Blog założony przez Dom w Jabłonkach 12 G2.
Projekt: . Na blogu 3 wpisy, 5 zdjęć, 2 komentarze.

Powolutku do przodu

Dawno mnie tu nie było :) Ale nic się takiego nie działo ;) Ślub za nami i podróż poślubna także było pięknie i wzruszająco, ale tu nie o tym. Między przed ślubem ogrodziliśmy działkę siatką leśną i zrobiliśmy podjazd ze żwiru. Koszt ogordzenia to ok. 600 zł materiały to stemple budowlane i siatka robocizna własne ręce :) Żwir na wjazd to koszt 450 zł . A za chwilę okazało się ,że sąsiad ogradza się siatką i to na najdłuższym elemencie ok 60m. To się dorzuciliśmy ok 1000 zł. I tak nastała zima u nas :) załatwiłam formalności ze zmianą nazwiska na pozwoleniu jednym wnioskiem i wstępnie ustaliłam z kierownikiem budowy termin rozpoczęcia prac ziemnych. Tu nastepnie swoje kroki postawiłam u Geodety , który poprosił o projekt oraz wstępnie ustaliliśmy ile punktów bedzie wyznaczał - u nas 4 koszt to 400 zł a czas ok 3-4 dni . Dalej rozmawialiśmy z Panem od Koparki i cena ich usługi to 100 zł/h a taki jak nasz dom bez piwnicy to 3-4 godziny pracy. Aaaa... I zapomniełam na początku grudnia kupiliśmy pustaki" Śniadowo" ok.1500 szt oraz bloczki też ok 1500 szt Cena bloczków z paletami to 4450 zł Cena pustaków z paletami to 13113 zł (31 szt palet koszt palety 24.5 ) Każde małe rzeczy cieszą :) Ruszamy na wiosnę i będę starać się być na bieżąco :) Na koniec nasza piękna Zima ;)
White
White
White
Dodaj komentarz

Dokumenty krok po kroku !

Dokumenty i tak zawana biurokarcja to u nas w związku moja działka. Zaczynamy od tego że na naszym kawałku ziemi jest zrobiony Plan zagospodarowania przestrzennego (PZ) ( w Internecie jest tez ) więc tam gdzie nie ma trzeba złożyć wzniosek o Warunki Zabudowy(WZ) wszystko w gminie. Wypiszę w punktach co i jak : 1. GMINA. Podanie o wypis i wyrys z PZ. Czas oczekiwania u nas ok . 10 dni ustawowo do 30 dni 2. Udałam się z karta katalogowa wybranego przez nas domku do Starostwa aby potwierdzić czy zmieści się w wytycznych PZ - jest ok. 3. Starostwo Powiatowe - w nim załatwimy mapki zasadnicze u nas od ręki koszt 41 zł 4. Zakup projektu oczywiście od Archon. Czas 2 dni i już mamy. 5. Geodeta - Mapki do celów projektowych - 5 szt i na maila wersja elektroniczna koszt 500 zł 6. Wodociagi i kanalizacja - wniosek o warunki podłączenia - bezpłatny czas oczekiwania ok 2 tyg. Ustawowo 30 dni. 7. Działka leży przy drodze asfaltowej ale noe ma zjazdu - Wniosek w Gminie o zgodę na wybudowanie zjazdu +mapka orientacyjna - bezpłatnie termin. 30dni. 8.. Adaptacja : Architekt sanitarna i elektryczna u nas trochę prościej bo adaptację zrobi nam kolega wujka i koszt jest przez to mniejszy ok. 1500 zł Inni wyceniali nam to ok 3500 zł kpszt ten zależny jest od zmian jakie dokonujemy w projekcie. P.s wszędzie odwiedzam urzędy z Aktem notarialnym , mapkami oraz dowodem osobistym. A tak po drodze miedzy formalnościami załatwiamy sprawy ślubne :) Zaproszenia rozwozimy czyli przyjemne z pożytecznym. Miłego dnia kochani !!!
White
Dodaj komentarz

Łzy ze szczęścia !!!

Witam wszystkich ! Na wstępie nie zamierzam zanudzac ( mam nadzieję ) Może krótko o Nas - tzw. Inwestorach Obecnie Nasz status to narzeczeni :) ślub 18.08.2018. Nazywamy się Karolina i Krzysiek i mieszkamy na przepięknych mazurach a dokładnie okolice Pisza :) Jesteśmy chyba młodzi ( 25 i 26 lat) ale mamy głowy pełne marzeń i realizujemy je raz małymi raz dużymi krokami. Przez które często mam łzy szczęścia i cudowne uczucie nie do opisania czego życzę każdemu !!! Nasze marzenia zawsze kreciły się do okoła domu własnego domu ! I tak na jesieni zaczełam szukać wymarzonego kawałka ziemi, który nie myślałam że znajdę tak szybko :) chodź znalazł się jeden nawet spory ( 40ary) i w dobrej cenie to były jego minusy między innymi ustawa o kupnie ziemi rolniczej oraz maszt telefoni komórkowej :/ zrezygnowaliśmy :( ale nie przestałam szukać i nawet nie długo znaleźliśmy działkę ponad 14ary przy drodze asfaltowej na przeciwko mamy las :) wymarzone miejace do jeziora blisko i do naszego miasteczka też :) Szybkie odwiedzenie banków i ciągu jednego dnia mamy kredyt !!! Łzy lecą ze szczęścia a przecież to dopiero początek trudnej drogii :) Notariusz 27.12.2017 i już jest nasza !!! W następnym wpisie postaram się opisać od czego zaczęliśmy nasze formalności :)
White
Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger  Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?