1 do 5 z 5 projektów altan
Sortuj:

Zadbaj o harmonijną kompozycję projektu domu z ogrodem

Przestrzeń wokół domu to miejsce, które jest istotnym elementem wpływającym na komfort i jakość życia mieszkańców. Warto na etapie poszukiwań odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego, niezależnie od wielkości działki zaplanować przyszły ogród, by stanowił wraz z domem stylistyczną i funkcjonalną całość. Pięknie zaaranżowany taras i z rozmysłem zagospodarowany teren wokół domu stworzy atrakcyjną strefę rekreacyjno-towarzyską, w której rodzina, przyjaciele będą z przyjemnością spędzać wolny czas.

Altana zapewni wypoczynek w ogrodzie niezależnie od pogody

Jednym z elementów architektury ogrodowej są altany. Pełnią rolę letniego pokoju i są idealnym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu dla całej rodziny, zwłaszcza jeżeli w projekcie domu taras nie posiada zadaszenia. Daszek altany będzie chronił przed deszczem i nadmiernym słońcem. Niezależnie od pogody będzie można w niej poczytać książkę, czy przygotować kolację grillową i spędzić niezapomniany wieczór w gronie przyjaciół. Najlepiej usytuować ją w zacisznym miejscu w głębi ogrodu, z dala od ulicy, by zapewnić cichy i spokojny odpoczynek.

Altana drewniana czy murowana?

Na niedużych działkach dobrze sprawdzają się popularne wśród Inwestorów lekkie altany drewniane. Aby długo cieszyć się walorami tego naturalnego i ekologicznego materiału nie można zapomnieć o jego właściwej pielęgnacji. Rozwadze należy poddać również rodzaj drewna, z którego zamierzamy wykonać konstrukcję. Warto zainwestować w droższe gatunki, gdyż odpowiednio zaimpregnowane będą odporne na warunki atmosferyczne. Altany murowane są bardzo trwałymi i wytrzymałymi konstrukcjami, które nie wymagają częstych konserwacji. Mają większe gabaryty, dlatego należy uważać, by nie zdominowały otoczenia. Najlepiej realizować je na dużych i przestronnych parcelach w oparciu o projekt architektoniczny. Są odpowiednią propozycją dla Inwestorów poszukujących altan z zapleczem gospodarczym. Wydzielone w ramach altany pomieszczenie posłuży jako schowek dla akcesoriów i sprzętów ogrodowych. Warto zaznaczyć, że budowa altany murowanej w odróżnieniu od drewnianej będzie się wiązać z dużo większym nakładem finansowym.

Każdy wariant altany musi być solidnie przymocowany do podłoża. W zależności od rodzaju konstrukcji należy wykonać miejscowe wylewki pod główne filary lub pełny betonowy fundament.

Zalety funkcjonalnych projektów altan ogrodowych ARCHON+

Altanka powinna dobrze komponować się z innymi strefami ogrodu, nie może być elementem dominującym. Jej wielkość i styl należy dostosować do charakteru domu oraz funkcji jakie ma spełniać. W naszej ofercie projektów altan ogrodowych prezentujemy Państwu różne rozwiązania konstrukcyjne i możliwości funkcjonalne. Inwestorzy znajdą tu drewniane, ażurowe i przewiewne propozycje oraz większe, częściowo murowane altany, w których oprócz części wypoczynkowej z miejscem do grillowania znajdują się również zamykane pomieszczenia gospodarcze. Można w nich przechowywać kosiarkę, narzędzia do pielęgnacji zieleni, meble ogrodowe, rowery i inny sprzęt turystyczny. Przytulny nastrój i odpowiednią temperaturę podczas wieczornych spotkań zapewni kominek.

Estetyczne i eleganckie gotowe projekty altan z naszej kolekcji będą również pełnić funkcję dekoracyjną w ogrodzie. Kompozycje z naturalnych materiałów harmonijnie wpiszą się w naturalne otoczenie. Przemyślane konstrukcje i profesjonalna dokumentacja projektowa są gwarancją funkcjonalnego użytkowania oraz bezproblemowego wykonania altany. Zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą projektów altanek ogrodowych, które są doskonałym uzupełnieniem oferty gotowych projektów domów ARCHON+.


Zapraszamy do kontaktu:
tel: 12 37 21 900,
e-mail: archon@archon.pl

 

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?