Temat założony przez syla,
14 zdjęć, 35 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez syla
#1

Witam czy ktoś z forumowiczów wybudował lub aktualnie buduje Miniaturkę w woj. małopolskim( głównie okolice Krakowa lub Nowego Sącza)? Właśnie wybieramy projekt i bardzo zależy mi aby zobaczyć ten dom na żywo. Proszę o kontakt sylwiuszek.krk@interia.eu
Mam również pytanie do wszystkich budujących, jaki jest realny koszt SSZ?
Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Kasia
#2

Witam,

My również jesteśmy zainteresowani tym projektem. Jeśli ktoś buduje lub wybudował ten domek w okolicach Krakowa, bylibyśmy wdzięczni, gdybyśmy mogli go zobaczyć na żywo. Uprzejmie prosimy o kontakt na priv: kasiaf7@wp.pl

Pozdrawiamy,
Kasia&Paweł

Default avatar
Napisany przez MIniaturka(N)
#3

Witam!

Sylwiuszek czy podjąłeś juz budowę tego domku? Jestem też zainteresowana jego budową, jestem ciekawa czy nie jest za ciasno na parterze,

Default avatar
Napisany przez syla
#4

Witam. MIni już powoli przykrywa się dachem :) U nas było kilka zmian więc ciasno na pewno nie będzie na dole. Jeśli chodzi o konkrety to mogę odpowiedzieć w mailu. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Marina
#5

Witam,

na parterze nie jest ciasno, zapewniam, mieszkamy już ponad rok jako 5-osobowa rodzina i jesteśmy mega zadowoleni. Nasi znajomi są zauroczeni Miniaturką i wciąż się zastanawiają gdzie przy takim metrażu domu mieści się to wszystko. Szczerze polecamy budowę Mini.

Pozdrawiam,
Marzena

Default avatar
Napisany przez mati
#6

Pani Marzeno my dopiero wylewamy fundamenty (poniżej fotka) chętnie zobaczylibysmy efekt całości, czy moglibyśmy podjechać w dogodnym dla Pani terminie?

Dołączone zdjęcia:

forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 63832
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 63833
Default avatar
Napisany przez Marina
#7

Cześć Mati,

oczywiście, że tak, zapraszamy. Proszę podać maila, będziemy się kontaktować na privie w celu ustalenia spotkania. dziękuję. Mój mail: marina249@wp.pl.

Pozdrawiam,
Marzena

Dołączone zdjęcia:

forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 63842
Default avatar
Napisany przez Magda
#8

Pani Marzenko mam do Pani prośbę czy mogę wiedzieć w jakiej miejscowości dokładnie stoi Wasza piękna miniaturka? Z tego co pamiętam to są Bieszczady tak? Ja jestem z okolic Jarosławia (podkarpacie) i raczej stawiamy na Mini, dlatego też gdybyśmy się zdecydowali to chętnie podpatrzylibyśmy Pani domek. Pozdrawiam :)

Default avatar
Napisany przez Marina
#9

Witam Pani Magdo,

mieszkamy w okolicach Sanoka i chętnie zapraszamy do siebie. Mini na żywo wygląda zupełnie inaczej - urok tego domu nie do opisania. Możemy kontaktować się mailowo. W komentarzu powyżej podałam swojego maila. PS. Jarosław jest nam dobrze znany, bo mamy tam znajomych.

Pozdrawiam,
Marzena

Default avatar
Napisany przez Magda
#10

O jak miło Pani Marzenko ☺Kiedyś już Pani mi wysyłala zdjęcia mini na e-maila. Ale to było dawno temu. Jak już się zdecydujemy konkretnie to damy znać
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Magda.

Default avatar
Napisany przez Bożena
#11

Witam. My również planujemy budowę Miniaturki bez garażu lecz z wiatą, ale dopiero na wiosnę,na razie bujamy się z papierami. Też jesteśmy z okolic Jarosławia. Jesteśmy 5-cio osobową rodziną i ciągle się zastanawiam czy nie jest za mały. Wprowadzimy kilka zmian ale nie wiem czy dobrych, moje pytanie do Was co pozmienialiście u siebie żeby było bardziej funkcjonalnie? Mój e-mail artur.bozena@o2.pl

Default avatar
Napisany przez Marina
#12

Witam Pani Bożeno,

Odezwę się na maila i opowiem o naszych sugestiach i ewentualnych zmianach, chociaż z punktu widzenia funkcjonalności wnętrza domku, nie zmieniłabym nic, jest dobrze jak w projekcie.

