Temat założony przez Michał,
7 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Michał
#1

Dzień dobry,

mam do Państwa zapytanie, jak rozwiązaliście problem różnego pochylenia połaci na domu i na garażu (daszek od strony szczytu domu). Daszek nad garażem (od strony szczytu) ma ok. 22 st. natomiast nad garażem (od bocznej strony) ok. 42 - zgodnie z pochyleniem całego dachu.
Taka różnica powoduje że na narożnej krokwi wychodzi różnej długości okap...
Czy macie Państwo może jakieś zdjęcie z realizacji więźby, jak te kąty i okapy zostały podzielone?
Proszę o sugestię w tym temacie.
Z góry dziękuję za pomoc

Default avatar
Napisany przez pawel
#2

hehe nie no to jest standardowy problem wszystkich kturzy buduja ten dom dobry ciesla cos wymysli bo projekt ma jakis blad

Default avatar
Napisany przez Zespół ARCHON+ Biuro Projektów
#3

Okap pozostaje ten sam - natomiast różne są wysokości murłat - jeżeli wykonawca ma wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Obsługi Klienta -12/3721900

Z poważaniem,
Zespół ARCHON+ Biuro Projektów

Default avatar
Napisany przez Piotr Lebork
#4

Szanowny Panie Zespół miałem ten sam problem i w pierwszej kolejności powiedzieliście ze widać jakiś błąd po 2 h odpowiedz brzmiała ze jest " w granicy błędu 2cm dobry cieśla sobie poradzii moze wykonawca popełnił błąd" następnie pospiesznie sie rozłączył. Każdy ma ten blad wynika ze zdjeć w internecie bo dachy maja rożne nachylenie, dodatkowo ten gąsior w oknie MASAKRA! Za ten blad wyliczyłem panu rozmówcy 10 krokwi odciętych zgodnie z projektem i 3 dni pracy cieśli, moze dlatego było " w granicy błędu":) czasu walczyć nie miałem.

Default avatar
Napisany przez witam,
#5

Ja świetlika stawiałem w tamtym roku ale nie miałem żadnego problemu z ustawieniem różnych kątów na dachu garażu. Dach wyszedł zgodnie z planem, a jak jest teraz podbitka wygląda idealnie.

Default avatar
Napisany przez Jacek Wrocław
#6

Pozwolę sobie odświeżyć temat dachu garażu. Państwo z Archonu informujecie, że jest rożna wysokość murłat. Czy mogą Państwo wskazać gdzie to jest opisane, bo na rysunku dachu A-4 wszystkie murłaty są jednakowe 14x14. Może różnica poziomu muru - wylewanej belki ? Ale to chyba powinno być opisane na rysunkach konstrukcyjnych opisanych literą K. I są opisane na rysunku K-2 (problematyczny kawałek to pozycja 2.4), ale jej poziom górą ma ten sam poziom górą co pozycja 2.3 czyli 2.97. Czyli coś nie tak.
Dodam,że jedyna informacja pokazującą różnice poziomów murów a nie różnice murłat jest pokazany na rysunku A-4 rys po prawej stronie. Ale informacja ta na rysunku wieżby jest zbyt późna kiedy są już wylane wszystkie elementy żelbetonowe a rysunki części konstrukcyjnej tego nie pokazują (rys K-2 nawet nie rozróżnia poziomu muru na najdłuższej części ściany garażu i na ścianie na której jest wyjście z garażu na ogród wszędzie widnieje pozycja belki 2.1.2 i opis dwóch poziomów górą 2.97 i 3.20 ale który gdzie to trzeba zgadywać. Powinno to jednoznacznie wynikać z części konstrukcyjnej.
Trochę się rozpisałem bo tak jak pozostali Państwo uważam, że w tym zakresie projekt delikatnie mówiąc nie jest precyzyjny. Jedyna szansa nie popełnić błędu jest taka jeśli na etapie prac wylewania wieńca nad częścią garażową zwróci się uwagę, że poziomy górne belki od szczytu domu i od strony wyjścia z garażu na ogród powinna wynosić górą 2,97 a dwa przeciwległe boki tam gdzie jest nachylenie dachu 42' wynosić górą 3.20. To powinno być ok - ale to powinno być czytelne zarówno na rysunkach K i A !!!!!
Ale to już za mną, niestety różnice w okapie będę korygował grubością styropianu.
P.S. Poza tym jest jeszcze kilka ciekawostek z kominami - ale to już chyba na inny wątek.

Default avatar
Napisany przez Zespół Archon+ Biuro Projektów
#7

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. W dokumentacji projektowej dołożyliśmy informacje, które ułatwią odczytanie prawidłowych wartości poziomów belek i murłat.

Pozdrawiamy,
Zespół Archon+ Biuro Projektów

gotowy projekt Dom w świetliku (G2)
WT 2021
- 500 zł
Dom w świetliku (G2)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem dwustanowiskowym
151,12 + 38,02 + 4,33
Koszty : 322 700 zł
Cena: 4 370 zł 3 870 zł (3 146,34 zł netto)
2019 03 01 ikona kredyt c
KORZYSTNY KREDYT HIPOTECZNY
Skorzystaj z bezpłatnej analizy ofert kredytowych
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?