Długo wyczekiwany moment i wreszcie nadszedł wystartowaliśmy z budową 19.06.2017r :)

A wszystko zaczęło się w marcu rok temu, podjęliśmy decyzję o zmianę mieszkania na większe, zaczęliśmy szukać, analizować koszt i padła propozycja a może jednak Dom Nasz Własny :)  następnie poszukiwania działki  i udało się, kolejnym etapem był  projekt, przejrzeliśmy chyba wszystkie możliwe projekty dostępne na rynku, Zależało nam przede wszystkim na dachu dwuspadowym, kotłowni za garażem, pokojem na dole z wjazdem od południa, wpadł nam w oko projekt Dom w Jonatanach. Dzięki Uprzejmości pewnej sympatycznej Pary mogliśmy obejrzeć go na żywo, wejść do środka i wyobrazić sobie jak by to było..... Po tej wizycie podjęliśmy decyzję że to własnie będzie ten projekt. DZIĘKUJEMY :) :) :)

Na koniec czerwca zabraliśmy się za załatwianie wszystkich formalności, przyznam  po cichu liczyłam że uda się ruszyć z budową na jesień, niestety  na każdy papier trzeba się naczekać i tak Nam zeszło do kwietnia , pod koniec dostaliśmy pozwolenie na budowę.  Z firmą która nam będzie stawiała Dom byliśmy umówieni na polowe Maja, niestety pogoda zrobiła się kapryśna i wszystko przesunęło się o miesiąc w czasie. Na czwartek mamy zamówiony beton i powoli do przodu :)

W projekcie wprowadziliśmy kilka zmian, a mianowicie:

  • w pokojach u dzieci zlikwidowaliśmy balkony
  • zlikwidowaliśmy kominek
  • poszerzyliśmy korytarz dół, góra
  • dodaliśmy okno w garderobie
  • łazienka na dole bez przyrznica na korzyć wiatrołapu
  • zrezygnowaliśmy z okna narożnego na Standard
  • i zastanawiam się nad postawieniem ścianki w miejscu barku

 

 

White
White
White
White

Komentarze

Projekt dom w jonatanach 2  289
Napisany przez Agata
#1
Powodzenia !!! Ja po roku uważam , że nie ma lepszego projektu domu. Jest praktyczny, przestronny... uwielbiam każdy jego kąt :)
Images
Napisany przez plamka
#2
Dziękuje, jeszcze długa droga przed Nami, a już nie mogę się doczekać
Default avatar
Napisany przez Agata
#3
Czemu wszyscy poszerzacie korytarze... przecież to straszliwa strata przestrzeni w pokojach ?? Uwierzcie , że 120 cm to mega przestrzeń.... mój syn kopie z tatą i siostrą zimą piłkę na górze w korytarzu. To tylko komunikacja... a ważne jest miejsce w pokojach.... serio. Widzieliście jakieś umeblowane Jonatany... bo pamiętajcie ze takie w trakcie budowy to jest ZUPEŁNIE coś innego niż wykończone....
Default avatar
Napisany przez KiT
#4
My też w miejscu barku postawiliśmy mini ściankę na 65 cm. Już teraz wiem, że był to dobry pomysł - ładnie zasłoni ciąg mebli.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?