Temat założony przez Beata,
44 zdjęcia, 131 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Beata
#1

Witam wszystkich budujących!
Kiedy tylko przestanie padać, ruszamy z budową filodendrona (mam nadzieję, że jeszcze w tym roku :-))Jestem pewna, że jest nas więcej - zapraszam do dyskusji wszystkich fanów filodendrona! Kilka słów o samym domku - jest prosty w budowie, nowoczesny i funkcjonalny - bez niepotrzebnych udziwnień typu: balkony, lukarny itp. Domek jest dla nas idealny - nie za duży, nie za mały. Oczywiście wprowadziliśmy kilka zmian, aby dostosować go do swoich potrzeb: poszerzyliśmy garaż o 0,5 m - tym samym zwiększy się powierzchnia kotłowni (co sprawi, że będzie dość duża jak na nowoczesne projekty domów uwzględniające przeważnie ogrzewanie gazowe. Rozważamy ogrzewanie na paliwo stałe, co przeważyło o wyborze tego projektu). Do kotłowni dorobimy drzwi, aby można było wyjść z niej bezpośrednio. Kolejna zmiana to likwidacja ścianki działowej na parterze i utworzenie w tym miejscu salonu (zawsze ściankę można wybudować jak zajdzie taka potrzeba), duża spiżarka pod schodami - obniżana o pół metra względem poziomu parteru - w tym celu komin wentylacyjny z łazienki zostanie przesunięty. W miejscu pralni powstanie łazienka, a z części łazienki będzie zrobione przejście do kotłowni. Wymiary okien również planujemy co nieco zmienić: w łazience pomniejszyć, poszerzyć okno tarasowe, zlikwidować 1 okno dachowe. Góra zostanie bez zmian - ewentualnie z najmniejszego pokoju powstanie pralnia (pokój roboczy). Warto wspomnieć, że w projekcie ścianka kolankowa jest wysoka i nie potrzeba jej dźwigać (ewentualnie o 1 pustak), co nie zaburzy proporcji budynku. Czy ktoś planuje budowę ? Chętnie podyskutuję :)

Default avatar
Napisany przez dan-k
#2

czekam na fotki:)

Default avatar
Napisany przez edam
#3

Witam,
my również zakupiliśmy ten projekt, ale zaczynamy na wiosnę. Wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany dotyczące wymiarów okien na piętrze, bo zupełnie zrezygnowaliśmy z okien balkonowych i z jednego dachowego. Także usunęliśmy okno z garażu, gdyż w planach mamy jeszcze wiatę. Ciekawi jesteśmy na ile można poszerzyć wiatrołap, aby na lewej ścianie zrobić dużą szafę. Beata jeżeli już zaczęliście to również prosimy o zdjęcia, bo nigdzie nie można znaleźć filodendrona w budowie, choć my jesteśmy pewni, że wybór projektu był trafny :)

Default avatar
Napisany przez plany
#4

Witam
Ja też przymierzam się do zakupu tego projektu. Mam pytanie w jakim rejonie budujecie? Z chęcią zobaczyłabym właśnie już ten dom w budowie.

