Temat założony przez Elżbieta,
5 wpisów (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Elżbieta
#1

Plan zagospodarowania przestrzennego dla mojej wiadomości zakłada, że ,,front domu może miec szerokość 8m, maksimum 12 m" Czy to znaczy, że wszystkie projekty, w których front domu ma np. 12,20 musze automatycznie odrzucić?

Default avatar
Napisany przez WredniakNaBudowie
#2

Raczej tak, bo te 20 cm może przeszkodzić w wydaniu pozwolenia na budowę. Plan zagospodarowania przestrzennego jest jednym z kluczowych dokumentów.

Zapraszam na swój blog poświęcony budowie domu w rododendronach 6 (W). Systematycznie dodaje wpisy dokumentujące postępy budowlane wraz z własnymi spostrzeżeniami, które mogą być podpowiedzią dla rozpoczynających budowę.

http://wredniaknabudowie.blogspot.com/

Default avatar
Napisany przez Zagospodarowanie terenu
#3

Witam, kupiliśmy z mężem działkę, która ma już to zagospodarowanie ale z2009 roku-- czy musimy składać papiery o ponowne wydanie zagospodarowania przestrzennego tej działki? W tym obecnym napisane jest ,że najwyższy punkt kalenicy ma mieć 8m, a projekt domu, który nam się podoba ma 8,19. (Dom w Poziomkach 6 ) Może można pisać by wydali jakąś zgodę, czy coś w tym rodzaju?
Wiecie coś w tym temacie? My jesteśmy budowlanymi nowicjuszami, nic w tym temacie nie wiemy.

Default avatar
Napisany przez mimik
#4

W warunkach powinno pisać do kiedy ważne lub czy ważne bezterminowo. Oczywiście zawsze można składać wniosek o zmiany zwłaszcza jeśli to nie wy wnioskowaliscie o poprzedni. Możecie tak to właśnie uzasadniać. Co nie znaczy, że gmina się zgodzi. Warto spróbować tylko może lepiej od razu te 30 cm więcej a nie tylko 18.

Default avatar
Napisany przez Ania
#5

"Mimik" dziękuję za odpowiedź!
Dzisiaj dowiedziałam się w gminie, że jeśli złożymy wniosek o wydanie całkiem Nowego planu to możemy dostać odmowę, (bo od 2009 przepisy się zmieniły, a to jest ziemia 2 klasa) ,że najlepszym rozwiązaniem będzie wniosek o Przeniesienie aktualnego planu zagospodarowania, gdyż takowy już istnieje. Poprzedni właściciel musi tylko podpisać zgodę. Zastanawiam się czy te 19 cm to będzie duży problem, czy będzie trzeba obniżyć budynek na etapie adaptacji, jednak zależy nam żeby od gruntu było około 60 cm. Zostaje zmiana kąta nachylenia lub wysokości ścianki kolankowej, która i tak nie jest jakaś wysoka.
hmmm może szukać czegoś innego ? "Dom w Poziomkach 6" naprawdę jest fajny!!, a może macie inne pomysły na 100m dom? (gdzieś na innych stronach). Kalenica 8m równolegle do drogi ,dach od 20stopmi do 45 stopni dwuspadowy lub wielospadowy.
Z góry dziękuję!

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?