Blog założony przez plamka.
Projekt: Dom w jonatanach. Na blogu 23 wpisy, 98 zdjęć, 49 komentarzy.

Ogrodzenie panelowe, Elewacja, parapety...

Zaczęliśmy robić ogrodzenie panelowe, na razie z lewej strony i z tyłu domu. Panele 3d udało sie Nam kupić w Leroy w dosyć atrakcyjnej cenie bo 37.99zł za sztuke w kolorze grafitu. Jak dzwoniliśmy do firm które się zajmują produkcją to ceny nie schodziły poniżej 70zł za metr bieżący.

W połowie czerwca wchodzi ekipa i będą działać z elewacja i teraz mamy dylemat dotyczący wykończenia a mianowicie, czy płytka elewacyjna czy panel? i w jakim kolorze.....                  Dach czarny, okna, drzwi i brama w kolorze winchester, elewacja będzie biała i co dalej? Myślimy nad podobnym ułożeniem jak na zdjęciach poniżej.  Może macie jakieś propozycję, chętnie coś podpatrzymy :)

Przed nami elewacja i czas wybrać parapety zewnętrzne. Mamy dylemat z wyborem koloru, dachówka jest czarna glazura, okna, drzwi i brama winchester, elewacja będzie biała z dodatkami kamienia w wejściu i dojdzie deska tam gdzie okna tarasowe.

Oglądaliśmy próbki z granitu na parapety. Mamy kolor czarny, szary i grafit z czarnym. Musze przyłożyć próbki do okna i zrobić foto, może będzie łatwiej. A u Was jak to wygląda?

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Zabudowa poddasza

Dzieje się dzieje, dwa pokoje na poddaszu ma już położone płyty. Naprawdę wygląda to świetnie, każdy kolejny postęp a człowiek się cieszy jak dziecko :) 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wełna

Od tygodnia działamy z wełną, w sumie to mąż dzielnie walczy na górze. Dwa pokoje już prawie skończone. Jestem z niego dumna, ponieważ siedzi tam po godzinach pracy oraz w soboty i ciężko pracuje. 

White
Dodaj komentarz

Mamy drzwi

Mamy drzwi, po dwóch miesiącach oczekiwań są już zamontowane. Bardzo fajnie się komponują z oknami i bramą. Jesteśmy zadowoleni

Wejściowe CAL Zyndram kolor winchester, szyba refleks

Wikęd 26d kolor winchester

White
White
White
Dodaj komentarz

Brama jest, czekamy na drzwi :)

Jesteśmy już po montażu bramy garażowej, niby to tylko brama a jednak zmienia wizerunek całego domu. Brama firmy Wiśniowski kolor Winchester  - 4800zł

Długo zastanawialiśmy się nad drzwiami, pytaliśmy, jeździliśmy oglądać u innych inwestorów. Ostatecznie decyzja padła na CAL drzwi drewniane wejściowe, Model  ZYNDRAM Sosna w okleinie dębowej, w kolorze winchester, 2 naświetla szkło refleks, klamka inox (7900zł)  Do kotłowni  WIKĘD, MODEL 26D,  w kolorze winchester, wersja optimum, klamka inox (2300zł) Czas oczekiwania to 5 - 7 tygodni, także po Nowym Roku będą.

Ogólnie przyjęliśmy, że brama i 2 pary drzwi zewnętrznych wyniosą nas ok. 15tyś. Także udało się zmieścić w tej kwocie. 

Cieszę się, że już mamy to za sobą, teraz czekamy na montaż i będziemy cieszyć oko :)

Dodaj komentarz

Wikęd czy CAL?

No i utknęliśmy przy wyborze drzwi wejściowych. Początkowo byliśmy zdecydowani na Wikęd, ale wczoraj Nam zaproponowano firmę CAL i drzwi drewniane. Różnica w cenie między Wikęd Termo Prestige Lux wzór 26c a CAL model ZYNDARM wynosi 2.100zł z montażem. Także rozpiętość cenowa nie jest strasznie duża. Wejście mamy od zachodu, teraz jeszcze kwestia jak drzwi będą pracowały, od południa będzie cały czas słońce, zadaszenia nie mamy, ale jest wnęka.

Zastanawia mnie też kwestia doboru koloru, dach jest czarny glazura, okna Oknoplast Winchester, żeby całość miała ręce i nogi to myśleliśmy żeby brama i drzwi były też w kolorze Winchester. I teraz drzwi aluminium kolor winchester jest taki sam jak okna, natomiast drzwi drewniane nie będą miały takiego samego odcienia.. Ja oszaleje z tymi drzwiami...