Default avatar
Napisany przez Beata
#5

Witam, już wątpiłam, że jesteśmy jedyni, którzy wybrali ten projekt :) Zakończyliśmy budowę na ten rok początkiem listopada na stanie 0 - jesteśmy ponad ziemią. Ruszamy wczesną wiosną. Na ten moment nie ma zbyt wiele do pokazania - fundamenty oraz schody wejściowe. W przyszłym roku chcemy wybudować stan surowy - zastanawiamy się jeszcze, czy wstawić okna i drzwi, czy może lepiej żeby ściany przemarzły jedną zimę. W tym momencie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu jednak muszę przyznać, że patrząc na fundamenty, domek wydaje się mniejszy niż przypuszczałam. Mam nadzieję, że jak będą ściany, całość okaże się nieco większa. W tym momencie, najbardziej jesteśmy zadowoleni ze spiżarki, która będzie pod schodami - jest na prawdę spora. Co do szafy we wiatrołapie - zrezygnowaliśmy z przejścia do garażu w tym miejscu więc nie będzie na tej ścianie drzwi, tak więc całą lewą ścianę zagospodarujemy na szafę w zabudowie (mamy lustrzane odbicie projektu). Jednak na tą chwilę wiatrołap wydaje się mały i mam wątpliwości czy z szafą nie okaże się zbyt ciasny. Kolejna rzecz, którą aktualnie rozważamy to zadaszenie nad drzwiami wejściowymi - a raczej jego brak. Nie chcemy robić szklanego daszku jak w projekcie, wolelibyśmy przeciągnąć dach lub w inny sposób to rozwiązać. Może macie jakieś pomysły? Próbowaliśmy też przesunąć komin, który wg projektu mieści się w pokoju na parterze i umieścić go w garażu, jednak zrezygnowaliśmy i zostawiamy go w ścianie łączącej dom z garażem, ponieważ byłby problem z konstrukcją dachu. Dodaliśmy kilka ścian fundamentowych, których nie ma na rzucie fundamentów: ścianę pomiędzy garażem i kotłownią oraz stopę i ścianę fundamentową schodów połączyliśmy ze ścianą z wiatrołapu oraz pokoju już na tym etapie. Niestety przeliczyliśmy się z ilością piasku do zasypania fundamentów - nie przypuszczaliśmy, że aż tyle będzie potrzeba. Co do rozwiązań, jakie wprowadziliśmy na ten moment: przyłącze wody mamy w kotłowni, a główną rozdzielnię prądu będziemy mieć w garażu. Poszerzymy drzwi garażowe na 2,75m. Strop zmieniliśmy z terivy na monolityczny. Może macie jakieś ciekawe przemyślenia co do projektu, gdyż najlepiej na tym etapie przemyśleć wszystkie zmiany. Zastanawiamy się nad dźwignięciem ściany kolankowej o 1 pustak - czy wy rozważacie taką zmianę? Wiele jeszcze decyzji przed nami. Cieszę się, że budujących Filodendron jest więcej, bo każda uwaga będzie cenna i na pewno się przyda :) Wraz z Mężem śledzimy blogi budujących Rododendron 6 gdyż jest najbardziej zbliżony do naszego projektu - mieliśmy też okazję zobaczyć ten domek w rzeczywistości. Pozdrawiamy ze Śląska

Default avatar
Napisany przez plany
#6

Witaj Beato.
Ciesze się że odpisałaś. My właśnie zakupiliśmy projekt, także odbicie lustrzane i na wiosnę zaczynamy budowę. Trochę się zasmuciłam że dom wydaje się mniejszy niż przypuszczałaś ale może rzeczywiście jak będą ściany to będzie inaczej.
Co do zmian jakie chcemy wprowadzić na dzień dzisiejszy to zamierzamy poszerzyć garaż o 70 cm, wstawić drzwi wyjściowe w kotłowni, zrezygnowaliśmy z małego pokoju na parterze aby mieć duży salon. Co do piętra to rezygnujemy z okien balkonowych i wstawiamy normalne oraz poszerzamy trochę garderobę. Tak z ciekawości to ile tego piasku poszło?, bo mój mąż sam zajmuje się wykopami i wożeniem piasku i jest ciekawy;)
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez plany
#7

A co do podniesienia ściany kolankowej to chcemy podnieść na pewno i 1 pustak. W oryginale ściana kolankowa ma 108 więc po podniesieniu będzie miała ok. 132. Zapomniałam tez dodać że rezygnujemy z tarasu z boku a przedłużamy z tyłu.

