Blog założony przez Klawy Chłopak.
Projekt: Dom w kannach. Na blogu 1 wpis, 0 zdjęć, 7 komentarzy.

Wybór projektu.

Bardzo długo szukałem projektu gotowego. Chciałem już na etapie projektowej znaleźć taki projekt, który będzie w 100% zadowalał mnie pod każdym możliwym względem. Warunkami, które różnicowałem było:

  • umiejscowienie na działce (ilość miejsca na ogród),
  • rozmieszczenie,
  • ilość oraz wielkość pomieszczeń

a także:

  • wygląd zewnętrzny.

Okazało się, że gdy ma się konkretną wizje swojego domu z wszystkich projektów, które są dostępne a jest ich pewnie ponad milion, pasuje niewiele... Dlatego zacząłem analizować każdy projekt, który pasował kawałek po kawałku, szukałem też "na siłę" błędów, które mogłyby wyeliminować projekt z wyboru. Proces ten trwał długo, ale udało się i było wato ponieważ byłem pewien, że projekt, który wybrałem jest najlepszy z możliwych i spełnia moje kryteria właśnie w 100% i tak oto mój klawy dom - to właśnie dom w kannach oferowany przez Archon.

Ich przedstawicielstwem w Warszawie zajmuje się Łukasz Malicki, spotkanie bardzo owocne i konkretne - tak lubię, dlatego zdecydowałem się na zakup projektu u nich, dodatkowo zleciłem mu wykonanie dokumentacji potrzebnej do uzyskania pozwolenia na budowę tzw. adaptacji. Z całości jest bardzo zadowolony. Współpraca była jak należy p. Łukasz reagował na każdy mój pomysł analizując go pod kątem swojej fachowości, doradzał również wykorzystując własne doświadczenia związane z budową domu i latami spędzonymi w pracy nad projektami. Efektem było szybkie przekazanie dokumentacji, którą mogłem zanieść do Wydziału Architektury.

W wydziale architektury złożyłem odpowiednie wnioski i swoje projekty i czekałem, aż sprawa trafi do odpowiedniego inspektora. Okazało się, że pani inspektor, która miała się zająć sprawdzaniem mojego projektu zna p. Łukasza na podstawie jego opracowań i bardzo go chwali za szykowane dokumentacje :) To przełożyło się na szybko wydaną decyzje o pozwoleniu na budowę, ponieważ w adaptacji nie było braków, a wszystko było opisane jak należy!

W tzw. międzyczasie kiedy musiałem czekać, aby decyzja się uprawomocniła, wypisałem dziennik budowy, który dostałem razem z projektami, a także skontaktowałem się z Kierownikiem Budowy z uprawnieniami Inspektora Budowlanego, z którym mieliśmy razem wybudować dom. Była to osoba, którą znałem i wiedziałem jak podchodzi do swojej pracy, dlatego bez obaw mogłem oddać w jego ręce pilnowanie tego co najważniejsze przy budowie - jakości oraz poprawności. Wyliczenie daty, w której miałem odebrać prawomocne pozwolenie na budowę pozwoliło mi wcześniej umówić geodetę aby wytyczył wszystko na działce pod budowę domu.

W ten sposób po upragnionych 14 dniach uzyskałem prawomocne pozwolenie na budowę, pojechaliśmy od razu z Geodetą na działkę, gdzie wytyczył wszystkie potrzebne pkt, a także dokonał niezbędnego wpisu w dzienniku budowy. Co to oznacza? Stało się budowa prawnie i fizycznie została rozpoczęta!! 

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?