Pozdrawiam,
Marzena

Default avatar
Napisany przez Bożena
#13

Dziękuję i czekam na wiadomość .Chcemy zrezygnować z kominka w salonie i w tym miejscu postawić duży stół na 6-ść osób. Okno w sypialni nie balkonowe a zwykłe. Zastanawiamy się czy w pokoju na parterze okna nie zastąpić balkonowym.Reszta bez zmian.

Pozdrawiam Bożena.

Default avatar
Napisany przez Marina
#14

Pani Bożenko, my zrezygnowaliśmy z kominka i w związku z tym zrobiła się otwarta przestrzeń na wstawienie stołu o którym Pani pisze i to jest na plus. W domu jest na tyle ciepło, że kominek jest zbyteczny. Okno w sypialni na dole mamy balkonowe z wyjściem na taras, który jest na całości elewacji ogrodowej.

Pozdrawiam,
Marzena

Default avatar
Napisany przez Mozna zobaczyc domek w Malopolsce (Nowy Sącz i okolice)
#15

Witam. Czy buduje lub wybudował ktoś ten dom w Małopolsce (Nowy Sącz i okolice)? Milo by było zobaczyć go na żywo. Pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Finwena
#16

Dzień dobry! Czy mogłabym prosić o zdjęcia wnętrza z projektu Miniarurka (N) ver.2 Jestem bardzo ciekawa ile jest rzeczywistej przestrzeni w tym domku. Mój e-mail: szczocia@onet.pl

Default avatar
Napisany przez Bożena
#17

Mam pytanie a zarazem prośbę do pani Marzeny,odnośnie projektu. Ile kosztowała u pani adaptacje projektu? Nam pan projektant wstępnie wyliczył około 5.500 razem z projektem. Trochę mnie zaskoczył.

Default avatar
Napisany przez M&G
#18

Witam. U nas architekt wziol 6000 zl ale zalatwia wszystko z papierami czyli od a do z. W tym rowniez jest badanie geologiczne gruntu przylacza itp.
Ale jak bylismy u innego architekta ktory byl przedstawicielem archonu to powiedzial za sam projekt i adaptacje 5000zl.

Default avatar
Napisany przez matek
#19

Mnie architekt kosztował 2200 pln W to wlicza się geodeta przeliczenie więźby dachowej i projekt przydomowej oczyszczalni ścieków + drobne zmiany nieistotne. Architekt też miał podpisaną umowę z archonem. Był pewien śmiałek który proponował kwotę w granicach 6 tys. Ale to jakieś nieporozumienie za taką pracę, projekt jest gotowy o ile nie ma szkód górniczych czy rozbieżności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzeni to zbyt wiele roboty przy adaptacji nie będzie. Polecam negocjować lub poszukać tańszego.

PS
Warunki przyłączenia do sieci z tauronu wodociągów PGNIG kanalizacji, załatwiałem sam, ale to chyba nie było warte 3000 tys.

Default avatar
Napisany przez Bożena
#20

Wszystkie pozwolenia oraz przyłącza załatwiamy sami. Poprawki w projekcie to schody z betonu na długość 100, drzwi balkonowe w salonie powiększone do 240 oraz drzwi w kotłowni na zewnątrz.

Default avatar
Napisany przez Tomek
#21

Pani Marino mam pytanie do Pani chcemy także wstawić takie narożne okno jak u Państwa proszę o wymiary i jaki koszt takiego okna ?

Default avatar
Napisany przez natalia
#22

witam Marina
My też mamy projekt Miniaturka i jesteśmy bardzo zadowoleni oprócz jednego...braku miejscsy stół z krzesłami. Czy wy rozwiązaliście jakoś ten problem?czy jest możliwośc żebyś przysłała mi kilka zdjęć na maila?
pozdrawiam natalia

Default avatar
Napisany przez natalia
#23

moj mail nm83@wp.pl

pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez krakow mini
#24

Witam,
Zaczęłam budowę miniaturki gn. Jestem na etapie fundamentów. W projekcie schody wewnętrzne mam drewniane. Chciałabym betonowe, ale podwykonawca mówi, że podobno za mało miejsca jest na nie. Wymiary z projektu 15 stopni x 19cm wysokości x 24 cm głębokości. Czy ktoś z forumowiczów zamienił schody drewniane na betonowe?
mój mail jozieba@gmail.com

Dołączone zdjęcia:

forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71670
Default avatar
Napisany przez Dorota
#25

Witam.

