zagęścił się sam około 15-20 cm.

Jeżeli nie śpieszy się Wam, warto jak teren fundamenty przeczekają przez okres zimowy. 

Dodaj komentarz

Do góryyyy

Witam,

Uzupełniam braki w blogu. Dawno mnie tu nie było. Po zalaniu ław fundamentowych w kwietniu przyszedł czas na wymurowanie ścian fundamentowych. Wybraliśmy sposób na wymurowanie, nie lanie ścian z żelbetonu. Było to okres na przełomie sierpnia/września 2019 roku. 

Materiały, które wybraliśmy na ten etap to  bloczki 14 cm, bardzo dobre jakości wybrane od zaufanej firmy. Pod ściany nie mogło zabraknąć foli hydro izolacyjnej. Ściany zostały ocieplone styropianem grubości 15 cm. Ściany wewnątrz zostały wysmarowane dysperbitem (masą hydro izolacyjną) dwukrotnie. Na zewnętrzne zaś: styropian, siatka, klej, dysperbit i folia kubełkowa, żeby zabezpieczyć przed uszkodzeniami.

Izolacja pozioma i pionowa to podstawa!

Na koniec wszystko zasypaliśmy żwirem, nie ziemią z wykopu, żeby zniwelować wilgoć w domu. 

Tym etapem zakończyliśmy rok 2019. Jesień i zimna wspomogą zagęścić wykop. Dajemy czas, żeby na spokojnie się wypracowało samo. 

 

 

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Fiu fiu

Witam,

Troszkę u nas się pozmieniało od ostatniego wpisu, który był w zeszłym roku. Postaram si uzupełnić troszkę, żeby było bardziej na bieżąco. W tym roku rozpoczęliśmy od wymurowania ścian. Ściany z pustaka H+H na zaprawę, nadproża zostały wykonane sposobem gospodarczym z betonu B20. Zbrojenie z pręta Φ 12 oraz na bramę garażowa i okno narożne z Φ 16. Nie zamawiałem gotowych nadproży. Wysokość ścian to 11,5 pustaka. Jedynie część nad garażem, łazienka i przejściem do kotłowni została zaniżona tak jak w projekcie. 

Teraz zaczyna być widać jak duży jest ten dom.

To był jeden z fajniejszych etapów, bo finansowo nie były to duże pieniążki a było już widać fiu fiu dużo.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ławy fundamentowe

Witamy !!


Po długim czasie przygotowań wszelkich dokumentów na rozpoczęcie budowy wystartowaliśmy.  Wybór projektu z pośród tysięcy najróżniejszych padł na Dom w Kortlandach 3 (G2) z garażem po prawej stronie. Szukaliśmy domu na wąską działkę i ten spodobał Nam się najbardziej. Dodatkowo posiada aspekty na które szczególnie zwracaliśmy uwagę t.j. ( spiżarnia, duży taras w tylnej części domu, garaż 2-stanowiskowy ) oraz na poddaszu fajne rozwiązanie według Nas z garderobami. Na chwilę obecną nie będzie sauny, w zamian za to powiększymy łazienkę. Niestety są to dalekie plany. Zmiany jakie wykonaliśmy to (przerobienie okna tarasowego na parterze w pokoju na normalne okno, drzwi tarasowe do kotłowni będą zastąpione normalnymi drzwiami, zaprojektowanie dodatkowych wentylacji do obu kominów, pomniejszenie otworów okiennych nieznacznie, ale na kosztach okien jest to duża różnica).  Na chwilę obecną jesteśmy na etapie wylanych ław fundamentowych. Ławy fundamentowe 70 cm szerokości zalanene betonem B25. 

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?