Projekt wybrany - Dom w zdrojówkach 8 - odbicie lustrzane. Kryteria: prosta bryła, prosty dach, kuchnia z tyłu domu (przód działki od płd-zach strony, nie chcieliśmy mieć słońca po południu kiedy się gotuje i temperatura w kuchni zbliża się do wartości piekielnych), niewielki metraż - jedno dziecko już na studiach, no i żeby był NAJPIĘKNIEJSZY! Ceny projektów każdy zna.

Trochę rzeczy dla początkujących:

Projekt musi zostać przystosowany do działki, warunków zabudowy, głębokości przemarzania gruntu, do podłączenia mediów. Cena 2500 - 3500 w zależności od architekta. Ale, ale... Zanim architekt zrobi adaptację, potrzebna jest mapka do celów projektowych - 500 i dobrze by było zrobić badanie gruntu - geolog - 300.

KREDYT.... @#$%&*()!!!!!

Pani w banku obok sprawdziła naszą zdolność kredytową, było ok więc złożyliśmy wniosek. Ale coś nad nami czuwało i udaliśmy się do pośrednika kredytowego i złożyliśmy wnioski o kredyt w dwóch innych bankach.

Wszystko zajęło nam trochę czasu i zrobił się sierpień... W międzyczasie geodeta musiał wytyczyć dom, ale żeby to sensownie zrobić trzeba było zniwelować działkę. Zaczynanie budowy jesienią okazało się trochę nietrafione. Zielsko na 1200 metrowej działce po pachy! 4 godziny koparka wydzierała zieloności 130zł/1h. W sumie niwelacja gruntu (z grubsza - zdjęcie humusu i wyrównanie gruntu pod budynek) - 1600. Geodeta wytyczenie domu - 500.

Przyszła połowa sierpnia i Pan wykonawca spytał, czy może postawić przyczepę już na działce. Stawiaj Pan! Parę dni później zadzwonił, czy mógłbym zamówić stal, bo pracownik siedzi w tej przyczepie i mógłby zacząć kręcić zbrojenie. No dobra, wysupłałem z wora parę złotych i kręci. A bank nic... Kredytu nie ma... A Pan wykonawca, że może wykopy zrobimy to już będzie można chudziaka i zbrojenie... No dobra... 900. A ban nic... Pan wykonawca: może bloczki fundamentowe... A bank...

A bank powiedział, że nie mamy zdolności....

I to już był wrzesień. Ciemno mi się zrobiło przed oczami...

Drugi bank też nie. W końcu Millennium uratowało nam tyłki, ale w październiku dopiero. 

cdn

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?