Hydraulika za nami. Prace zostały zakończone w sobotę. Mamy rozprowadzone wszystkie przyłącza, rury, zostało położone ogrzewanie podłogowe. Łącznie mamy 197m powierzchni podłóg dół i góra. Ogrzewanie podłogowe zostało położone na 84 metrach, na całym dole (bez spiżarki pod schodami) oraz górna łazienka i pralnia. Ta przyjemność wyniosła Nas 9.800zł materiał + 3.700zł robocizna W tygodniu wchodzi ekipa i będą wylewać podłogi.
Mid 3c7876acc888b00cada19746f0f864fd
Mid ae9a1f17a4f0ec4c7f01a10b1afd48f2
Mid 612a67152700989c91dc2c5825dd845b
Mid 16c38f302252a300b4e09ed14069fadb
Mid 777c7cf0091ca9c49907cd3bd62e0427

Komentarze

Default avatar
Napisany przez miciek
1 osoba lubi ten post
#1
Troche ta podłogówka wygląda dosc niechlujnie. Nie wiem czym będziecie grzać, ale z tego co wiem to rurki w pokojach układa się w odległości 15cm od siebie, w łazienkach gdzie powinno być cieplej co 10cm. Jak będziecie mieć gorącą wode w podłogę to może to wystarczy. W garazu i kotłowni mam w odległości co 30cm. Jak sie kiedyś w końcu zbiore i na swoim blogu dojdę do tematu podłogówek to zaproszę pokazać jak to wygląda :), nie mówie ze u mnie nie będzie kwiatków i jest idealnie. Mój wykonawca używał specjalnej folii pod podłogówkę - takiej srebrnej odbijającej energie aby nie grzać styropianu, z kratką ułatwiającą proste układanie rurek.
Orszeliny
Napisany przez morckrz
#2
Jak by miało być pięknie i równo to robiłbym tak - płyta VarioNova m.youtube.com/watch?v=5dzgFE_TdXk Wg mnie jest w miarę dobrze ułożone. Ciepło przewodzi jastrych, więc przy odstępie 20 cm też w zależności od temp.zasilania i zapotrzebowania ciepła da się zagrzać. Nie grzeje się styropiano, różnica temp.pod styropianem i tak spowoduje, że będzie upływ ciepła do podłoża, fizyki się nie oszuka. Fajnie że są zagęszczenia pod oknami, niweluje wpływ promieniowania chłodu od okiem do podłogi :) Najważniejsze aby było szczelne i dobrze odpowietrzone. U mnie dopiero dachówkę kładą, ale płyta VarioNova leży już i czeka :) Mniejszy odstęp powoduje zwiększenie temp.na posadzce i zwiększone oddawanie przez to ciepła, tyle że instalacja musi być dobrze hydraulicznie zrównoważona. Inaczej może woda sobie sama nie poradzić i może nie być odpowiednio zagrzane w pomieszczeniach.
Images
Napisany przez plamka
#3
Bez obaw wszystko jest tak jak być powinno :) Ekipa jest sprawdzona i wszystko działa bez zarzutu u pozostałych inwestorów. Zbytnie zagęszczenie rur w efekcie doprowadza m.in. do pogorszenia komfortu zdrowotnego, a nie o to tu chodzi, żeby się parzyć we własnym domu, przyczynia się również do pojawiania się szczelin w podłogach drewiananych. A zakup srebrnej folii z kratkami jest to zbędny wydatek. Pozdrawiam
Orszeliny
Napisany przez morckrz
#4
Jeżeli wszystko działa to bardzo dobrze. Wyższą temp.paneli uzyskuje się od nagrzewania ich od słońca. Jeżeli zachowa się parametry dopuszczone przez producenta nie będzie problemu. Przy grubych deskach wzrasta opór cieplny i duży odstęp może być niekorzystny. Przy układaniu paneli warto zastosować cieńszą matę przeznaczoną do OP, zmniejszy to dodstkowy opór cieplny. Jak chodzi o komfort i warunki zdrowotne, to gęstym i rzadkim odstępem można uzyskać tą samą temperaturę podłogi, tylko innym już przepływem, więc zagęszczenia nie ma wpływu bezpośrednio. Oczywiście jeżeli nie pilnuje się parametrów zalecanych czyli nie przestrzega dopuszczalnych temp.w strefie ciągłego przebywania i sporadycznego to można sobie zaszkodzić. Najważniejsze aby instalacjsa działała. Większy odstęp jedynie odcina możliwość zastosowania niskotemperaturowych źródeł ogrzewania. Spada sprawność urządzeń. Można dogrząć wtedy kominkiem :) Także trzymam kciuki :) Staram się doradzić, nie krytykować.
Images
Napisany przez plamka
#5
Dziekuje
Default avatar
Napisany przez miciek
#6
Dlatego też, w pierwszej części zadałem w wątpliwość czym będziecie grzać. Ja bede miał źródło niskotemperaturowe, pompe ciepła, gdzie aby COP był wysoki należy podać jak najniższą temperature. Na podłogówce daje się wtedy pewnie nie wiecej jak 30 stopni. Wtedy im większa powierzchnia grzania tym lepiej. Jak macie grzanie ekogorszkiem czy gazem pewnie mozna dolozyc do pieca, coby osagnac to samo. Mój wykonawca zleca zawsze projekt podłogówki firmie, i na podstawie projektu realizuje. Ma wtedy obliczone zagęszczenie rurek, odstęp oraz potrzebną moc dla danego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?