Default avatar
Napisany przez Beata
#8

Cieszę się, że nareszcie jest z kim porozmawiać o projekcie:) Szkoda, że wcześniej nie wiedzieliśmy, że Mąż zajmuje się piaskiem :) Weszło ponad 250 ton. Mamy działkę ze sporym spadkiem. Wysokość fundamentów i ław wyniosła ze strony garażu 1,20 m, a z drugiej - 1,70 m. Jestem ciekawa w jakim rejonie będziecie budować i czy tak jak my- sami systemem gospodarczym, czy wynajmujecie firmę? Czy myśleliście już o zadaszeniu nad drzwiami wejściowymi - czy zostawiacie jak w projekcie? My również zrezygnowaliśmy z tarasu z boku i przedłużyliśmy go z tyłu. Marzą nam się drzwi tarasowe przesuwne :) Zastanawiam się również czy nie zlikwidować przejścia do kuchni od strony wiatrołapu - byłoby więcej miejsca na meble w kuchni, tylko trzeba by było obchodzić kominek i wchodzić od strony jadalni. Nie wiem czy takie rozwiązanie będzie praktyczne, czy bardziej uciążliwe. Pralnię będziecie mieli jak w projekcie? W planie mam zrobić z najmniejszego pokoju na piętrze. Co do wielkości domku to może wydaje mi się mały bo wcześniej rozglądaliśmy się za projektem 160m powierzchni użytkowej i stwierdziliśmy w końcu, że wybierzemy coś mniejszego. Jesteśmy przyzwyczajeni do sporych przestrzeni w domu. My też zrezygnowaliśmy z pokoju na parterze i będziemy tam mieli salon, a raczej kącik telewizyjny ponieważ zbyt wiele miejsca w nim nie będzie. Jednak w jadalni będzie dużo przestrzeni. Zmieści się ogromny stół i będzie miejsce na imprezy rodzinne :) załączamy dla Was kilka zdjęć z budowy

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w filodendronach obrazek 51785
forum Dom w filodendronach obrazek 51786
forum Dom w filodendronach obrazek 51787
forum Dom w filodendronach obrazek 51789
Default avatar
Napisany przez plany
#9

Witaj.
Ja też się cieszę, że będę miała z kim dzielić się spostrzeżeniami z budowy:) My jesteśmy z woj. pomorskiego:) Co do zadaszenia nad wejściem to szczerze mówiąc jeszcze o tym nie myśleliśmy. Co do drzwi tarasowych to będziemy poszerzać o jedno skrzydło i będą przesuwne. Wejście do kuchni zostawiamy jak w projekcie, pralnie też. Co do budowy to wynajmujemy fachowców. W tym toku chcemy wybudować stan surowy zamknięty, zostawić na zimę i od wiosny ruszyć ze środkiem i wykończeniem. Marzy mi się lato 2016 w nowym domu:)
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez edam
#10

Witam,
my budujemy w dolnośląskim i również cieszymy się, że jest nas na forum coraz więcej. Patrząc na zdjęcia to dom faktycznie wydaje się mały. U nas rodzice mają podobne wymiary domku i tej przestrzeni jest całkiem sporo, więc może same fundamenty tak zniekształcają obraz domu. Co do zmian, to zrezygnowaliśmy z okiem balkonowych na górze i bocznego tarasu. Drzwi balkonowe zamówiliśmy tradycyjne, z ruchomym słupkiem z uwagi na to, że przyda się taki szeroki otwór, przez który można coś wnieść czy wynieść. Zastanawiamy się nad ścianką działową pomiędzy kuchnią a wiatrołapem, ale ostateczną decyzję podejmiemy jak już będą mury i wówczas będzie czuć tą przestrzeń.Także mamy problem z daszkiem nad drzwiami wejściowymi. Obecnie jesteśmy na etapie szukania firmy dekarskiej i to z nimi będziemy rozmawiać jak najlepiej to rozwiązać, bo chcielibyśmy obniżyć dach o dwie dachówki. A zastanawialiście się już nad instalacją c.o.?
Pozdrawiamy

