Temat założony przez Adax,
3 zdjęcia, 5 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Adax
#1

Witam! Póki co przypadł nam do gustu Dom w Tymianku 4, ale mamy pewne uwagi i zapytani:1. Projekt ten ma 6 poko i to dla nas duży plus2.  Jednak wykorzystanie przestrzeni nad garażem jest dla nas wątpliwe -jest jakaś alternatywa dla garderoby? Pralnia?3. Czy jest możliwy taras widokowy nad garażem?4. Jakie macie uwagi co do dachu dwuspad i czterospad?5. Czy w czterospadzie dużo jest słupów podporowych w pokojach, czy to przeszkadza?6. Jakie zmiany w tym projekcie dokonywaliście i się sprawdziły?   

Default avatar
Napisany przez Magda G
#2

Hej, jak najbardziej możecie sobie zrobić zamiast garderoby pralnie nad garażem, my mamy tam gargerobe, a raczej będziemy mieli w chwili obecnej jest to taki składzik, dach podnieśliśmy o jeden bloczek dzięki temu wszystki pomieszczeniu u góry są większe.Co do tarasu widokowego nad garażem, to nie wiem czy otrzymalibyście pozwolenie na takie zmiany w projekcie i czy to jest wykonalne to raczej pytanie do projektantów.My mamy dach jak w projekcie i wogle nie ma dużo słupków, większość jest przy samych ścianach, 2 są w tej dużej garderobie a reszta wszystko przy ścianach, więc fajnie wyglądają. Zmiany jakie dokonaliśmy to likwidacja łazienki nr 5, taras przenieśliśmy na tył domu, zlikwidowaliśmy okno w kuchni, wydłużyliśmy ścianę między salonem a schodami, kominek przesuneliśmy na maxa w prawo, a u góry nic nie robiliśmy.Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Adax
#3

Dzięki za odzew! Zdąrzyliśmy już więcej poczytać i nawet zapytałem projektanta -można wykonać dowolne zagospodarowanie  powierzchni nad garażem jak pralnia, suszarnia, sauna, sypialnia rodziców, dwie sypialnie dzieci lub pokój gościnny.  Również Archon+ da zgodę na ew. taras widokowy, ale to tylko w rozważaniach, bo jednak szkoda tak wielkiej powierzchni ...Dach o jeden bloczek? Ile to cm? Czytałem gdzieś na forum muratora o 30 cm, ale wiąże się to chyba z większym wysunięciem dachu na zewnątrz, o ile?My też rozważamy usunięcie toalety 5 i przesunięcie ściany, żeby powiększyć o ok 0.5 m pokój 6 i min. zmniejszyć kotłownię, bo będzie miejsce po WC.Też myśle o usunięciu 1 okna z kuchni, 1 okna z salonu -padło na ścianę boczną z tarasem -ta ściana miałaby tylko te 3 okna na środku (jadalnia). Obecnie salon wg nas jest za bardzo przeszkolony -starta ciepła, brak fukcjonalności co do mebli. Jeśli kominek przesunie się max na prawo do schodów, to na ścianie na lewo od kominka byłby duży TV.Planujemy też usunąć 1 okno z gabinetu 3 -to od str. garażu oraz okno w garażu koło pokoju 6 -razem planujemy usunąć aż 5 okien, tylko elewacja frontowa/wejściowa b/z oraz tylna, która zamiast 2 okien (salon i pokój) będzie mieć dwoje przeszklonych drzwi na taras. Przysłonięcie ścianki i zakrycie schodów wchodzi w grę -schody byłyby przy ściane.  To tyle wstępnych rozważań i pierwsze nowe szkice, proszę o dyskusję.      

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w tymianku 4 obrazek 44089
Default avatar
Napisany przez Adax
#4

Widok parteru:

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w tymianku 4 obrazek 44091
Default avatar
Napisany przez Adax
#5

Widok tyłu:

Dołączone zdjęcia:

forum  Dom w tymianku 4 obrazek 44092
gotowy projekt Dom w tymianku 4
- 450 zł
Dom w tymianku 4
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
160,96 + 23,24 + 4,93 + 5,06
Koszty : 336 800 zł
Cena: 4 370 zł 3 920 zł (3 186,99 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?