Prace hydraulików dobiegają końca. Jeszcze tylko poniedziałek i kończą. W poniedziałek swoja prace przejmuje ekipa, która położy styropiany w pomieszczeniach a od czwartku posadzki:)

Dach praktycznie skończony, rynny, okna polaciowe, wyłazy oraz kominy również .Brakuje kilku dachówek na całkowite zamkniecie tematu ale to jeszcze chwila, gdyż oczekujemy kilku nowych w ramach zamiany z uszkodzonymi. 

Mid efe188806e973cdc27c31b26ac6d176e
Mid baee8ade50011242a21f62c7720f192c
Mid 81efa71e4d4a4a1da7f344188cf4bab9
Mid 985c96dd06cabfae093ec5192e20571b
Mid e39cadfc2b7295721637f0bc2fff56fe
Mid 0fa26b585ab741502ebf3d9220644a99

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Marta
#1
Witam czy jest możliwość skontaktowania się na priv, ponieważ w przyszłym roku na początku roku również ruszamy z budową tego samego domu, fajnie byłoby mieć możliwość podpytania się o kilka rzeczy, pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez miskagrz84
#2
Nie ma problemu kamila.tkaczuk@gmail.com w mejlu podam nr telefonu :-) pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez marcin.cie
#3
Widzę, że będzie podbitka pod dachem ? Takie pytanko. Nie zakładaliście podkładu styropianu na piętrze pod wylewkę ? Ps. Dach wygląda super.
Default avatar
Napisany przez qsal
#4
Piękny dom. Przymierzamy się do budowy z żoną, początkowo myśleliśmy o żurawce T (ten pierwszy najmniejszy projekt). Po bliższym przejrzeniu planów wydaje nam się że będzie dla nas zbyt mały. I tu moja wielka prośba, czy mogłaby Pani zdradzić ile kosztowały poszczególne etapy budowy (oczywiście nie chodzi dokładne wyliczenia lecz ogólne kwoty które dadzą nam wyobrażenie o skali przedsięwzięcia). Czytaliśmy też blog marcin.cie, który buduje ten sam dom - u Niego jednak jest dość dużo zmian, włącznie z kształtem dachu. A skoro mowa o dachu - to jak powiększyliście zadaszenie tarasu: podnieśliście ścianę kolankową co wydłużyło dach, zmieniliście kąt nachylenia dachu? Nam tez wydaje się że oryginalne zadaszenie tarasu jest zbyt małe i poza fajnym wyglądem nie spełnia swojej funkcji tj. za słabo chroni przed deszczem i słońcem - u nas taras wychodzi na południowy zachód więc nasłonecznienia będzie dużo. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez qsal
#5
A przy okazji bo dopiero teraz zauważyłem że Pan marcin.cie też się udziela tu w komentarzach więc pozwolę się go pozdrowić. Jeżeli zdecydujemy się na żurawkę 4 to kilka rozwiązań z Pana domu postaramy się zapożyczyć do naszego projektu. Pozdrawiam.
Default avatar
Napisany przez eldzi
#6
Jeśli nie maja Państwo daleko to zapraszamy, można obejrzeć budowę. Proszę o kontakt mailowy do żony podam koszty poszczególnych etapów oczywiście są wyższe niż w przypadku kosztorysów, Podniesiona została ściana kolankowa o jedne bloczek i dach wydłużyliśmy ile się dało. styropian pod wylewkę będzie układany 5cm jak w projekcie a na dole 15cm. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez qsal
#7
Niestety odległość od Państwa dość spora bo jesteśmy z Częstochowy. Na e-mail zaraz się odezwę. Co do materiału użytego do budowy to jesteście zadowoleni z wyboru? U nas w okolicach raczej większość buduje z ceramiki (porotherm, pustak max)? Wykonawcy z którymi rozmawialiśmy też doradzali ceramikę i dach lany z betonu (ponoć bezpieczniejszy przy wichurach, a koszty są porównywalne ze zwykłą konstrukcją z sufitami podwieszanymi). Dziękuję za szybką odezwę ;)
Projekt dom w zurawkach 4  289
Napisany przez miskagrz84
#8
Ok wszystkie uwagi, zmiany i etapy oraz kosztorys wysłałam na mejla :) pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez eldzi
#9
Co do dachu lanego nie wypowiem sie bo dla mnie technologia troche dziwna rodem z lat 40 z bunkrów. Co do ceramiki to moze i ma lepsze właściwości termiczne zalety typu mikroklimat etc to jak dla mnie bajki rodem od wróżki. Ponadto nikt w naszym klimacie nie zostawia gołych ścian a przykrywa styropianem i to 20cm wiec różnicy nie ma z czego się wybuduje. Różnica będzie jak trzeba będzie powieść ciężkie szafki z talerzami bądź telewizor w kruchej ceramice - pozostaną tylko specjalne kołki. U nas wybrałem gazobeton H+H odmiane o gęstości 600 (najgorszy współczynnik U ale o największej gęstości a co za tym idzie wytrzymałości) tak aby ściany nie pękały.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?