Default avatar
Napisany przez Beata
#11

Witam serdecznie,
Mąż również uważa, że gdy staną mury, to będzie więcej przestrzeni. Jeszcze nie ma murów, a my już zastanawiamy się gdzie będzie stała kanapa, stół itd :) Do wykończenia jeszcze bardzo daleko ale myślę, że warto przemyśleć pewne rozwiązania już teraz i mieć jakąś wizję, która kiedyś stworzy spójną całość. Firmę dekarską już mamy załatwioną, tylko nie rozmawialiśmy jeszcze z nimi na temat zmiany zadaszenia nad wejściem - prawdopodobnie przedłużymy też dach o 2 dachówki. Czy planujecie deskować dach? My chcielibyśmy cały odeskować. Ścianki kolankowej nie będziemy podnosić - zostanie jak w projekcie. Zdecydowaliśmy się również na drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem - przede wszystkim będzie, jak piszecie, szeroki otwór, przez który będziemy mogli wnieść nawet największą choinkę :) Co do Instalacji c.o. ... będzie piec na ekogroszek, przy czym chcemy poprowadzić w jednym kanale kominowym rurę do ogrzewania gazem, w razie gdyby zaistniała taka potrzeba w przyszłości, będziemy mogli zmienić instalację. Chcemy zrobić ogrzewanie podłogowe w całym domu. dołożyć jedynie grzejniki na ręczniki w łazienkach. Jak to u Was wygląda? Chcemy również rozłożyć rurki pod instalację centralnego odkurzacza. Mąż zastanawia się nad kominkiem z rozprowadzeniem powietrza - kominek jest w centralnym miejscu w domu i da radę dogrzać wszystkie pokoje. Czy macie jakieś pomysły, które chcecie wdrożyć?
pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez fabiana
#12

Witam serdecznie,

My rowniez rozpoczelismy przygode z budowa filodendrona (woj. dolnoslaskim) i chetnie wlaczymy sie do dyskusji i wymiany wrazen z budowy:)
W tej chwili jestesmy na etapie zasypanych fundamentow, z poczatkiem wiosny ruszamy dalej.
Jesli chodzi o zmiany to raczej nie planujemy ich wiele, a mianowicie, zaczynajac od dolu:
- likwidacja okna w garazu; planujemy postawic wiate z boku garazu
- drzwi zamiast okna w kotlowni
- ewentualne zagospodarowanie schowka pod schodami (na razie jednak brak konkretnej koncepcji)
- poszerzone okno tarasowe o jedno skrzydlo (rozsuwane drzwi)
- powiekszenie wiatrolapu kosztem pralni - nowa koncepcja, jeszcze niedopracowana (idea jest podobna ja w rododendronach 6 - lekkie powiekszenie kuchni kosztem wiatrolapu + zlikwidowanie sciany miedzy wiatrolapem a pralnia)
- zmiana kierunkow w sypialni na polpietrze (lozko w miejscu garderoby i vice versa) + powiekszenie garderoby
- pokoj nr 7 - likwidacja sciany, ktora bedzie zastapiona barierka od schodow; planujemy tam zrobic otwarta mini biblioteke/biuro
- rezygnacja z jednego okna dachowego w pok. 7

Budujemy systemem gospodarczym, z pustaka eder 24 + welna 15. Ogrzewanie - powietrzna pompa ciepla (prawdopodobnie NIBE), ogrz. podlogowa gora/dol + kominek z nawiewem grawitacyjnym.
Wszystkie ekipy mamy nagrane. Aby tylko wiosna szybko nastala i wszyscy dobrze sie zgrali, to moze do konca roku nam sie uda.

Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Kasia
#13

Witam,
Zastanawiamy się z mężem nad kupnem projektu tego domu, jednak bardzo brakuje mi w nim spiżarni.
Zaciekawił mnie pomysł Beaty na spiżarnie pod schodami. A czy dało by się zrobić przejście do garażu przez spiżarnie zrobioną według pomysłu Beaty? Wydaje mi się że tak, jednak chciałabym znać opinie kogoś, kto ma ten projekt i dobrze go przestudiował

Default avatar
Napisany przez kris
#14

A to nasz nowy początek budowy,zaczęliśmy w maju 2014, od marca dzialamy dalej w miarę postępów dodamy nowe zdjęcia ...póki co wrzucamy te co mamy. Posiadamy projekt dom w filodendronach lustrzane odbicie ,wersja termo....jedyne zmiany do zadaszenie nad wejściem tzw,kukułka z okrągłymi filarami i nie stawiamy ścianki działowej w celu zwiększenia Salonu...... Powodzenia

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w filodendronach obrazek 52308
forum Dom w filodendronach obrazek 52309
forum Dom w filodendronach obrazek 52310
forum Dom w filodendronach obrazek 52311
forum Dom w filodendronach obrazek 52312
forum Dom w filodendronach obrazek 52313
forum Dom w filodendronach obrazek 52314
forum Dom w filodendronach obrazek 52315
Default avatar
Napisany przez beata
#15

Bardzo ładny Wasz filodendron:) życzymy Wam i sobie również aby szybko przyszła wiosna i żeby można było zacząć ciągnąć mury. Spiżarnia to fajna sprawa, wydaje nam się, że można by zrobić w niej przejście do garażu, tylko trzeba sprawdzić wysokość spocznika na schodach. Upewnijcie się, że na tyle obniżycie poziom spiżarni że zmieszczą się drzwi pod spocznikiem- do poziomu garażu lub nawet niżej. Nasza spiżarnia jest obniżona o metr względem domu i około 0,5 metra względem garażu, będziemy tam mieli piwniczke na wino i przetwory:) pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez edam
#16

Fabiana, a możecie zdradzić w okolicach jakiego miasta w dolnośląskim budujecie ?

Default avatar
Napisany przez fabiana
#17

@ edam: My w Wołowie, a wy, jeśli można wiedzieć?

Default avatar
Napisany przez edam
#18

A my budujemy w okolicach Głogowa, od kwietnia będziemy ruszać i mamy nadzieję, że już niebawem także wrzucimy zdjęcia z postępu prac.

Default avatar
Napisany przez Damian
#19

Cześć mam pytanie, ile wam wyszło bloczków betonowych na fundamenty oraz ytonga na ściany ?? W hurtowni wyliczyli mi 1300 bloczków i 1200 ytonga I mam wątpliwości co do tych ilości. Wg moich obliczen to samego ytonga pójdzie okolo 1800szt. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Default avatar
Napisany przez kris
#20

OK.1800 całych ytonga,ok 800 połówek......ilość tych drugich zależy czy stawiasz wszystkie scianki dzałowe, 920 szt. bloczków betonowych

Default avatar
Napisany przez kris
#21

Mury

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w filodendronach obrazek 52891
Default avatar
Napisany przez Tuko
#22

Witajcie. Jak tam postępy prac? Macie jakieś nowe zdjęcia z budowy? :)

Default avatar
Napisany przez Milena i Mariusz
#23

Witam!
My tez mamy zamiar budowe tego domku w tym roku. Aktualnie czekamy na pozwolenie na budowe. Mam pytanie do "plany" czy mozna wiedziec skad dokladnie jestes? My tez jestesmy z woj pomorskiego.
Pozdrawiamy wszystkich budujacych i zyczymy powodzenia:D

Default avatar
Napisany przez Milena i Mariusz
#24

Prosba do pani Beaty
Czy moglaby pani wstawic zdjecie parteru po zmianach?

Default avatar
Napisany przez plany
#25

Witam.
My jesteśmy z Gdańska, też czekamy na pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję, że z budową ruszymy w czerwcu. A wy (Milena i Mariusz) gdzie będziecie budować?

Default avatar
Napisany przez Tuko
#26

My też jesteśmy z Gdańska i czekamy na pozwolenie :) Ale budujemy się w gminie obok.
Jedyna zmiana, którą zrobiliśmy to drzwi zamiast okna w kotłowni.