Jakie są Wasze opinie i doświadczenia z drzwiami drewnianymi i aluminiowymi?

Dodaj komentarz

Dylemat drzwi wejściowe

Jesteśmy na etapie wyboru drzwi wejściowych.  I zaczeły się schody, jakie, jaki model itd. niby prosta sprawa a jednak trudny wybór. Dachówka jest czarna glazurowana, okna kolor Winchester, więc drzwi też będą w takim odcieniu. Drzwi  z klamką, dwa naświetla boczne. I teraz kwestia  szyby jaka: mleczna, refleks, lustro weneckie.... jak to jest z tymi szybami z widocznością i utrzymaniem ich w czystości (mam na myśli tutaj ślady po palcach, bo wiadomo, że szybę i tak często się myje) ew. każda Wasza wskazówka jest cenna Dostaliśmy wycenę z firmy Wiked model 26c, podoba Nam sie też 32
White
Dodaj komentarz

Tynki gotowe

Tynki skończone, wyszło 637m2 Wnętrze od razu wygląda inaczej, jest SUPER Kolejny etap to zakup bramy garażowej i drzwi zewnętrznych. Na bramę jesteśmy zdecydowani w przeciwieństwie do drzwi wejściowych z którymi mamy dylemat... A to pare fotek z dzisiaj Góra - korytarz, sypialnia, klatka schodowa Dół - wiatrołap, korytarz, pokój, schody, kuchnia, salon
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Czas na tynki

Kolejny etap w trakcie. Od tygodnia tynkarze działają. Zdecydowaliśmy się na tynki gipsowe, oprócz łazienek, pralni, spiżarki i garażu tam cementowo - wapienne. Mamy 600m2 do zrobienia, 28zł za m2 Góra jest prawie skończona. Wszystko prezentuje się coraz lepiej aż miło popatrzeć :)
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Brama wjazdowa + drzwi wejściowe

Tynkarze działają, prace idą do przodu. A my zastanawiamy się teraz nad wyborem drzwi wejściowych oraz bramy garażowej. Dachówka jest czarna, okna w kolorze winchester, elewacja będzie biała. Brama i drzwi także będą w odcieniu winchester. Co do zakupu bramy wjazdowej wstępnie wybór padł na firmę Wiśniowski, ale nie mamy jeszcze wybranego konkretnego modelu.

Druga kwestia to drzwi wejściowe, mamy otwór 2m, drzwi będą miały dwa naświetla boczne. Podobają Nam się proste z standardową klamką i wstępnie wybór padł na firmę Wikęd Termoprestige wzór 26D.  Ale podobają się Nam także drzwi z firmy OKNOPLUS model Dakota oraz firma PARMAX model Xfaktor

Chętnie skorzystam z Waszym podpowiedzi w tej kwestii na co zwrócić uwagę, każda wskazówka jest cenna :)

White
White
White
Dodaj komentarz

Podłogi wylane

Podłogi mamy już wylane w całym domu. Piach, beton, robocizna 4.700zł + styropian i folia ok. 4.000zł Poszło 113 szt worków cementu i 2x po 17 ton piachu. Posadzki zazbrojone mikrowłóknem. Teraz kolejny etap to tynki. Jesteśmy umówieni na koniec września. Firma jest sprawdzona więc nie martwimy się o wylaną podłogę.
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Hydraulika + podłogówka

Hydraulika za nami. Prace zostały zakończone w sobotę. Mamy rozprowadzone wszystkie przyłącza, rury, zostało położone ogrzewanie podłogowe. Łącznie mamy 197m powierzchni podłóg dół i góra. Ogrzewanie podłogowe zostało położone na 84 metrach, na całym dole (bez spiżarki pod schodami) oraz górna łazienka i pralnia. Ta przyjemność wyniosła Nas 9.800zł materiał + 3.700zł robocizna W tygodniu wchodzi ekipa i będą wylewać podłogi.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Prace wokół domu...

W trakcie prac hydraulika, ogarnęliśmy troszkę teren wokół domu. Ze względu na fakt, iż działka do równych nie należała, więc musieliśmy trochę ziemi nawieźć. Z efektu końcowego jesteśmy bardzo zadowoleni - prezentuje się fajnie :)

 

White
White
Dodaj komentarz

Elektryka za Nami...

Mamy już skończoną elektrykę, wszystkie kable, gniazda elektryczne, antenowe, włączniki zostały rozprowadzone.  Z dołem nie było problemu, poszło gładko, gdyż mamy zrobiony projekt      z wizualizacją praktycznie całego dołu oprócz małego pokoju, natomiast z górą było troszkę ciężej, rozplanować samemu co gdzie ma być, żeby to miało ręce i nogi, ale się udało :)

Położenie elektryki z robocizną i materiałem wyniosło nas ok. 8tyś.

