Pod koniec marca ruszyły prace szalunkowe przy stropie. Strop lany, żelbetowy. Po długich poszukiwaniach udało mi się wyrwać stal w przyzwoitej cenie (jak na 03.2019) po 2650/t. Zbrojenie zgodne z projektem wygląda jak zbrojenie pasa startowego - wg. mnie grubo przesadzone, co potwierdził sam majster, ale tak jest w projekcie. Warto na tym etapie pamiętać o pozostawieniu przepustów pod różne instalacje, aby sobie ułatwić pracę na kolejnych etapach. Beton B20 dość szybko wiąże, należy pamiętać o jego regularnym podlewaniu. Kwiecień był słoneczny i wietrzny, zatem wody nie żałowałem. Z plusów tych projektów "jabłonkowych" jest dość wysoka ścianka kolankowa - ok . 130-140 cm.

White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Magda
#1
Witam, na jakim obecnie jest Pan etapie w budowie? Pojawiły się nowe niedogodności w projekcie? Dokonał Pan zmian, ulepszeń?
Default avatar
Napisany przez Adi
#2
Witam, Obecnie domek jest zamknięty, hydraulika, elektryka, izolacja podłogi (to robiłem sam) Ekipy przyszły do podłogówki, tynki, posadzki. Czekamy na gaz i wykonanie kotłowni. W samym projekcie większych błędów nie było. Na własne ryzyko, pozbyłem się podłużnic w konstrukcji więźby bo jak Pani się zapozna z tematem to w konstrukcji tego dachu są one całkowicie zbędne i niczemu oprócz obciążaniu dachu nie służą. Salon powiększyliśmy o wykusz pod balkonem zyskując ok 2m kw. Pozostałe błędy - a trochę ich było - po stronie majstrów. Niestety niektóre wyszły zbyt późno co wpłynęło na opóźnienia innych prac.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?