Default avatar
Napisany przez Milane i Mariusz
#27

My chcemy rozpoczac budowe w tym roku ale jakos to wszystko wolno idzie:(
Bedziemy budowac kolo Malborka.

Default avatar
Napisany przez Beata
#28

Cześć Wam, na prośbę wklejam parter po zmianach - mniej więcej, a raczej więcej niż mniej tak wygląda:) walczymy ostro póki pogoda dopisuje

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w filodendronach obrazek 53207
Default avatar
Napisany przez Beata
#29

Hej szybkie pytanie czy robiliscie juz komin spalinowy w salonie? Jak rozwiazaliscie problem wyczystki, skraplacza? Robicie dziury w ścianach czy zostawiliscie w czasie murowania wolne przestrzenie na to?

Default avatar
Napisany przez plany
#30

Witajcie.
My też ciągle czekamy na pozwolenie. Mam nadzieję, że dostaniemy i w końcu ruszymy z budową. Tuko, jeśli można wiedzieć to w jakiej gminie obok Gdańska się budujesz? Jeśli nie daleko to polecam męża jeśli chodzi o wykop i piasek.

Default avatar
Napisany przez Tuko
#31

@plany: okolice Żukowa, a wy?

Default avatar
Napisany przez plany
#32

My okolice Borkowa łostowickiego.

Default avatar
Napisany przez Tuko
#33

Jak idzie Wam budowa? W jakich kosztach udało wam się zamknąć etap 0?

Default avatar
Napisany przez Tuko
#34

U mnie w końcu stan 0. Bez ścian pomieszczenia wydają się dość małe. Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu, ale do działówek jeszcze sporo czasu. A jak z budową u Was? :)

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w filodendronach obrazek 55221
Default avatar
Napisany przez Beata
#35

A taki stan u nas, teraz przerwa i za jakiś czas zamykamy budowę i rozpoczynamy zabawę w środku. Domek jest śliczny!! Powodzenia wszystkim w spełnianiu marzeń

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w filodendronach obrazek 55679
forum Dom w filodendronach obrazek 55680
Default avatar
Napisany przez Tuko
#36

Co to za dachówka? Zrezygnowaliście z okien dachowych 78x160?

Default avatar
Napisany przez Beata
#37

Tak okna dachowe mamy 78x140, oprócz tego w garderobie nad garażem gdzie jest 78x118. okna 160 wydawały się nam za duże a pokoje są wystarczająco doświetlone. A dachówka to Creaton Titania czarna matowa angobowana,(świetny kolor) myślę że nie wyszła tak źle na naszym dachu.

Default avatar
Napisany przez Tuko
#38

My także zastanawiamy się nad Titania ale w kolorze łupka, wcześniej myśleliśmy o dachówkach płaskich.
@Beata mogłabyś pokazać jak strome wyszły ci schody?

Default avatar
Napisany przez Beata
#39

Hej schody nie wychodzą jakoś bardzo stromo,myślałem że będą bardziej strome. Wydaje mi się że przeciętnie jak w każdym gotowym projekcie. Taka drobna uwaga jeśli ktoś jest bardzo wysoki to radzę przemyśleć wieniec nad schodami, bo mój mąż właśnie skuwa 5cm żeby nie rozbić o niego głowy.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w filodendronach obrazek 55733
Default avatar
Napisany przez Tuko
#40

Czy to przebicie w kominie w salonie powinno być tak czy z boku?
@Beata mogłabyś pokazać jak Twój kominek wygląda?

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w filodendronach obrazek 55743
oglądasz stronę   z 4
gotowy projekt Dom w filodendronach WT 2021 - 400 zł
Dom w filodendronach
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym, ze stropem teriva
126,88 + 18,70 + 9,16
Koszty : 231 300 zł
Cena: 3 560 zł 3 160 zł (2 569,11 zł netto)
White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?