W ramach etapu "0" ławy fundamentowe zostały nieco obniżone do głębokości 152 cm, ze względu na obserwowaną na Mazurach głębokości zamarzania gruntu. Dodatkowo zamiast żelbetowych ścian fundamentowych zastępujemy je ścianami z bloczka betonowego B20, który zostanie zakończony wieńcem z drutu o gr. 12mm.
Roboty rozpoczęliśmy 03.03.2021 r. od przygotowania gruntu (wytyczenie budynku, wykonanie wykopu pod budynek, częściowej wymiany gruntu, zagęszczenia gruntu w miejscach ław oraz rozpoczęciem budowy szalunków).
Dzisiaj, tj. 09.03 - wykonane zostało 50% ścian fundamentowych i częściowo został przygotowany wieniec ścigający ściany fundamentowe.

Od 10.03 rozpoczęło się układanie wieńca i budowa kolejnych szalunków aby 12.03 zalać całość betonem C25, przygotowując podstawę pod właściwe ściany. Międzyczasie rozłożona została cała wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna z zewnętrznym przyłączem, które zasilone zostało siecią 13.03 (miejmy nadzieję, że nic pechowego się nie wydarzy ;). Kolejny raz Panowie z Rob-Bud stanęli na wysokości zadania i tym sposobem rozpoczął się etap zasypywania i zagęszczania mieszanki piaskowo-żwirowej wewnątrz fundamentów. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 15-16 być może uda się wylać "chudziak".

Poniżej przedstawiam Wam kilka fotografii, jak to zaczyna wyglądać.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?