Kolejnym krokiem był wybór projektu czyli odpowiedź na pytania czego potrzebujemy, co chcielibyśmy aby znajdowało się w domu, jak ma on wyglądać. Już jakiś czas temu wpadł mi w oko projekt domu w Idaredach i nie dawał spokoju. Bardzo spodobał mi się ten dom jednak problem był taki iż nie posiadał dodatkowego pokoju na dole. Natomiast wersja Idaredów z tymże pokojem miała już trochę inny układ domu na dole a chciałam żeby pozostał identyczny+dodatkowy pokój. Szukaliśmy, szukaliśmy i każdy z projektów, na które wpadaliśmy ocenialiśmy na taki, że mógłby być ale... ciągle było jakieś ale. Owe projekty wymagałyby wielu zmian. I kiedy już odechciało mi się szukać bo nic nie mogłam znaleźć, mąż wyszperał Jonatany:) Na początku myśleliśmy o domu, którego metraż wynosiłby 120-130 m jednak w międzyczasie udało mi się zwiedzić domek na naszym osiedlu o metrażu 120 i wydał mi się dla nas za mały. Dla rodziny w nim mieszkającej myślę, że jak najbardziej ok bo ich jest trójka. Wiedziałam już, że nasz powinien być większy ale mąż ciągle obstawał przy tym, że tyle nam wystarczy. Na szczęście sam doszedł do wniosku, że faktycznie dla naszej czwórki + praca w domu może być ciasno. Jonatany to był strzał w dziesiątkę. Bardzo spodobał nam się projekt, dół domu był idealny, tak jak chciałam, duży salon z jadalnią, dodatkowy pokój, wielkie narożne okno i nawet mała spiżarenka pod schodami. Natomiast na górze zaczęło się kombinowanie, że dobrze byłoby przedzielić pokój nad garażem na dwa. I tak z tego kombinowania wyszło, że zdecydowaliśmy się na Jonatany 2:) W tym większym projekcie problem podzielenia pokoju mieliśmy z głowy. Zaletą też był większy garaż i kotłownia.

 Wystąpiliśmy też o wydanie warunków przyłącza prądu do naszej działki, które o dziwo otrzymaliśmy już po ok 2,5 tygodnia.

Komentarze

Default avatar
Napisany przez K i T
1 osoba lubi ten post
#1
Nasze rozważania co do wyboru projektu były podobne. Też początkowo myśleliśmy o Idaredach. U nas dodatkowo ważny był fakt, że jonatany 2 pozwalają na swobodne postawienie kuchni kaflowej połączonej z piecem kaflowym w salonie. Powodzenia w dalszych zmaganiach.
11137145 10205688706753424 2519544606435298550 n
Napisany przez sarenka212
#2
Dziękuję:) Ostatnio nasze głowy zaprzątała myśl, że może wymienić jeszcze na G2 ale ostatecznie zostaje 2;)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?