Teraz na dniach wchodzi hydraulik i w połowie lipca będą wylewać Nam podłogi.

Dodaj komentarz

Podsumowując SSZ - KOSZT

Jesteśmy na etapie SSZ, teraz każdy postęp prac cieszy oko coraz bardziej. Po wstawieniu okien dom wygląda już całkiem fajnie, także powolutku będziemy realizować nasze Marzenie :)

Bramy garażowej i drzwi wejściowych nie zamawialiśmy, zajmiemy się tym już po tynkach.  Musimy się zastanowić nad kolorem i  modelem drzwi, jest tak duży wybór, że na razie nie zawracam sobie tym głowy. Ale jestem otwarta na propozycje, każda uwaga jest cenna, jakie firmy polecacie. Myśleliśmy tak wstępnie, aby brama garażowa i drzwi były w jednym odcieniu, może antracyt....

A wracając do SSZ to na chwilę obecną budowa wyniosła nas 195 tyś (architekt, geodeta, geolog, hydraulik, przyłącze elektryczne,  materiały budowlane, robocizna ekipy, dach, okna)

Dodaj komentarz

Są i Okna

W tygodniu wstawili Nam okna, przyznam że troszkę się obawiałam bo podczas zakupu mieliśmy dylemat, złoty dąb czy winchester. Ostatecznie wybraliśmy okna z Oknoplastu - Winergetic Premium, kolor winchester ze srebrną klamką pixel, ciepła ramka, ciepłe parapety. Muszę powiedzieć, że bardzo fajnie się prezentuja, jestem zadowolona
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Mamy to...dach gotowy

Udało  się, dachówka położona, zostały sprawy kosmetyczne. Trzeba jeszcze komin obłożyć, wybraliśmy czarną glazurowaną cegłę klinkierową.

Dach prezentuje się rewelacyjnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Tylko jest jedno małe ale,  a mianowicie nie wzięliśmy pod uwagę tego, iż dachówka ceramiczna w kolorze czarnym podczas docinania koło okien będzie miała odcień pomarańczowy i niestety ale to troszkę widać.... Jest rozwiązanie, okazało się, że jest specjalna farba do pomalowania obciętej dachówki :)

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Czekamy na dach i okna

Po długich dylematach związanych z oknami, decyzja zapadła. Zamówiliśmy okna z Oknoplastu - Winergetic Premium, kolor winchester ze srebrną klamką pixel, ciepła ramka, ciepłe parapety. Największy dylemat był z oknami tarasowymi, wzieliśmy jedno przesuwne na systemie hst, a drugie otwierano/uchylne 90cm a 180cm stała witryna. Okna będą w połowie marca. Teraz ekipa skończyła deskowanie, papowanie i nabijają łaty. Dachówka (Roben MonzaPlus Tobago) wczoraj przyjechała i czekamy na efekt końcowy.
White
White
White
Dodaj komentarz

Wiecha i dylemat Okna...

Jest, w piątek ekipa postawiła wiechę.

Na parterze mamy ścianki działowe, schody są wylane. Zmniejszyliśmy wejście z korytarza do kuchni na 90cm oraz postawiliśmy ścianke 100cm w miejscu gdzie na wizualizacji Archonu jest barek. Po wielu dylematach jednak więcej + było za kuchnią na pół zamkniętą, tak więc żeby nie zamykać jej całkiem staneła tam ścianka i tym samym wejście do kuchni z salonu będzie miało 110cm.

Przed końcem roku dostaliśmy wstępne wyceny okien z Dako oraz Oknoplast. Okna na profilu Veka, 3 szyby, 7-komorowe, ciepłe parapety. Muszę powiedzieć, ze jak usłyszeliśmy koszt okna tarasowego 270/230 w systemie hst to mało z krzesła nie spadłam, nie sądziłam że to aż 10tyś za okno,  natomiast system psk połowa tej ceny 5tyś. I teraz jest dylemat, ponieważ zakładaliśmy że oba okna będą otwierane, no ale 20tyś za 2 okna to szaleństwo, więc są 3 opcje: 

- jedno na stałe nie otwierane to koło kuchni, a drugie przesuwne w systemie hst

- oba przesówne tańsze w systemie psk

- jedno dzielone na 3 szyby otwierane to od kuchni a drugie w systemie hst przesówne

Dużo czytaliśmy o tych systemach psk i hst i opinie są bardzo różne, są zwolennicy i przeciwnicy. Może coś doradziecie w tej kwestii, Bardzo chętnie poczytam inne opinie.

