Jest, w piątek ekipa postawiła wiechę.

Na parterze mamy ścianki działowe, schody są wylane. Zmniejszyliśmy wejście z korytarza do kuchni na 90cm oraz postawiliśmy ścianke 100cm w miejscu gdzie na wizualizacji Archonu jest barek. Po wielu dylematach jednak więcej + było za kuchnią na pół zamkniętą, tak więc żeby nie zamykać jej całkiem staneła tam ścianka i tym samym wejście do kuchni z salonu będzie miało 110cm.

Przed końcem roku dostaliśmy wstępne wyceny okien z Dako oraz Oknoplast. Okna na profilu Veka, 3 szyby, 7-komorowe, ciepłe parapety. Muszę powiedzieć, ze jak usłyszeliśmy koszt okna tarasowego 270/230 w systemie hst to mało z krzesła nie spadłam, nie sądziłam że to aż 10tyś za okno,  natomiast system psk połowa tej ceny 5tyś. I teraz jest dylemat, ponieważ zakładaliśmy że oba okna będą otwierane, no ale 20tyś za 2 okna to szaleństwo, więc są 3 opcje: 

- jedno na stałe nie otwierane to koło kuchni, a drugie przesuwne w systemie hst

- oba przesówne tańsze w systemie psk

- jedno dzielone na 3 szyby otwierane to od kuchni a drugie w systemie hst przesówne

Dużo czytaliśmy o tych systemach psk i hst i opinie są bardzo różne, są zwolennicy i przeciwnicy. Może coś doradziecie w tej kwestii, Bardzo chętnie poczytam inne opinie.

W tygodniu jesteśmy umówieni na pomiary na budowie, i zobaczymy jak to wszystko wyjdzie, w Oknoplaście mają teraz promocje, więc fajnie gdyby udało się trochę taniej je zakupić. Zastanawiamy się także nad kolorem, na pewno będzie dwustronny, w Dako nam polecono Złoty dąb, natomiast w Oknoplaście Winchester tłumacząc, że jest to odcień  bardziej elastyczny i pasujący do "wszystkiego" niż złoty dąb.... tak więc ta kwestia jest sporna na tą chwilę, w każdym razie okna na pewno będą montowane dopiero marzec/kwiecień.

Wrzucam kilka fotek zrobionych już w 2018r :)

 dom przód, tył, salon, korytarz, schody, góra widok na pokoje dzieci oraz na sypialnie.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Agata
#1
my mamy u siebie jedną tarasówkę dzieloną na 3 w ogóle nie otwieraną. Druga tarasówka jest podzielona na 3 i otwiera się normalnie tylko jedna część - jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania i po 1,5 roku ani raz nie przeszlo mi przez myśl by to zmieniać. Owszem - jestem zmuszona myć okna od zewnątrz - ale powiem szczerze, że na parterze myję tak wszystkie - nawet te, które się otwierają :) Jakoś tak lubię :) Chcecie opinii to przedstawię Wam moją - przesuwne okna są piękne, pewnie - ale ja np nigdy takiego nie chciałam. Nie podoba mi się taka wielka dziura głównie z tego względu, że owady wpadają do domu :) My na nasze jedyne otwierane kupowaliśmy drzwi moskitierowe zeby uwolnić się od latającego dziadostwa w domu latem. Kolejny argument to koszt wymiany szyby - oczywiście wiem, że to może się nie zdarzyć nigdy - ale mamy dzieciaki, kopią piłkę itp.... każdy wie, że największy koszt okna to szyba. Z reguły okno przesuwne jest ciężkie - co dla mnie jest minusem - bo dzieci nie dałyby rady otwierać i przymykać - a nie po to mamy dom by je ograniczać w korzystaniu z podwórka :) Kolor to już naprawdę rzecz gustu i ciężko tu dyskutować o gustach - jednak dosłownie moja sąsiadka obok zamontowała ostatnio winchester u siebie - i chodzi dumna jak paw, że ma takie piękne okna. Szczerze- kolor dla mnie wygląda jak kupa , i naprawdę nie mówię tego złośliwie, bo nie jestem takim typem człowieka absolutnie. I może właśnie dlatego sprzedający Wam powiedział, że kolor jest "elastyczny" bo jest po prostu nijaki dla mnie. Ja ogólnie mam alergię na brązowe okna ( my mamy obustronny antracyt) ale gdyby nie było na rynku antracytu wybrałabym złoty dąb bo jest wyrazisty i ciepły w odbiorze:) Podsumowując - moim zdaniem wybierając okna trzeba patrzeć głównie na to by były ciepłe - czyli koniecznie 3 szybowe, jakiś ciepły montaż i dobre parapety likwidujące mostki cieplne. Warto patrzeć by były nieawaryjne, dobrze przylegały i oszczędzały Wam ciepło w domu - trzeba pamiętać że w Jonatanach w salonie przeszkleń jest dużo, to ma swoje plusy i minusy. Nie piszecie nic czy planujecie rolety antywłamaniowe ( ja tego nie mam bo mi się nie podoba gdy domy są takie nieprzystępne i pozamykane z każdej strony) jeśli nie myślicie o roletach - to od razu zaplanujcie coś co SKUTECZNIE zatrzyma promienie słoneczne latem ( my mamy plisy z antyrefleksem - jestem mega zadowolona) bo salon latem nagrzewa się niemiłosiernie. pozdrawiam Agata
Default avatar
Napisany przez KiT
#2
Cześć, My obydwa okna tarasowe mamy dzielone na 3 równe części. Przy czym jedna z nich zawsze jest w fiksie, czyli nieotwierana, natomiast dwie pozostałe z ruchomym słupkiem. Profil VEKA 82 (kolor złoty dąb) - producent Adams, ciepłe parapety. Wykonawca robi nam podkład poziomujący ze styroduru 4cm. (dość mocno likwiduje mostki termiczne). Montaż tradycyjny - będzie w lutym, jak pogoda pozwoli. Na wszystkie okna mamy rolety antywłamaniowe z moskitierami, ze względu na położenie domu, niedaleko zbiornika wodnego. W ubiegłym roku, gdy zaczynaliśmy budowę na wiosnę, komary gryzły niemiłosiernie. Podobnie jak Ty zmniejszyliśmy otwór drzwiowy od strony korytarza na 90 cm, w miejscu barku robimy ściankę na 65 cm, aby trochę odgrodzić kuchnię. Przy kominie ma stać kuchnia kaflowa, więc nie mogliśmy pozwolić sobie na większe "domknięcie". Powodzenia!!!
Images
Napisany przez plamka
#3
Okna już zamówione w Oknoplaście, montaż będzie w marcu, Winergetic premium, ciepła ramka i parapety, po wielu dyskujsach wzieliśmy jedno tarasowe przesuwne na systemie hst, a to koło kuchni będzie dzielone 90cm drzwi otwierano/uchylne oraz stała witryna 180cm. My w miejscu barku postawiliśmy ścianke o szerokości 100cm, tak żeby zakryła meble i jeszcze kawałek zostaje.
Default avatar
Napisany przez Monika
#4
Plamka, ile Was kosztowały te okna?

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?