Ja mam schody betonowe, nie wiem dlaczego podwykonawca twierdzi, że jest za mało miejsca :)

Pozdrawiam

Dorota

Dołączone zdjęcia:

forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71686
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71687
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71691
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71692
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71693
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71694
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71695
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71696
forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 71697
Default avatar
Napisany przez Dorota
#26

Natalia my zrezygnowaliśmy z przejścia do kuchni od strony korytarza, postawiliśmy ściankę i stół się zmieścił :)

Pozdrawiam

Dorota

Default avatar
Napisany przez natalia
#27

Dzięki Dorota za odpowiedź :) ale zrezygnowaliście z kominka?czy stoi zgodnie z projektem?my mamy schody drewniane na metalowej konstrukcji (oszczędnośc kasy) chciałam murowane, ale niestety mieliśmy określony budżet i tam gdzie mogliśmy-zaoszczędziliśmy. Wuja jest slusarzem, znajomy z Kaszub robił nam stopnie, balustradę robiliśmy w firmie i schody na gotowo wyszły nas ok 5/6tyś. a za samo wymurowanie murarz bpoliczył sobie 5tys a gdzie reszta?

Default avatar
Napisany przez Freak
#28

Witam wszystkich. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu Miniaturka, rozkładu pomieszczeń nie zmienialiśmy, bo w zasadzie wszystko nam odpowiada. Szkoda, że nie zajrzeliśmy na forum wcześniej, bo można się trochę informacji dowiedzieć (zwłaszcza jak coś zaoszczędzić). Chciałam zapytać kogoś kto już wybudował domek (lub jest po sso) o informacje dotyczące dachu. Załączam zdjęcie fundamentów :D Fachowcy mówią, że za miesiąc będzie można brać się za dach:D Z czego robiliście dach i jakie koszty bez robocizny Was wyniosły??
Pozdrawiam,
Wandzia

Dołączone zdjęcia:

forum Dom - Miniaturka (N) obrazek 74528
Default avatar
Napisany przez Zofia
#29

Witam prośba do Freak czy można wiedzieć orientacyjne koszty budowy będę wdzięczna za odpowiedź mój e-mail zofia.sikorska@poczta.onet.pl

Default avatar
Napisany przez pk
#30

witam. zaczynamy budowę ww. domu. czy będzie ktoś tak uprzejmy i podeśle kosztorys takiej budowy? pozdrawiam Wszystkich. mapex27@o2.pl

Default avatar
Napisany przez Gumiś
#31

Witam z tej strony Krzysztof.
Mam pytanko, czy ktoś z okolic Wrocławia buduje albo wybudowal taki domek.
Jeśli tak to proszę o info krzysztof.gumis@interia.pl

Default avatar
Napisany przez Bogdan
#32

Witam panstwa bardzo serdecznie mam bardzo wielka prosbe zaczolem budowe tego domku i jestem na etapie fundamenty buduje z ytong mam wielka prosbe cz mogli by panstwo przyslac mi zdjecia jak wygloda juz ten domek w stanie surowym w srodku pozdrawiam

Default avatar
Napisany przez Kamil
#33

Witam, proszę was napiszcie czym ogrzewanie miniaturki?, Napiszcie coś o kosztach rocznych ogrzewania z grzaniem ciepłej wody, czy robicie kominki?

Default avatar
Napisany przez Bogdan
#34

Witam czy mógłby ktoś wysłać kilka zdjęć z budowy miniaturki T lustrzane odbicie

Default avatar
Napisany przez Marzena
#35

Witam,

dom ogrzewamy gazem piec kondensacyjny jednofunkcyjny Buderus + 100% podłogówki, bez kominka, wentylacja mechaniczna, roczny koszt ogrzewania + ciepła woda - 1900 zł.

Pozdrawiam,
Marzena

White
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?