17.10.2016:

Ostatnio rzadko się odzywaliśmy, ale - jak pisałem - postępy są mniej spektakularne. Przynajmniej na zewnątrz nie są tak widoczne.

W każdym razie: elektryk zakończył swoją radosną twórczość. Ograniczyliśmy się do podstawowej instalacji elektrycznej oraz rozprowadzenia "skrętki" do internetów po całym domu (no, bez łazienek i kotłowni...). Materiały kosztowały nas ok 3.500 zł. Więcej kasy poszło w kabel miedziany od skrzynki ZK do domu. W projekcie jest tańszy, aluminiowy, ale tu postanowiliśmy nie oszczędzać, żeby nie trzeba było potem kopać.

Po drugie podłączono nam gaz. Chwila roboty, bo gaz był 2 m od granicy, więc koparka raz dwa się uwinęła i jest. Mamy więc w zasadzie wszystkie media.

Last but not least: z początkiem ubiegłego tygodnia (10 października) weszli tynkarze. W parę dni się uwinęli z górą. Ten tydzień robią dół i sufity. Dla zainteresowanych koszt to 24 zł/m2 (z materiałem). Z pobieżnych obliczeń wynika, że mamy jakieś 400 m2 do otynkowania. Łatwo policzyć... Tynki maszynkowe gipsowe firmy Knauff. Ekipa jest dwuosobowa, ale idą naprawdę szybko i - co najważniejsze - równo. Niestety, pogoda nie sprzyja wysychaniu tynków. Mamy ciągle ok 7 stopni i do tego pada albo prawie pada. Duża wilgotność na zewnątrz nie sprzyja schnięciu. Poprosiliśmy o włączenie dmuchaw, bo nie mamy jeszcze żadnych instalacji. Dorzucimy jeszcze grzejnik elektryczny na dzień, żeby sobie dmuchał na ściany - może coś pomoże. Dach jeszcze nie jest ocieplony, więc powietrze może sobie cyrkulować, tylko że mogłoby wreszcie zrobić się cieplej i... susiej (?)... E, bardziej sucho... :-)

Dopisek 22.10.2016:

Tynków wyszło 463 m2, co daje 11.112 zł... 

Hydraulik zapowiada się na początek listopada, więc mamy dwa tygodnie spokoju na budowie. Teraz zobaczymy, jak będą schnąć.

Potem jeszcze ocieplenie dachu. Już wiemy, że tutaj liczą sobie 60 zł za m2 za: założenie wełny (20 cm + 10 cm), stelaże, rozpięcie folii, regipsy, szpachlowanie.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez ryba
#1
hej. Czy można was odwiedzić i obejrzeć domek na żywo?? Proszę o kontakt rybka1234@op.pl. Z góry dziękujemy.
Default avatar
Napisany przez województwo
#2
Hej w jakim województwie wybudowaliście dom? Chętnie bym obejrzała. Pozdrawiam domagala.ewka@gmail.com
Default avatar
Napisany przez Helka2003
#3
Bardzo proszę o podanie województwa w którym budujecie domek. Pozdrawiam
Eagle icon
Napisany przez Spongar
#4
Dzień dobry, czy tynki gipsowe Knaufa okazały się dobrym wyborem? Ja chyba też będę decydował się na utwardzone wapienne, gdyż producenci zapewniają dużą odporność na uszkodzenia (podobną do cementowo-wapiennych) przy zachowaniu gładkości powierzchni, co nie jest bez znaczenia, bo nie trzeba później robić gładzi. Ale pytanie - czy zapewnienia producentów względem twardości są prawdziwe? Byłbym wdzięczny za odpowiedź w komentarzu :) Pozdrawiam, Michał

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?