Temat założony przez Klaudiusz,
3 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Klaudiusz
#1

czy lane i zbrojone ściany fundamentowe są tanim rozwiązaniem? czy to jest dom tani w budowie? czy tarasy i schody są uwzględnione w wycenie (systemem gospodarczym)? dlaczego nie można zastosować ścian z bloczków, dlaczego zastosowano wieńce na szczytach? po co jest obniżenie przy wejściu do garażu?

Default avatar
Napisany przez AN
#2

Taniej będzie z bloczków i zwieńczyć drutem ale to zależy od pomiaru geologicznego.Schody i tarasy są uwzględnione oczywiście w wykończeniu najniższym kosztem.W wszystkich projektach są wieńce zbrojone. Teraz w projektach każdy dom mocno zbroją. Możesz tego nie robić pod warunkiem że kierownik budowy się zgodzi. Koszty systemu gospodarczego są bardzo zaniżone. Wyjdzie ci tak jeśli faktycznie sam wszystko robisz i bierzesz byle jakie materiały. Ja szczerze powiem wybieram z średniej półki, robota po znajomościach koparka ,okna brama, hydraulik, elektryka mam za darmo i mi wychodzi system średni zlecony. Można zaoszczędzić na materiale ale ja bym tego nie robił. Po latach mogą niespodzianki wyjść.Mam inny projekt. Obniżenie jest po to bo masz pół piętro na klatce schodowej . Najtańszy to nie jest raz że metraż a 2 że masz dach 2 częściowy ale bywają droższe, Zależy co na kogo stać. Ja buduje liczi i myślę że w 300 tys się zmieszczę ledwo ale widziałam ten sam dom wybudowany za 700 tys. I uważam że mój dom jest tani w budowie. Budowałabym większy ale nie chce latami kredytu spłacać

Default avatar
Napisany przez Anna
#3

Czy ktoś już wybudował ten dom?? Ile wyniosły faktyczne koszty??????

gotowy projekt Dom w filodendronach 2
KOD: MIKOLAJ300
Dom w filodendronach 2
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
143,29 +18,47 +7,04
Koszty budowy : 295 100 zł
Cena z kodem MIKOLAJ300
4 040 zł (3 284,55 zł netto)
Kod ważny do 07.12.2023 r. godz. 08:00
Cena regularna 4 340 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 940 zł
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?