W tygodniu jesteśmy umówieni na pomiary na budowie, i zobaczymy jak to wszystko wyjdzie, w Oknoplaście mają teraz promocje, więc fajnie gdyby udało się trochę taniej je zakupić. Zastanawiamy się także nad kolorem, na pewno będzie dwustronny, w Dako nam polecono Złoty dąb, natomiast w Oknoplaście Winchester tłumacząc, że jest to odcień  bardziej elastyczny i pasujący do "wszystkiego" niż złoty dąb.... tak więc ta kwestia jest sporna na tą chwilę, w każdym razie okna na pewno będą montowane dopiero marzec/kwiecień.

Wrzucam kilka fotek zrobionych już w 2018r :)

 dom przód, tył, salon, korytarz, schody, góra widok na pokoje dzieci oraz na sypialnie.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop wylany, działamy dalej :)

Mamy strop teriva zrobiony, jutro ruszają ze ścianką kolankową i lecimy dalej :) 

Drewno na więźbę dachową zamówione, za 2 tygodnie będzie gotowe.

Dachówka wybrana, będzie ROBEN MONZA PLUS TOBAGO

i czekamy na dalsze efekty....

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Parter jest :)

No w końcu widać Nasz Domek, oko się cieszy, na sam widok buzia się uśmiecha, chociaż przed Nami jeszcze dużo, dużo pracy...

Okno narożne zmieniliśmy na standard i jest przesunięte bardziej na środek salonu oraz okno trasowe w jadalni także jest przesuniętę.

Parter jest , jeśli pogoda dopisze to prace na budowie będą postępować do przodu sprawniej,  byliśmy w sobotę obejrzeć dachówki i zastanawiamy się nad CRETAION Titania, BRASS  Rubin 13V, lub ROBEN MONZAplus. W ciągu tygodnia dostaniemy wyceny z 3 firm i zobaczymy. 

 

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Prace trwają...

Minęły 4 tygodnie od rozpoczęcia prac, Nasz domek powoli, powoli rośnie, muszę przyznać, że pogoda jest wyjątkowo nie sprzyjająca, pada, pada, ciągle pada....

W międzyczasie dostaliśmy rzut parteru z naniesionymi zmianami, oraz układ górnej łazienki.  

W późniejszym czasie jak będę miała miała projekt to pewnie jeszcze niewielkie zmiany będą. Tak to będzie wyglądało. Taki jest plan :)

Jestem otwarta na uwagi, każda rada cenna :)

White
White
Dodaj komentarz

No to zaczynamy :)

Długo wyczekiwany moment i wreszcie nadszedł wystartowaliśmy z budową 19.06.2017r :)

A wszystko zaczęło się w marcu rok temu, podjęliśmy decyzję o zmianę mieszkania na większe, zaczęliśmy szukać, analizować koszt i padła propozycja a może jednak Dom Nasz Własny :)  następnie poszukiwania działki  i udało się, kolejnym etapem był  projekt, przejrzeliśmy chyba wszystkie możliwe projekty dostępne na rynku, Zależało nam przede wszystkim na dachu dwuspadowym, kotłowni za garażem, pokojem na dole z wjazdem od południa, wpadł nam w oko projekt Dom w Jonatanach. Dzięki Uprzejmości pewnej sympatycznej Pary mogliśmy obejrzeć go na żywo, wejść do środka i wyobrazić sobie jak by to było..... Po tej wizycie podjęliśmy decyzję że to własnie będzie ten projekt. DZIĘKUJEMY :) :) :)

Na koniec czerwca zabraliśmy się za załatwianie wszystkich formalności, przyznam  po cichu liczyłam że uda się ruszyć z budową na jesień, niestety  na każdy papier trzeba się naczekać i tak Nam zeszło do kwietnia , pod koniec dostaliśmy pozwolenie na budowę.  Z firmą która nam będzie stawiała Dom byliśmy umówieni na polowe Maja, niestety pogoda zrobiła się kapryśna i wszystko przesunęło się o miesiąc w czasie. Na czwartek mamy zamówiony beton i powoli do przodu :)

W projekcie wprowadziliśmy kilka zmian, a mianowicie:

  • w pokojach u dzieci zlikwidowaliśmy balkony
  • zlikwidowaliśmy kominek
  • poszerzyliśmy korytarz dół, góra
  • dodaliśmy okno w garderobie
  • łazienka na dole bez przyrznica na korzyć wiatrołapu
  • zrezygnowaliśmy z okna narożnego na Standard
  • i zastanawiam się nad postawieniem ścianki w miejscu barku

 

 

White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger  Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?