Bardzo długo szukałem projektu gotowego. Chciałem już na etapie projektowej znaleźć taki projekt, który będzie w 100% zadowalał mnie pod każdym możliwym względem. Warunkami, które różnicowałem było:

  • umiejscowienie na działce (ilość miejsca na ogród),
  • rozmieszczenie,
  • ilość oraz wielkość pomieszczeń

a także:

  • wygląd zewnętrzny.

Okazało się, że gdy ma się konkretną wizje swojego domu z wszystkich projektów, które są dostępne a jest ich pewnie ponad milion, pasuje niewiele... Dlatego zacząłem analizować każdy projekt, który pasował kawałek po kawałku, szukałem też "na siłę" błędów, które mogłyby wyeliminować projekt z wyboru. Proces ten trwał długo, ale udało się i było wato ponieważ byłem pewien, że projekt, który wybrałem jest najlepszy z możliwych i spełnia moje kryteria właśnie w 100% i tak oto mój klawy dom - to właśnie dom w kannach oferowany przez Archon.

Ich przedstawicielstwem w Warszawie zajmuje się Łukasz Malicki, spotkanie bardzo owocne i konkretne - tak lubię, dlatego zdecydowałem się na zakup projektu u nich, dodatkowo zleciłem mu wykonanie dokumentacji potrzebnej do uzyskania pozwolenia na budowę tzw. adaptacji. Z całości jest bardzo zadowolony. Współpraca była jak należy p. Łukasz reagował na każdy mój pomysł analizując go pod kątem swojej fachowości, doradzał również wykorzystując własne doświadczenia związane z budową domu i latami spędzonymi w pracy nad projektami. Efektem było szybkie przekazanie dokumentacji, którą mogłem zanieść do Wydziału Architektury.

W wydziale architektury złożyłem odpowiednie wnioski i swoje projekty i czekałem, aż sprawa trafi do odpowiedniego inspektora. Okazało się, że pani inspektor, która miała się zająć sprawdzaniem mojego projektu zna p. Łukasza na podstawie jego opracowań i bardzo go chwali za szykowane dokumentacje :) To przełożyło się na szybko wydaną decyzje o pozwoleniu na budowę, ponieważ w adaptacji nie było braków, a wszystko było opisane jak należy!

W tzw. międzyczasie kiedy musiałem czekać, aby decyzja się uprawomocniła, wypisałem dziennik budowy, który dostałem razem z projektami, a także skontaktowałem się z Kierownikiem Budowy z uprawnieniami Inspektora Budowlanego, z którym mieliśmy razem wybudować dom. Była to osoba, którą znałem i wiedziałem jak podchodzi do swojej pracy, dlatego bez obaw mogłem oddać w jego ręce pilnowanie tego co najważniejsze przy budowie - jakości oraz poprawności. Wyliczenie daty, w której miałem odebrać prawomocne pozwolenie na budowę pozwoliło mi wcześniej umówić geodetę aby wytyczył wszystko na działce pod budowę domu.

W ten sposób po upragnionych 14 dniach uzyskałem prawomocne pozwolenie na budowę, pojechaliśmy od razu z Geodetą na działkę, gdzie wytyczył wszystkie potrzebne pkt, a także dokonał niezbędnego wpisu w dzienniku budowy. Co to oznacza? Stało się budowa prawnie i fizycznie została rozpoczęta!! 

Komentarze

Projekt dom w zurawkach 4  289
Napisany przez miskagrz84
#1
piekny projekt ale wielkosc salonu wymiata! tylko pozadroscic :)
Default avatar
Napisany przez Paweł
#2
Witam, jestem bardzo zainteresowany tym projektem i podobnie jak Panu tak i mi najbardziej przypadł do gustu i odpowiada mi w 100%. Proszę mi powiedzieć czy udało się już postawić dom? Może jakieś fotki na priv-a jeżeli nie jest to kłopotliwe? Jakieś większe problemy-komplikacje podczas budowy? Pozdrawiam Paweł
Default avatar
Napisany przez Kaśka
#3
Witam, nam też podoba sie ten projekt, jest tylko jedno ale...rozmieszczenie pokoi na górze:/ najbardziej pasuje nam dół knnach i góra czarnuszka 2g2. Dopiero kupiliśmy działkę, więc jeszcze trochę czasu jest, ale chcieliśmy już w tym roku coś zaczać budować.
Default avatar
Napisany przez Weronika
#4
Witam, czy ktoś wybudował ten dom w woj. małopolskim?
Default avatar
Napisany przez Darek
#5
Witam też jestem zainteresowany, czy ktoś wybudował ten dom w małopolskim?
Default avatar
Napisany przez Magda
#6
Witam. Zaczęliśmy budowę Domu w Kannach, miałabym prośbę, czy jest możliwość przesłania zdjęć na maila, ewentualnie wskazówek do przeróbek w środku itd ? Jakieś spostrzeżenia przy budowie? I też pytanie czy ktoś byc moze wybudował owy dom w świętokrzyskim ewentualnie małopolskim?
Default avatar
Napisany przez Piotr
#7
Witam. Właśnie z żoną zakupiliśmy projekt domu w kannach. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu i załatwianiu formalności do pozwolenia na budowę w województwie Wielkopolskim. Również zwracam się z prośbą czy jest możliwość przesłania zdjęć z budowy lub/i ukończonego domu. Dodatkowo jakieś informacje, które pomogą podczas prac budowlanych, jakieś wskazówki? Czy w ogóle ktokolwiek budował owy domek w woj. Wielkopolskim bądź Lubuskim? Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?